Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mégis mit tudnék csinálni...

Mégis mit tudnék csinálni hogy ne érezzek így? Ez egyre rosszabb és rosszabb lesz!

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit hosszabb történet lesz köszönöm annak aki elolvassa. Amit leírok egyáltalán nem önsajnáltatásból írom csak senkivel sem tudom megosztani. 16 éves lány vagyok most járok 10.-be. Általános iskolába sok barátom volt és könnyen ment az ismerkedés, könnyen szereztem új barátokat. Talán 6. osztályba kicsit kilettem közösítve, de nem igazán szóval az általános sulis életem nagyon jó volt. Majd középiskolába kerültem és minden megváltozott. Az egyik osztálytársammal régen általánosban nagyon jóba voltunk de ő 9.-be új barátokat szerzett. A legjobb barátnőm, meg egy osztállyal arrébb volt tőlem és megfogadtuk hogy legjobb barátunk maradunk de neki lettek új barátai és már nem igazán beszélünk. Próbáltam beilleszkedni, de nem ment. Így a legtöbb időmet az ikertestveremmel töltöttem akivel régen rossz volt a viszonyom de mivel ő meg sem próbált beilleszkedni,egymasra maradtunk. Az elején jó volt minden időnket együtt töltöttük de a tanárok állandóan mondják hogy miért csak ketten vagyunk hogy nincsenek barátaink meg ilyenek. Ami engem nagyon bánt. Úgy érzem soha nem tanúsítottam olyan viselkedést. Mindig segítettem ha valaki segítséget kért. Amikor nem tudtam beilleszkedni még 9.-be teljesen magamba fordultam csak suliba mentem majd haza. Nem mozdultam ki ha valaki rám írt hogy ismerkedni akar letiltottam. Az életemet az sem könnyítette meg hogy a szüleim elváltak elég csúnya körülmények között. Ami napig undorítón beszélnek egymással. Most 10.-re élértem arra a szintre hogy gyomor görcsel fekszek és kelek. Az életem kifolyt a kezemből. Csak vagyok de nem élek egyetlen embert nem tudok mondani akibe feltétel nélkül megbízok. Egyedül az ikertestveremre számíthatók. Nem vagyok talpraesett, bátor és merész. Gyenge, gyáva, és fáradt vagyok. Annyira elveszett vagyok hogy az nem igaz. Nincsen barátom soha nem is volt. Nem tudok már beilleszkedni. Az osztályom nagy része csak megjátsza hogy ki hogy legyenek barátai. Eddig azzal nyugtattam magam hogy nem baj ha nem illeszkednek be mert nem akarok ilyen barátokat. Ami még mindig áll mert egyik osztálytársammat sem bírom de rossz érzés így bejárni. Az ikertestvérem ő egyedül tök jól el van de én nem. Annyi minden össze jött most hogy azt nem tudom elmondani. És nem puffognék ha 1 hete tartana de 1 éve így van csak most tetőzödött. Van értelme holnap felkelni? Nem hiszem. Semmi értelmet nem látok az életemben. Minden napot csak túl élni akarok nem meg élni. Gyűlölik iskolába járni! Ha valaki volt hasonló helyzetbe hogy lettetek jobban? Mit csináljak? Lesz egyáltalán valaha jobb?

Köszönöm mégegyszer annak aki elolvasta!



2022. febr. 2. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Tudom, ez most sovány vigasz, de sokkal nagyobb problémáid lesznek későbbiek folyamán és eltörpülnek azokhoz képest a mostaniak. Azonban ki fogod bírni a nagyobb problémákat is, mert egyre erősebb, tapasztaltabb leszel az idő múlásával.
2022. febr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlóan vagyok mint te csak én egy évvel vagyok idősebb, hát az én osztálytársaim se valami fényesek néha beszólogatnak de szerencsére meg tanultam már kezelni, hidegen hagy, hozzá szoktam, majd te is idővel hidd el. Engem már nem ez aggaszt hanem hogy teljesen egyedül vagyok otthon, és arra megyek haza hogy nem vár senki csak az üres ház. Engem a magány ami kiábrándít vagyis igazából az a fajta magány mikor otthon kell egyedül lennem, máshol szeretek egyedül lenni, csak egy idő után már besokalok. Énis sokszor gondolkodom azon hogy miért élek, de aztán bele gondolok hogy van hol laknom, van egészségem addig nincs semmi gond, ha nagyon rossz akkor pedig mindig zenét hallgatok, vagy filmeket nézek.
2022. febr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzetem az osztályban. Annyi különbséggel, hogy 9.-ben még voltak barátaim. Aztán sokszor hátbaszúrtak, azt vettem észre, hogy mindenki kibeszél a háta mögött mindenkit, eljátszák egymás szemébe, hogy öribarik, utána kibeszélik a másikat. Ezért rájöttem, hogy inkább nem barátkozok senkivel, nem avatok senkit be a magánéletembe. Kedves vagyok mindenkivel, ha kérdeznek semleges válaszokat adok, ha leckét kérnek megmondom, nekem is szoktak segíteni ha kérem, de ennyi.

Én is csak bejárok a suliba, nem szívesen, utána haza. Sulin kívül egyik osztálytársammal sem tartom a kapcsolatot. Én már alig várom, hogy leérettségizzek, és utána nem látom őket többet.

Viszont járok sportolni, ott van egy-két barátom. Nem olyan barátok, akikkel minden héten elmennénk valahova, nagyon ritkán beszélünk az edzéseken kívül, de ott jól érzem magam, és 1-2 havonta elmegyünk moziba vagy valahova.

Próbálj meg valami hobbit találni, ahol más emberekkel találkozol. Csapatsport, bármi. Ne az ikertestvéreddel, mert akkor megint nem tudsz mások felé nyitni, mivel mindig együtt lennétek ti ketten.

2022. febr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De jó,neked él az ikertestvéred?Mondjuk nem mindegy,hogy egypetéjűek vagytok-e.Nekem meghalt csecsemőkoromban,olyan,mintha elveszítettem volna a másik felem.Szerintem ha próbálsz normális lenni,minden értelemben,hadd ne fejtsem ki,akkor ne foglalkozz mással.Az építő kritikát viszont fogadd meg,bár tudom,ezt ennyi idősen nehéz felismerni.Pasizz be,kezdj el élni,amíg nem késő!
2022. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Az iskolán kívül lesz a megoldás, ahogy #3 írja. Edzés, hobbi, vagy tanulj valami művészetet. Nem kell profi szintre eljutni, nálunk pl. van festőkör, de nem valami ügyesek, többen csak a társaság meg a műveltség miatt járnak el. És ennyi elég is. Szellemileg, lelkileg is felfrissít, és új barátokra is találhatsz.
2022. febr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4es őszintén sajnálom hogy meghalt az ikertestvered én nem tudom mit csinálnék ha nem élne!
2022. febr. 2. 11:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor örülj,hogy vagytok egymásnak.Ha a világ összedől,ti számíthattok egymásra.Sajnos ezt én nem tapasztalhattam meg.Mármint milyen,amikor két ikertesó,tűzön-vizen át segíti egymást.
2022. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
És én írtam rád priviben.És nem azért,mert meg akarlak b.szni
2022. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj a kamaszok kegyetlenek !

Én is hasonló cipőben jártam mint te most . Sőt én ott is hagytam a sulit majd egy év meló után máshol folytattam . Amit tudtam sokszor tenni ellenük hogy megkerestem egy fájó pontot vagy titkot amivel egy ideig be lehetett őket kussoltatni . De ez sem volt hosszútávú megoldás . Barátokat meg nem feltétlen az osztályodban kell keresni nekem sem onnan voltak :)

Amit javasolni tudok ha szarsz rájuk és nem látják hogy bánt amit csinálnak akkor abba fogják hagyni :)

2022. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi megpróbálok nem foglalkozni velük.
2022. febr. 2. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!