Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek bunkóság lenne...

Szerintetek bunkóság lenne kihagyni a lánybúcsú ezen részét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volt gimiben egy szorosabb barátnői társaságom, és onnan az egyik barátnőm huga (akivel bár sose voltunk ilyen nagy barátok de mindig csapódott hozzánk),de az elmúlt években ha 1-2x összefutottam vele. Ennek ellenére meghívott az esküvőjére. (Bár elvileg alig tudnak embereket hívni meg szorosra kellett venniük a létszámot, ezért is lepődtem meg).

Arra végképp nem gondoltam hogy a lánybúcsúra is hívnak - a tesója hívott el, aki egyébként még barátnőm.

Szerintem csak azért hívtak mert a hugának alig vannak barátai, és létszám dúsításból.

A barátnőm (a testvér) pedig kinézett egy tök drága éttermet, valamint egy olyan programot még előtte ilyen wellness félét , + hogy oda vigyünk ajándékot is, és eleinte elfogadtam a meghívást, de azóta úgy alakult hogy elvesztettem a munkám, és jobban megkéne szorítanom a költségeket.

Ráadásul az esküvő is itt van, oda is adnék pénzt. Nem az, van spórolásom, de nagyon nem férne bele minden program, viszont mivel korábban megigértem hogy megyek hülyén jönne ki. Azért se érezném úgy hogy kedvem lenne ezt kifizetni mert aki a menyasszony nem szoros barátom egyáltalán és szerintem csak azért hívtak hogy legyen még ember, mert a menyasszonyt nem számolva 4-en vagyunk velem együtt.

Arra gondoltam hogy lehet csak az étteremre mennék hivatkozva az anyagiakra de anyukám szerint a barátnőmet nagyon megbántanám azzal hogy miután leszervezte a programokat kioffolom.


Ti mit tennétek?


24L


2022. márc. 29. 10:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A lánybúcsúra mióta szoktak ajándékot vinni? Oda legfeljeb valami jelképes, vicces valamit vigyél.

Az esküvöt meg most lemondani már tényleg bunkóság lenne.

2022. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben nincs semmi szégyellni való, és tökéletesen megérthető a helyzeted. Simán el lehet mondani, hogy "ne haragudj, mégsem tudok menni", szerintem bárki megérti.
2022. márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Voltam már pár leánybúcsún, de soha nem vitt senki oda ajándékot, én sem.

Amellett egy 4 személyes "leánybúcsút" nem is neveznék ennek.

4 szinte idegen, jóindulattal ismerős, összeül egy kis iszogatásra, aztán annyi. Vetkőzős fiú (most nem jut eszembe a neve) biztos nem lesz. Nem is értem, hogy miért tartják?

2022. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Hát, nehéz helyzet, mert tényleg így hogy már megvannak a tervek nem olyan jó, ha ilyen kevés emberből valaki kiesik. Szerintem a legjobb lenne beszélni nyíltan a barátnőddel erről és elmondani neki tisztán mi van és döntse el ő, vagy döntsétek el közösen. Szóval ő a szervező ő látja, hogy mennyire lenne ez zavar. Szóval elmondhatod neki, hogy gondolkodsz, hogy lemondd a dolgot, mert nincs most bevételed és a tartalékaid fogynak folyamatosan, csak nem akarod csak így megtenni, mert már igent mondtál és szeretnéd, hogy jól sikerüljön ez a tesójának. És hogy hogy érzi mennyire kavarnál be ezzel, ha nem mennél, vagy mondjuk csak a később csatlakoznál az éttermi részre vagy hogy lehetne ezt jól csinálni.


Amúgy szerintem az is opció, hogy elmész a programokra és jól érzed magad velük és az esküvőn meg nem adsz pénzt. Lehet ez jobb ebben az esetben pl.

2022. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha már megígérted menj el. Ajándék nem kell, ahogy írták is.
2022. márc. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Nézd én simán lemondanám a helyedben. Neki ez a lemondás pont olyan váratlan helyzet, mint neked a munkahely elvesztése.

Nincs a világon semmi szégyellnivaló, nyugodtan mondd el őszintén, hogy ez van. Az esküvőre én a helyedben nem is biztos, hogy elmennék, egy kész vagyon, ruha, cipő, fodrász, ajándék, utazás esetleg.

Nehéz, bizonytalan időket élünk, ha nincs az embernek felesleges elbulizni, elajándékozni való pénze, főleg egy kvázi idegennek, akkor nincs. És ha félévig nem találsz melót? Tudod, hogy fog hiányozni a most elvert pénz? GOndolj erre.

2022. márc. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem az eskuvot akarom lemondani hanem a lanybucsu egy reszet
2022. márc. 29. 12:21
 8/16 anonim ***** válasza:

Részemről az a kérdés, hogy mikor lesz a lánybúcsú, tehát mennyivel előbb szólsz gyakorlatilag? Illetve hogy ha te lemondod, akkor a te bevállalt költség részed szétoszlik-e a többiek között? Mert itt már ez is érzékeny téma tud lenni.

Összességében ha szétoszlana, akkor valóban nem túl jó omen lemondani most a programokat. Azzal nem lett volna baj, ha már az elején lemondod, mivel nem vagytok olyan jóban a menyasszonnyal, tölteléknek meg nem akarsz menni... Beszélj őszintén a barátnőddel, hogy milyen megoldást találjatok a helyzetre.

2022. márc. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Ne harapjátok le a fejem, mert tényleg nem tudom, de a lánybúcsút ki szokta fizetni? Mert voltam már meghíva, de tőlem senki nem kért pénzt.
2022. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha elmennek valahova, programoznak, stb. akkor általában a lánybúcsú résztvevői dobják össze az árát (a menyasszonynak is). Minél exkluzívabbak a programok, értelemszerűen annál drágább az esemény a barátnőknek.
2022. márc. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!