Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Letiltanatok az ilyen “baratot”?

Letiltanatok az ilyen “baratot”?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy volt egy nagyon jo baratom, akivel hirtelen ment tonkre az egesz baratsagunk. De meg mindig vannak megvalaszolatlan kerdeseim. Az tortent, hogy mar hetek ota nem tudtunk normalisan beszelgetni, neha-neha visszairt, erdeklodott, de ennyi. Egyszer aztan csak annyit irt vissza, hogy iszonyatosan siet valahova, ahova meginvitaltak. Na ez ezen a ponton piszok sz.rul esett, es en kerek-perec leirtam, hogy amikor en hivom valahova arra sosincs ido, de bezzeg ha mas hivja, akkor arra van. Illetve, hogy nagyon durvan ignoral. Tehat kb. csak leirtam neki mindazt, amit muvel. Ezt meg el is olvasta masnap hajnalban, de marhara nem irt vissza semmit. Azota pedig megnyitni sem hajlando, ha irok neki. Sehogy sem lehet elerni. Feldobtam a magaslabdat, hogy tiltson le akkor, mert ennek semmi ertelme. De valahogy nem tette meg. Ez tart kozel ket hete. Ezido alatt en nagyon a padlora kerultem, hisz olyan barat volt szamomra, aki mar inkabb a testverem. Plusz sajnos kihatassal van mindenre: masokkal tobbet veszekszek (pl. csaladdal), mert nincs turelmem, romlanak a jegyem, rengeteget alszok, keveset eszek, stb… Van, amikor kicsit jobban erzem magam, de ez addig tart, mig meg nem latom, hogy valahova kirakott valamit. Sokszor posztol azota is a napjaba, van, hogy konkretan azt rakja ki, hogy masokkal log… nekem meg le nem irna, mi a kinja. Valamiert a “remeny hal meg utoljara” alapon bizakodo vagyok, hogy talan egyszer hajlando lesz megbeszelni velem, de ekozben tudom azt is, hogy erre marhara rafogok menni idegileg.

Tiltsam le szo nelkul? Vagy mit tegyek?


2022. febr. 22. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ír, nem zaklat, akkor mi értelme a tiltàsnak? Ez fura szàmomra. Te írsz neki, majd letilt ha zavarja. Gondolom fiatal vagy, mert kicsit azt érzem ki akarod sajàtítani. Ha úgy èrezted, hogy elhanyagol más baràtai miatt, akkor ezt normàlisan is meglehetett volna beszèlni, konkrètan letàmadtad. Elmondta volna gondolom mi az oka, vagy zavarja e valami.
2022. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Az baj, hogy a kérdező is úgy kezeli a barátságot mintha egy élethosszig tartó kötelező kapcsolat lenne. Ki akarja sajátítani a másik felet, féltékenykedik.


És valahol pontosan ez az a viselkedés, amivel végképp megöli a maradék kötősédt is.


Egyrészt sajnos el kell fogadni, hogy a legjobb kapcsolatok is ellaposodhatnak, akár párkapcsolat, akár barátság. Van, hogy változik az ember, új barátokra, társaságra lel, és már nem találja a hangot a régiekkel.


Nyilván ettől még megmaradhat a barátság, lehet életre szóló is, de már nem lesz az a fajta mindig mindent együtt kapcsolat.

2022. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj, hogy ha elmúlik egy barátság, akkor alapvetően két dolgot tudsz tenni:


1. Méltósággal felfogadod, és ennek megfelelően éled tovább az életed.

2. Nekiállsz hisztizni, balhézni, elidegeníteni végképp a másikat, kérdőre vonni, stb.


Az eredmény ugyanaz, a barátságnak lőttek, csak utóbbi esetben még hülyét is csinálsz magadból.

2022. febr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Élőben történő beszélgetésre kellene hívnod. Addig pedig állítsd le a közösségi oldalakon való követését, hogy ne fájjon. Tudom, mit érzel, s kívánom, hogy minél hamarabb el tudj arra a pontra jutni, mikor már nem függesz másoktól!


29 f

2022. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
O is megsertodott rad, amit te nem veszel eszre, viszont ot nem viseli meg, max maskepp, de mindenesetre elvan. Hagyd.
2022. febr. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!