Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen emberről?

Figyelt kérdés

Nekem már őszintén szólva tele a hócipőm vele, annyira fölényeskedő.

Nagy vonalakban az a lényeg, hogy egyidősek vagyunk, ebből adódóan együtt is érettségizünk, csak nem egy iskolában. Én vagyok a "pórnép", aki holmi "normális" iskolába jár, "normális" módon teszi le az érettségit, és van ő, aki "előkelő" iskolába jár, ami nem is 4 éves, hanem több.

Képes volt bőgni, hogy nem fog bejutni az egyetemre, mert arra a szakra kell a legtöbb pont, amire menni akar, aztán mi lesz vele... mondom neki a munkavilágát (ami rám is vár érettségi után, baromira nem azon a területen, amiről álmodtam, de majd később elérem azt is...), de neki ez nem tetszik, éppen csak azt nem mondja ki, hogy nem alacsonyodik le erre a szintre. Aztán mikor próbáltam jobban a mélyére ásni az okoknak, akkor egyből a családjára hivatkozott, hogy jaj mit tesznek vele, ha nem jut be az egyetemre... Szerintem "kicsit" cink ennyire függni a szülőktől 20 évesen, nem?

Száz szónak is egy a vége: állandóan éreztetni akarja a másikkal, hogy ő több, ő okosabb, mert ő ebből és ebből emeltezik most érettségin, ő egyetemre fog menni, ő abban fog dolgozni, amit kitalált (igazából elvárnak tőle a szülei), ő lesz a valaki.

Baromira nem akarja elhinni, hogy egy diplomával nem (sokszor érettségivel sem) rendelkező ember is lehet ugyanolyan jó szakember, stb.

Kicsit kusza a megfogalmazás, de a tömör lényeg szerintem leszűrhető. Nektek mi a véleményetek egy ilyen emberről? Megszakítanátok vele a kapcsolatot, ahogy van?


2022. máj. 11. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Fideszes
2022. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

A szülei úgy nevelték, hogy ez az elvárás vele szemben. Az, hogy emeltről meg hasonlókról beszél, az nem felvágás, csak mivel erről szól az élete jelenleg, ezért erről beszél.

Szóval csak benned van valami kisebbrendűségi érzet és nincs benned elég empátia/nem vagy elég jó emberismerő, hogy el tudd képzelni, hogy teljesen más az élete mint neked, más elvárásokkal, célokkal, stb.-vel, ami elég nagy nyomást tud jelenteni.

2022. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Együtt érettségizünk" - nekem is az érettségiről szól jelenleg az életem, de nem ez az egyetlen téma ettől függetlenül, amiről tudok beszélni.

Illetve igen, tőlem nincs elvárva semmi, én tűztem ki magamnak a célokat (amik elérése cseppet sem lesz könnyebb, mint egy emelt érettségi), amik miatt nem érzem magam kisebbrendűnek, de többnek sem, ahogy ő teszi.

2022. máj. 11. 18:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Én lazán készültem érettségire, napi fél órákat ha tanultam, úgyhogy bőven volt időm mással is foglalkozni és ezért tudtam mindenről is beszélni.

Viszont akik hasonló helyzetben vannak, mint akiről írtad a kérdést, köztük sokan vannak akik napi 12 órákat tanulnak. Mivel a nyomás, stressz és túlterheltség miatt nagyon rossz a hatékonysága a tanulásuknak, ezért így is nagyon rosszul haladnak és így még jobban nő a nyomás, az alvási idejüket is csökkentik és még rosszabb állapotban lesznek. Akinek ebből áll az érettségire készülés, az nem fog tudni bármi másról beszélni.

Persze nem mindenkinél ilyen rossz a helyzet, de akikre ráerőltetik a legjobb szakokat a szüleik, azok közül sokan ehhez hasonlóan élik meg ezt az időszakot.

2022. máj. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem fér a fejembe, hogy történhet ilyen 20 évesen, hogy ráerőltetik a saját akaratukat a gyerekre a szülők... szerencsére nem ilyen családban nevelkedtem, de ha ilyenben is lennék, én biztos azon ügyködnék, hogy mihamarabb költözzek elfele. Nem majd még eltűröm, hogy az ő céljaikat kövessem...

De persze elfogadom az álláspontotokat.

2022. máj. 11. 18:39
 6/10 A kérdező kommentje:
"Én lazán készültem érettségire, napi fél órákat ha tanultam, úgyhogy bőven volt időm mással is foglalkozni és ezért tudtam mindenről is beszélni." - ezzel pedig én is így voltam, a matekon kívül minden meg is lett eddig legalább egy 4-es, az infó meg még ezután derül ki.
2022. máj. 11. 18:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne azt nézd, hogy 20 éves, hanem azt, hogy 20 éven keresztül ezt nevelték bele. Mindenkinek az a normális amihez hozzá van szokva.

Koreában kb ez az átlagos és elég magas is az öngyilkosságok száma. Ha jó vagy angolból, akkor itt egy cikk erről:

[link]

2022. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy diplomaval, sot esetleg erettsegivel sem rendelkezo ember is lehet ugyanolyan jo szakember, sot, jobb is, mint akinek papirja van arrol, amihez elvileg ert, amit tanult, igen. De tudod mi az oriasi kulonbseg? Nyilvan meg soha nem probaltad. Tobb diplomaval is borzalmasan nehez elhelyezkedni, es megelni, nem hogy diploma, vagy szakma nelkul, ugyhogy probald ki, es utana gondold at ezt megegyszer. Nem attol lesz egy emberbol "valaki", hogy diplomat szerez, de azzal joval tobb eselye van jol boldogulni az eletben, mint ha csak egy erettsegije van, ami a mai vilagban a regi 6 vagy 8 altalanosnak felel meg abban a tekintetben, amit lehet vele kezdeni. Elofordulhat, hogy az illeto meg ot evig valamennyire fog fuggeni anyagilag a szuleitol, amig tanul, masok, akik meg erettsegi utan nem tanulnak semmit, egesz eletukben a szuloktol keregetnek kolcson, vagy nem kolcson. De ugyanugy be is johet ez utobbiaknak valami jol fizeto melo, amit egyebkent nagyon unnak majd, vagy utalnak is, de nem tudnak lepni masfele, hiszen nincs a kezukben semmi papir. Mert nagyon nehez nem bejelentett, es/vagy alulfizetett munkakbol megelni egy erettsegivel a kezedben, neadjisten tobb muszakban. Keves a tapasztalatod ebben! Nyilvan ha az ember kulfoldre tavozik, ott tobb az eselye, de oda is inkabb a szakkepzettek kellenek. Ha nem szimpatikus neked ez az ismerosod, akkor nem muszaj vele foglalkoznod, foleg ha idegesit is. De a leirasbol azt gyanitom, hogy amikor elmegy az egyetemre, akkor fel fog szivodni, o lesz az, aki nem keresi majd a tarsasagodat. Es nem azert, mert lenez, vagy nem tart Teged senkinek, hanem az egyetem atformalja a tarsasagot, az igenyeket meginkabb. Aki nem motivalt, aki visszahuzza az embert a celjaitol, az nem jo tarsasag. Nem vagytok egy hullamhosszon. Ettol fuggetlenul lehet, h megis Neked fog bejonni az elet anyagilag. En kivanom Neked, h igy legyen! Viszont a hozzaallasod meg eleg naiv, ami a tapasztalatlansagod folytan ertheto is. Direkt nem tettem emlitest azokrol, akik Fidesz, vagy egyeb pártvonalon tudnak ervenyesulni, mert az egy kulon kategoria szamomra. Akik megelhetesi gyerektartasra vadasznak, amig csak szulni kepesek, vagy mas modon kitatatjak magukat, azokat ugyszinten lenezem.


Roviden az a velemenyem, nagyon jo, ha az embernek vannak elvarasai magaval szemben. Addig tanulj, kepezd magad Te is, amig csak lehetoseged van ra! A melo altalaban sokkal nagyobb szivas. Amikor megkapod az elso fizetesedet, meg fogod latni.

2022. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7 Igen, én ahogy mondtam, el is fogadom ezt az álláspontot, amit mondasz.


#8 Van egy kis tapasztalatom, mert míg ő az érettségivel gürcöl, és neki ez lesz az első papír a kezében, nekem már van egy szakmám is, amiben dolgoztam is egy keveset, amiből megtudtam venni azt, amiről pisis korom óta álmodtam, és a családnak is segítettem. Én nem húzom le, mert nem vagyok egy elveszett emberke (vagyis nem tartom magam annak), mivel céljaim ugyanúgy vannak, és teszek is értük, első lépésem a mama hotelből való kiszakadás lesz, ezért állok munkába ismét érettségi után. Nem akarok függni senkitől sem. Azt meg, hogy az élet nem fenékik habostorta, teljes mértékben tudom, számoltam is vele, hogy nem lesz könnyű, de vállaltam.

2022. máj. 11. 19:00
 10/10 A kérdező kommentje:
fenékig*
2022. máj. 11. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!