Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy barátnak tényleg nincsen...

Egy barátnak tényleg nincsen joga számonkérni?

Figyelt kérdés
Szóval van egy lány barátom akivel hát közel állunk egymáshoz, mint barát tehát nem volt köztünk soha semmilyen szerelem vagy szex vagy bármi ilyesmi. Na az egésznek annyi a lényege hogy ennek a lánynak lett most egy barátja egy 8-9,hónappal ezelőtt. Azóta gyakorlatilag alig beszél velem szinte nem ír vissza k Facebookon vagy pedig megnézte nem ír és ezt szóvá tettem neki hogy ha a fönt van szinte 0-24 be akkor nyugodtan vissza is írhatna szerintem de akkor azt mondta hogy barátként nekem nincs jogom arra hogy számon kérjem azt hogy ő mikor mit csinál már hogy miért van az hogy így hanyagol erre Tényleg nincsen jogom?
2022. ápr. 12. 06:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Normál esetben erre nem kéne kérni. Egyértelműen ejtve vagy, most a pasija fontosabb neki. Az ilyen barátságot én hanyagolnám. Ha a pasija dobja majd megint elővesz téged és neked sírja el a bánatát. Biztos megéri ez neked?
2022. ápr. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Válaszoknélkül ***** válasza:
69%
Sajnos vannak, akik elhanyagolják a baráti kapcsolatokat, ha képbe kerül valaki. Az egyes jól mondja. Hagyd szerintem is, aztán hátha észbe kap. Ha meg nem, nem is volt igazi barát.
2022. ápr. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A barátságok túlnyomó hányada így működik, - amikor képbe kerül a testileg is ápolt kapcsolat, akkor a legtöbb barátot parlagra teszik az emberek. Magától értetődő, hogy ez nem esik jól senkinek, akit parlagra tesznek és lehet is azon elmélkedni, vitatkozni, hogy helyes-e így viselkedni bárkivel is, de ez ettől még nem fog megváltozni. Sok esetben szimpla - tehát testileg nem megerősített - barátságokban is előfordul a jelenség. Azonban az általam leírtak és a jelenség kellemetlen mivolta ellenére is azt gondolom, hogy van egy szint, amelynél mélyebben megkísérelni a beavatkozást tapintatlan dolognak tartom, - sokszor lép egy barátság a kisajátítás (érzésének) irányába - és ez lássuk be, nem tesz jót egyetlen barátságnak sem. Ilyen kor nem sok mindent tehet a parlagra tett ember, - maximum kilép a barátságból vagy az erre kínálkozó alkalomkor érzékelteti az átélteket, ill. visszaadja az élmény átélését. Vannak kínossá fejlődő barátságok is, - amikor az embernek már sem éjjele, sem nappala a túlzottan ragaszkodó barát miatt, - ezért tartom egészségesebbnek a tapintatosabb vonalat, amikor nem csak megkérdezzük adott esetben (udvariasságból) a másik embertől, hogy zavarjuk-e adott esetben, hanem figyelembe is vesszük - azt feltételezve, hogy őszinte a barátunk - a kifejtett álláspontját is.
2022. ápr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Úgy értelmezem hogy te pasi vagy ő meg ugye nő.

Ebben az esetben viszont szerintem elég valószínű hogy a pasija sem örülne neki ha egy pasival találkozgatna.

Mert azért az önzetlen férfi nő barátság elég ritka....

Egy kapcsolat ideje alatt a barátok amugyis háttérbe szorulnak.

2022. ápr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!