Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szokták mondani hogy ha...

Szokták mondani hogy ha valaki meggazdagszik akkor mennek hozzá a családtagjaik meg a barátaik és pénzt "kérnek" tőle? ezt hogy kell elképzelni a valóságba?

Figyelt kérdés
oda mennek hozzád és azt mondják hogy légyszi adj már kölcsön egy kis pénzt? csak mert nem tudok elképzelni semmilyen beszélgetésformát arról hogy egy most meggazdagodott embertől pénzt kérjek úgy hogy ne legyen pofátlan. (nem azért kérdem hogy én is lehuzzak valakitxd)
2022. ápr. 21. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, sajnos még sose gazdagodtam meg :')
2022. ápr. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

igen, pontosan így működik.

Mondjuk nekem alapból nincsenek barátaim, a családom meg annyira kicsi, hogy csak pár emberről beszélünk. én amúgy nem adnék senkinek.

2022. ápr. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pontosan így. Megmondják, hogy kéne nekik és hogy majd visszaadják. Na most vagy visszaadják, vagy nem, de ha visszakéred vagy nem adsz akkor kapzsi vagy és irigy a szemükben.
2022. ápr. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Móricz Zsigmond Rokonok c. regénye tökéletesen leírja ezt a jelenséget.
2022. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%
Hirtelen megjelennek, bejelölnek közösségi oldalon, pedig évek óta leszarnak vagy mint anyáméknál történt, egyszer csak beestek "vendégségbe", mert véletlenül épp arra jártak. Kisvárosban nőttem fel, anyám olyan helyen dolgozik, ahol kb. mindenki megfordul, szokták kérdezgetni, hogy mi van velem, kb. köztudott volt amikor elmentem gimibe vagy egyetemre vagy amikor főállásom lett meg ilyesmik. Az az információ, hogy "városon dolgozik" már elég volt a sosem látott unokatesómnak, hogy kutasson utánam fészen, mert hátha tudnék neki munkát (anyámnak panaszkodott, hogy nem talált meg, pedig neki úgy kéne munka), totál random távoli rokonnak, hogy nem-e tudnám a gyerekét "bejuttatni" egy itteni gimibe (mintha az úgy menne lol), illetve utoljára kb. ovis koromban látott rokon lány megkereste anyámat, hogy legyek a gyereke keresztanyja, majd a csaj anyukája is beszélt anyámmal miután elutasítottam, hogy de kár, pedig városon dolgozik, biztos jól keres. Namost nem vagyok gazdag, nincs semmim, ami általában státuszszimbólum, se házam se kocsim, még csak nem is látnak ezek az emberek, mert évente 3x megyek oda meglátogatni a szüleimet. Mégis egy olyan helyen, ahol az az álom élet ha van munkád és nem közmunkán vagy, az a tény hogy valaki egy nagyobb városba költözött, diplomás és jó munkahelye van, azt a képzelgést váltja ki egyes emberekből, hogy akkor neked kolbászból van a kerítés, egy csettintéssel tudsz munkát szerezni bárkinek és persze tudsz kölcsönadni is. Gondolj bele, mi történik ha tényleges jólétnek megy híre, nagyobb örökségnek, nyereménynek vagy hasonlónak. Hirtelen az összes embernek, aki egyszer látott az utcán, kiderülne, hogy te vagy a legjobb barátja, ovis szerelme, távoli unokatesója vagy tökmindegy, csak tudjanak lehúzni.
2022. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából így.


Mikor elkezdtem lényegesen többet keresni és anyám elfecsegte a családban, nálam akkor indult be ez. Ha valahova mentünk, konkrétan voltak rokonok, akik a pofámba mondták, hogy fizessem ezt én, nekem ez aprópénz. Meg miért nem adok többet a benzinbe (mint a részem). Folyamatosan ment a nyavalygás célzásértékűen, hogy mire nem telik épp nekik és hogy kis segítség biztos jól jönne, de az a csúnya hitel...



Nem kellett attól tartanom, hogy túl diszkrétek

2022. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!