Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kell nyitottnak lenni?

Hogyan kell nyitottnak lenni?

Figyelt kérdés

Próbálnék ismerkedni, barátkozni, de valahogy nem megy, zárkózott vagyok, befeszülök, nehezen megy idegenekkel a kommunikáció, nem tudok kezdeményezni..stb és emiatt azt gondolhatják, hogy nagyképű, barátságtalan, kedvetlen vagyok.

Lány létemre nem vagyok egy csacsogós, ami egy jellem vonás, nem biztos, hogy megtudom változtatni, de szeretnék nyitottabb lenni emberek felé!


2022. máj. 4. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt csak te tudod megváltoztatni fejben. De ha úgy van, akkor írj rám nyugodtan és beszélgethetünk, hátha segítene valamit
2022. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is meg kell válaszold azt a kérdést, hogy miért vagy zárkózott. Segítek: Esetleg átéltél csalódásokat, amik alapján nem mersz nyitni, hogy elkerüld az esetleges csalódásokat? Vagy egyszerűen félsz, hogy nem szimpatizálnak veled? Akkor olyan társaságot kell keressél, akik szimpatizálnak. Én férfi létemre sem kívánok nyitni , mivelhogy megvan a magam világa, a magam érdeklődési köre és a saját magam jelleme (gondolkozós, tudományos). Nekem személy szerint nem felel meg semmilyen más jellemű kapcsolat, mint amit én birtoklok. Vagy ez az oka neked is vagy pedig a gyávaság. A gyávaságot magabiztossággal lehet kezelni. Például: munkahely esetében tudnod kell magadról, hogy jól el tudod végezni a rád bízott feladatot, megvan a szakértelmed. Iskola esetében viszont nem tudom...én gyűlölnék alkalmazkodni a korszellemhez a jelenlegi gondolkodásommal, így tehát nem sok ember lenne, aki felé tudnék nyitni – a nagy világban sem. Az azonos gondolkozásban és témában kell magabiztosnak lenned. Mivel nem vagy „csacsogós”, ezért valószínűleg nem sok ismerősöd lesz, mert nem fogod jól érezni magad az ő társaságukban, és ők se, mivelhogy nem csatlakozol a „csacsogós”-okhoz, és a lányok többsége (amennyire én férfi létemre távolról megismertem) rendelkezik ezzel a jellemvonással. Nyilván annak is oka van, hogy nem vagy csacsogós. Azt gondolom, hogy vagy neveltetés kérdése vagy úgymond gondolkozós, tudományos szemléletű vagy, vagy pedig a lelkiismeretednek engedsz. Vagy több is egyszerre.

Hogyan kell tehát nyitottnak lenni? Inkább azt mondom, hogy az olyan emberek közelségét keresd, akikkel azonosulni tudsz. A gyávaságnak sok összetevője van. Egyik összetevője az, hogy megijedsz az idegen hangoktól. Hát ezért kell hallgasd az embereket, hogy megszokd a hangjukat (domináns hanghoz is hozzá lehet szokni, csak több idő), természetes legyen és ne ijedj meg.

2022. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!