Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm ezért...

A legjobb barátnőm ezért haragszik rám? Ti megértenétek őt a helyemben?

Figyelt kérdés
Nagyon régi barátság és azon kívül, hogy egyszer egy vita után nem beszéltünk 3 hónapig nem szoktunk még csak összakapni sem. Sajnos jelenleg 300kmre lakunk egymástól, mert munka miatt elköltözött, de naponta beszélünk egymással telefonon és azért 2-3 havonta személyesen is találkozunk. Sok közös van bennünk és az egyik ilyen az, hogy mióta ismerjük egymást mindketten küzdünk a súlyunkkal. Nekem viszont már elegem van a dagiságból, az utóbbi időben nagyon elszaladt velem a ló és most komolyan elhatároztam magam. November vége óta járok edzőhöz és jobban figyelek az étkezésre is. 12 kg ment le eddig és már ez is látványos, de még messze a cél (78kg voltam, 58 szeretnék lenni és most vagyok 66). A barátnőmmel szilveszterkor találkoztam utóljára akkor is látszott már egy picit a változás, de még nem feltünően és aznap alkoholt is ittam úgyhogy nem is figyeltem annyira a kalória bevitelemre. Tegnap találkoztunk szilveszter óta először és nagyon meglepett a reakciója. Eleinte nagyon szóba se hozta, de láttam, hogy nagyon figyelget. Aztán mondta, hogy ez rövid idő alatt rengeteg kg és pillanatok alatt vissza fog jönni. Egyébként nem sok csak (szerintem) az edzés miatt többnek tünik. Utána meg már azért volt dühös, mert bár minden nap beszélünk meg sem említettem neki a dolgot és szerinte ez nem volt fair, mert motiválhattuk volna egymást. Ebben igaza is van, de eddig akárhányszor probáltuk motiválni egymást minden alkalommal az lett a vége, hogy az egyikőnk azt mondta "jó, feladom!" a másik meg nyilván ment utána. Az pedig, hogy nem beszéltem róla nem ellene irányult, hanem annyiszor elhatároztam már és mindig kudarc volt a vége, hogy most úgy voltam vele, hogy a páromon kívül nem mondom senkinek és, ha megint nem sikerül akkor se kapom majd meg senkitől, hogy "na, én megmondtam, hogy úgy se fog menni". Valahol megértem a barátnőmet is, de közben meg azt hittem örülni fog a részleges sikeremnek, ehelyett kb.kiabált velem és még ott is hagyott a programunk kellős közepén annyira berágott emiatt. Ti hogyan oldanátok meg ezt a konfliktust? Később fel akarom hívni, hátha lenyugodott már, de nem tudom hogyan reagáljak, ha megint támadó lesz.
2022. márc. 13. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

Gyakorlatilag szarban hagytad. Érzelmi intelligenciád más esetekben is ilyen minimális?

Kérj bocsánatot és mondd meg neki, hogy nem gondoltál bele, hogy esik majd neki, hogy nélküle fogytál le (értheti úgy, hogy szándékosan őt akartad kihagyni, mert őt tartod az eddigi sikertelenségek egyik okának), valamint ajánld fel a segítségedet, elmondod, mit hogyan csináltál.

2022. márc. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Hány évesek vagytok? Csak mert azt írod, dolgozik, de úgy reagált, mint egy 14 éves. Szerintem az ő súlyáért nem te vagy felelős.
2022. márc. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Irígy lett rád. Ha tényleg fontos neked mond el neki miért nem mesélted el. És segíts neki.
2022. márc. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Eddig voltál a barátnője, most hogy szebb vagy utál. :D Ez az elviharzok dolog meg.. ovis szint!
2022. márc. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
22 évesek vagyunk. Értem én, amit az első válaszoló írt, de szerintem azért ez nem így van, nem vagyok köteles beszámolni neki a terveimről/céljaimról, csak mert barátnők vagyunk.Szépen csendben magamtól akarom ezt végig csinálni és normálisan is megbeszélhettük volna, hogy miért zavarja ez az egész.
2022. márc. 13. 09:23
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
3as vagyok. Igazad van. Mond el amit nekünk is leírtál
2022. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
43%
Csak irigy, mert neki nincs ehhez akaratereje. Engedd el, nem veszítesz vele sokat.
2022. márc. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!