Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik egyes emberek...

Miért szeretik egyes emberek a másikat számonkérni az élet dolgaiban?

Figyelt kérdés
Vannak ismerőseim akik folyton erőszakosan kérdezgetnek mikor lesz már jogsim, mikor lesz már gyerekem, ez vagy az mikor lesz már.Amim már van( házam, jó munkám, autónk stb) az meg nem érdekli őket.Én meg nem szoktam senkit kérdezgetni ilyenekről mert nem érdekel.

#ismerős #okoskodás #számonkérés #beleszólásmáséletébe
2018. ápr. 19. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Hát szerintem ők szeretnek téged, és csak aggódnak miattad... azt szeretnék, hogy minden rendben legyen és felépüljön az életed. Csak lehet nem tudják megfelelően kifejezni magukat :-/
2018. ápr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De lehet, hogy csak azért teszik, mert nekik is hiányoznak ilyen "alap dolgok" az életükből, és próbálják kompenzálni, másra levezetni...
2018. ápr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azok ilyenek, akiknek sivár, nyomi az életük és a nap fénypontja, ha a sikerest vegzálhatják, ezzel emelve saját hitvány szintjüket.

Eszerint kezeld.

2018. ápr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezek olyan emberek egyébként akiknek ezek nincsenek meg vagy csak egy részük.És ami nálam hiányosság azt számonkérik nálam, elég nevetséges ez így.
2018. ápr. 19. 09:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Tőlem is folyton számon kérnek dolgokat, ez intelligencia kérdése is és én is azt vettem észre, hogy akkor csinálják ezt, ha amúgy nekik is gondjaik vannak.

Két ilyen barátnőm/ismerősöm van, az egyikkel teljesen megszakítottam a kapcsolatot, mert folyamatosan nyávogott, de közben csinálta az általad emlegetett jelenséget. Évekig munkanélküli volt, majd szereztek neki a szülei egy iszonyatosan laza részmunkaidős állást, ami azt jelentette, hogy havonta kb. öt napot dolgozott. Ezután ő lett a munka hőse, és engem cseszegetett, mert szerinte sz-r melóm van.

A másik meg egyszerűen...amikor betép, akkor hív fel és kezd osztani, hogy miért nem vállalunk gyereket, olyan szép pár vagyunk, miközben ő bevallottan nem akar gyereket. :D

De ilyen érveket hoz fel, hogy kis helyen is elfér három ember (mi kb. 36 m2 lakunk, ő egy 150 m2 házban).


Tudom, jó ismerőseim vannak. :D


De mindig kiderül, hogy csak a saját sz--rságukat akarják kisebbíteni, és kell nekik valaki, akit cseszegethetnek.

2018. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyen ismerőseim, szerencsére már elköltöztem arról a környékről, ahol ők is laktak, így nem vegzálnak a hülyeségeikkel. Én azt bírtam a legjobban, hogy amikor munkanélküli voltam, olyan emberek kértek számon, hogy miért nem dolgozok, akik szintén nem dolgoztak. Volt köztük két kamu indokkal leszázalékolt, otthonülő "rokkant" nyugdíjas (40 körüli volt mindkettő), akiknek az egyetlen szórakozásuk az volt, hogy mások magánéletében vájkáltak és a hallottakat elpletykálták a környéken. Amúgy nem csak engem beszéltek ki, másokat is. Szerencsére már nem kell hallgatnom a hülyeségeiket :)
2018. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kérdés inkább az, hogy miért ilyen emberekkel veszed magad körül és miért pont tőled kérdezik. Az én környezetemben semmi ilyen nem fordul elő. A munkát kíváncsiságból kérdezik, akik régen láttak és ennyi.
2018. ápr. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!