Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Gáz ha már ennyire nem érdekel...

Gáz ha már ennyire nem érdekelnek az emberi kapcsolatok?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Eléggé sok barátom volt, illetve sok ember keresi a társaságom az interneten miután a valóságban megismert. De mostanra egyszerűen már nem érdekel senki. Lehet a legeslegjobb barátnőmről is szó, konkrétan felhívott ezerszer, írt, küldte a hangüzeneteket sirva, hogy ilyen meg olyan szörnyű dolgok történtek vele, de ignoráltam, mert már annyira nem érdekel. Nem csak ő, senki más. Van olyan barátom akivel tavaly augusztus óta egy szót se beszéltem. Se a neten se a valóságban, pedig előtte annyira jóban voltunk, hogy a legmélyebb titkainkat is megtudtuk egymással oaztani. A valóságbeli találkozosokhoz semmi energiám, ha mégis rábeszélnek egyre, majdnemhogy sírva készülök rá, annyira nem akarok menni. Mikor meg ott vagyok, nagyon csöndes vagyok, mert egyszerűen már nem tudok miről beszélni senkivel, lehetne akármennyi közös témánk. Az internetes kapcsolattartás meg egyenesen feldühít. Hatalmas időpazarlásnak és unalomnak élem csak meg, hogy akárkivel chateljek vagy telefonáljak.

Persze ezt a viselkedést az emberek sem tolerálják, ami érthető. Jelenleg 3 ember maradt csak aki még nem unta meg, hogy írjon nekem vagy noszogasson, hogy menjek velük találkozni.

Nem végzek egyébként fizikai munkát, meg semmi olyan nem jut eszembe ami miatt ezekhez ne lehetne kedvem. Szimplán csak olyan érzés, mintha már nem lenne igényem arra többé, hogy akárkivel fent tartsak egy kapcsolatot.

Ez mi lehet? A kiégés jele? Érdemes vele pszichológushoz menni?



2022. márc. 19. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi lehet ennek az oka, tenyleg semmi otleted nincs, ha nincs akkor jo eselyel depresszio valamelyik formaja es igen erdemes pszichologushoz menni.
2022. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
En is ilyen vagyok, de en pasiban
2022. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én kb. 10 eve vagyok ebben, periodikusan változik az, amikor teljesen elszigetelem magam, és amikor valamennyi szociális életet magamra tudok erőszakolni.


8 évig halogattam a pszichológust, kár volt. Nálam depressziót és ptsd-t is megállapított.


Tökéletesen leírtad azt, ami velem történik, annyi különbséggel, hogy nekem ezek miatt lelkiismeretfurdalasom van, de erőm es kedvem nincs tenni ellene..


30N

2022. ápr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen antiszociális vagy, ezért pszichológus segítségére van szükséged.
2022. aug. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekel még mi történt velem azóta, mert látom, hogy valaki megtalálta a kérdésem;


A munkahelyemen egy új pozíciót kaptam, amiből adódóan rengeteg új embert ismertem meg és új barátokat szereztem. A kérdésben leírt érzéseim azóta elmúltak, szociálisabb vagyok, mint valaha, és minden hétre minimum 3-4 programot szervezek a barátaimmal. Egyedül az az erzés maradt meg bennem, hogy nem szeretek chatelni, a valós beszélgetést preferálom, de minden más helyrerázódott bennem, csak egy kis ,,frissítésre" új emberekre és munkakörre volt szükségem, hogy motiváljon. Remélem aki hasonló gonddal küzd még, ugyanilyen happy enddel végződik majd neki is a dolog

2022. aug. 4. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!