Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Amikor már nem akartatok...

Amikor már nem akartatok valakivel barátkozni hogyan építettétek le finom a barátságot?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nem igaz barátság, hisz már hónapok óta nem is találkoztunk, de messengeren minden nap ír az illető. Babát vár és mióta tudja azóta lemondott minden találkozót, pedig többször is felajánlottam, hogy beülős hely helyett jöjjön át hozzám, vagy megyek én, hogy ne fáradjon, de mindig van valami kifogása. Minden nap arra ébredek, hogy messengeren részletes beszámolókat kapok a terhességéről, vizsgálatokról, miket vett a babának, képek a magzatról, hangfelvétel a szíveréséről stb.Régen nagyon jó barátnők voltunk, millió szép emlékem van vele, de már csak bosszant mikor meglátom, hogy írt. Nem szeretnék vele vitatkozni, nyilván most amúgy is érzékenyebb a lelkivilága, mint egyébként, de szeretném szépen leépíteni ezt a barátságot, amit egyébként szerintem ő kezdett el azzal, hogy nem volt hajlandó személyesen találkozni. Már elkezdtem szűkszavúan válaszolgatni, magamtól nem írok neki, de eddig még nem adta jelét, hogy zavarná. Van más ötletetek hozzá?
2022. jan. 21. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:
42%

Hagyd a leépítgetést és mondd meg kerek perec. Sokkal tisztességesebb. Magyarázd el, hogy szerinted ez köztetek már nem működik úgy, mint régen, elmondhatod ezt is, hogy sok szép emléketek van, ami tök jó, meg nem haragszol rá, csak úgy érzed, ez nem működik. Meg minden, ami eszedbe jut, a találkozók lemondása meg a terhességi infóözön,ami a kutyát se érdekli.

Lényeg, hogy ne legyél bunkó, tapintatosan fogalmazd meg, de őszintén.

2022. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%
Mondd meg neki, hogy ne haragudjon, de te nem szeretsz Messengeren beszélni egyáltalán és legyen szíves, ne írjon. És ezt tartasd be vele. Mondd, hogy csaksak élőben szeretnél vele beszélgetni. Arra úgyse lesz hajlandó, vagy mire igen, talán lecseng benned is ez a frusztráció, és talán megint jóban lehetnétek.
2022. jan. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!