Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez nálatok ok lenne kapcsolat...

Ez nálatok ok lenne kapcsolat megszakításra vagy megpróbálnátok helyre hozni?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha hosszú lesz.


Barátnőm és én 22 évesek vagyunk, mindketten lányok. Ő a legjobb barátnőm, fél életemben az volt. Mindketten vidéken éltünk, de már akkor is elég nagy volt a kontraszt köztünk, csak nem érződött. Amíg az ő családja tehetős (abból adódóan, hogy pesten egy saját éttermet üzemeltetnek) addig az enyém inkább "középosztálybeli", de mivel nem jöttek ki annyira a különbségek akkoriban, nem is érdekelte egyikünket se. Aztán 3 évvel ezelőtt ők felköltöztek pestre, de a kapcsolatunk nem szakadt meg ennek ellenére sem, minden nap beszéltünk akár órákig, hol chaten hol hívásban, hol felutaztam hozzá. Viszont ő elkezdett teljesen más életet élni, ami nekem nem volt szimpatikus. Iszonyatosan vonzó kisugárzása van a lánynak. Annyira extrovertált és embercentrikus személyiség, hogy akárkivel jó barátságot tud kötni akár negyed óra alatt. Erre mindig is nagyon féltékeny voltam, de mivel mindketten olyan közegben éltünk, ami nem éppen az emberektől hemzseg, ezért ő nem volt annyira népszerű errefele. Ő most ott Budapesten konkrétan egy kisebb celeb lett az évek alatt. Minden nap hallgatom már a sztorijait erről meg arról a személyről, és minden nap új nevekkel rukkol elő. Minden hétvégéje arról szól, hogy bulizni jár, és minden hétvégén újabb embereket visz ágyba, meg küldi a videókat, hogy milyen hülyeségeket művel full részegen. Rengeteg ember szerelmes belé elmondása szerint, de bizonyítania sem nagyon kéne. Ha facebookra kirak egy új képet, másnapra már jó 400-500 lájk ott virít rajta.

A másik, amire még féltékeny vagyok, hogy egyszerűen kitűnt most már mennyivel jobb anyagi helyzetben él. Ha úgy van kedvük, csak random eldöntik, hogy egy hétvégére kiugranak külföldre kirándulni. Ruha és cipővásárlások minden héten, reggeli, ebéd különféle különleges éttermekben majdnem minden nap.

Nem azt irigylem, hogy pesten él. Hanem így, hogy ezekután ennyire előjöttek közöttünk a különbségek, azt AHOGY él. Én valószínűleg sosem kerülök arra a szintre amin ő van most. Szociális és anyagi szinten is, akármennyire igyekszem.


Aztán nem rég jelentette be, hogy az idén Németországba megy egyetemre. Úgy gondoltam ez egy tökéletes lehetőség lenne a kapcsolat leépítésére, hiszen ráfoghatnám arra, hogy ,,úgyse tudunk találkozni". De bűntudatom is van, ugyanis barátnőm a féltékenységem ellenére is nagyon szeret engem. Mindig hoz nekem ajándékokat külföldről, minden gondom meghallgatja, és mindenben próbál tanácsot adni, folyamatosan keresi a társaságom is, mindig elmondja milyen szomorú, ha egy nap csak keveset tudunk beszélni, vagy nem tudok vele beszélni. A feltékenységemről többször beszéltem vele őszintén, ő mindig azt tanácsolja, hogy költözzek fel Pestre. De nem akarok. Nekem ebben a faluban van az életem, amit sosem dobnék el, és ahol szeretném megvalósítani az álmaim, amihez már egyre közelebb járok.


Ti mit tennétek a helyemben?



2022. máj. 1. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Majd felnősz......
2022. máj. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy gyerekes viselkedés, de nem tudok mit kezdeni az érzéseimmel:(
2022. máj. 1. 18:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálnám helyrehozni!

Látszik a barátnődön, hogy szeret téged. Nyilván nem azért csinálja ezeket, hogy az orrod alá dörgölje.


De valamit tényleg kellene magaddal kezdeni, hogy ne féltékenykedj, mert ez tényleg nem lesz jó a továbbiakben :/.

2022. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Továbbiakban*

véletlen elírtam

2022. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok. Azért írtam amit, mert hasonló cipőben vagyok, csak majdnem 40 éves. Középiskolás barátommal napi szinten dumálunk, heti szinten találkozunk. Óriási lett a különbség köztünk, főleg most a választások után. 5-ször annyit keres mint én, teljesen más életet él mint én. De ugyanúgy leülünk a dunaparti korzón sörözni, mint 30 éve, és ugyanúgy barátok vagyunk. És szívéből örülök a sikereinek.
2022. máj. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is felnőtt vagyok, jóval idősebb nálad, de tökéletesen megértelek. Ha ennyire eltávolodtatok egymástól, és ami a legfontosabb, téged ez ennyire zavar, akkor felesleges ezt tovább erőltetni. A barátságnak az a lényege, hogy szeressünk egymás társaságában lenni. Ha ez bármi okból már nincs meg, akkor el kell engedni. Kívülállóként tűnhet úgy, hogy féltékeny vagy, fujj, a barátnőd pedig valószínűleg jogosan is gondolja majd így, de nem lehetsz mindig mások véleményére tekintettel. Ha neked ez a kapcsolat rossz, mert rossz érzéseket kelt benned, akkor semmi értelme tovább gyötörnöd magad. Keresd olyanok társaságát, akikkel egy szinten vagy.

Én is hasonló miatt szakítottam most meg egy barátságot. Az őszintén nem zavart, hogy az illető sokkal jobb anyagi körülmények között él, mint én, és egy jó darabig az sem, hogy sokkal befolyásosabb. De amikor lassan kiderült, hogy a befolyása és a pénze segtségével olyan, néha tisztességtelen előnyökhöz juttatja a gyerekét, amire nekem a sajátomat soha nem lesz lehetőségem, rájöttem, hogy nekem ő nem kell. Nem azt mondom, hogy ha én lennék a helyében, nem tenném ugyanezt, mert talán de. Viszont én nem tehetem, azt meg nem veszi be a gyomrom, hogy az ő gyerekének mindent, az enyémnek meg szinte semmit. Mindenkinek jobb, ha magunkhoz hasonlóakkal vesszük körbe magunkat, akikkel nincs féltékenykedés és rossz érzés.

2022. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Tehát olyan dologért szakítottál valakivel, hogy amit tett, te is megtennéd, csak nincs rá pénzed és befolyásod. Szánalmas. 👏👏👏👏
2022. máj. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Minden hétvégéje arról szól, hogy bulizni jár, és minden hétvégén újabb embereket visz ágyba"

Ezt tifelétek celebnek hívják? Szerintem nagyon kevés olyan nő van, aki ne tudna akár minden nap mással ágyba bújni, főleg ha ingyen csinálja. Ha ilyen irányú céljaid vannak, barátkozz az itteni incelekkel, biztos, hogy rengetegen hajlandóak lennének leutazni is hozzád, akármilyen messze is laksz.

2022. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, te valamiféle komplexusos ember vagy? Valamiféle gyűlölet nagyon lejön a válaszodból, de nem tudom behatárolni, hogy milyen, vagy hogy ez most felém irányuló sértés lett-e volna.
2022. máj. 25. 15:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs semmi komplexusom, sem gyűlölet nincs bennem. Egyszerűen ledöbbent, hogy az ilyen életvitelt tartod irigylésre méltónak.
2022. máj. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!