Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Külföldre kivándorlóként...

Külföldre kivándorlóként általában hány éves korig lehet még barátságokat kötni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt rengeteg minden befolyásolja és sok múlik az egyén szintjén is, de mégis gyakorlatilag minden külföldön élő ismerősömtől ezt hallom vissza. Vagány az hogy többet keresnek, több mindent megengedhetnek maguknak és munkahelyen is megbecsülik őket, de valamiért mégis nagyon nehezen tudnak barátkozni helyiekkel. Az alap udvariasság megvan, de mélyebb kapcsolat nem alakul ki. A helyszínek Németország, Nagy-Britannia, Hollandia és a skandináv országok.

Valahogy mind azt mondják, hogy egyrészt a nyelvet is jól kell tudnod másrészt a kultúrát és a szokásokat is kell értened, hogy beilleszkedj. Nyilván ha egyetemistaként megy ki valaki, akkor még könnyebb, mert több lehetősége lesz ismerkedni, de így 30 után már kevesebb a szabadidő és munka után már kevesebb a találkozási pont. Kialakulnak a helyieknek is a baráti körei és abba nehezen engednek be új embereket. Ez Magyarországon is így van, de ott talán még nehezebb és sokan inkább csak magyarokkal vagy más bevándorlókkal tudnak barátságokat kialakítani.



2022. jún. 27. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt le írtad pontosan a választ, itt nem a korról van szó, hanem alapból máshogy áll az ember egy másik nemzetiségű emberhez, alapból sokkal távolságtartóbb. De pl a nővérem 32 éves kb 5 éve ment ki Hollandiában, és mégis vannak barátai/haverjai és párkapcsolata is...annyi még hogy ne dőlj be ezeknek a "minden jobb külföldön" mert a képmutató emberek mondják ezt, egy normális ember azt is elmondja hogy lecumizza magát legtöbb esetben a pénzért ott és egy csicska magyarként.


A nővéremnek is csak viszonylag szerencséje volt, mert diploma, nyelv vizsgák után ment ki egy biztos helyre.


29f

2022. jún. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én már felnőttként költöztem. Alapból nyitott voltam már az elején, mindenkivel. Aztán egy idő után már látszik ki az akivel az ember egy hullámhosszon van. De amúgy szerintem egy igazi barátság kialakulásához évek kellenek...

2022. jún. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 36 évesen kerültem ki Németországba, a férjem német és így a német nyelv használatába is hamar belejöttem, előtte itthon egy középfokúm volt már de soha nem használtam a nyelvet.

Nem a férjem barátai lettek a barátaim, hanem a gyerekek által tudtam könnyebben ismerkedni (Krabbelgruppe, Spielgruppe, Eltern-Kind Turnen, óvoda), így mostanra szereztem 3 nagyon jó barátnőt (németek) és 2 jó ismerőst (egyik német, másik moldáv) . A barátnőimmel gyerekek nélkül is rendszeresen találkozunk és bármikor számíthatunk egymásra. Hozzátenném, hogy nem vagyok egy extrovertált típus.

2022. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!