Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mekkora jelentősége van a...

Mekkora jelentősége van a személyes találkozásnak és beszélgetésnek egy barátság ápolása szempontjából?

Figyelt kérdés
Az ismerősöm szerint, aki barátnak adta ki magát, túl nagy jelentőséget tulajdonítok neki. Amikor ezt állította még nem is létezett a koronavírus. Tehát semmilyen külső tényező nem akadályozta a találkozásban.

2022. febr. 22. 11:12
A kérdező szavazást indított:
A személyes találkozások alkalmával lebonyolított beszélgetések képezik minden barátság alapját
Érdemes találkozni, ha az elfoglaltságaink mellett belefér az életünkbe
Hetedrangú, mert az egyetem és a munka sokkal fontosabb minden másnál
A személyes találkozások nem férnek bele az életembe ezt minden érintettnek tudomásul kell vennie
A személyes találkozások egyáltalán nem érdekelnek, teljesen antiszociális vagyok
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nagy jelentősége van, ezek hiányában általában megszűnnek a barátságok. A csak online kapcsolattartás nem elég, az nem barát, max ismerős.
2022. febr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Számunkra egyáltalán nem fontos találkozni
2022. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Shaddark ***** válasza:

Nekem amikor 400 km.-re költöztem otthonról, az összes barátságom "elkopott".

Nem egyből, évek alatt, de most már egyikkel sem igazán tartom a kapcsolatot semmilyen szinten. Mondjuk ritkán járok haza, évi 3-4 alkalommal és csak pár napra. Az meg elmegy a csaldra. A legtöbben szintén elköltöztek onnan, ha több idő jutna se férne bele. Pedig nagyon jó barátaim voltak, értelmesek, rendesek, mindig lehetett számítani rájuk mindenben.

De az élet ilyen, eleinte még bele erőlteti az ember a napirendbe, de aztán mindig van valami ami miatt nincs idő rá vagy valami napi dolog fontosabb.

Mondjuk én nem járok fel a facebookra meg sehová sem, ide is csak munkaidőben írok ha épp nincs dolgom...

2022. febr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fontosabb, nagyobb jelentőséggel bír a személyes találkozó. Nekem nagyon személytelen, ha a kapcsolattartás csakis neten, írásban történik; egy barátságban kellenek a közös programok, a közös időtöltés, különben csak egy ismerősségről van szó.
2022. febr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az 1-es válaszolóval értek egyet teljes mértékben. A személyes találkozások és az így lebonyolított beszélgetések képezik a barátságok alapját.
2022. febr. 23. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!