Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lenne a normális reakció...

Mi lenne a normális reakció arra ha egy ismerősöd állandó jelleggel csak panaszkodik és ha megoldást javasolsz a problémáira akkor leteremt, hogy megfolytod a segítségnyújtásoddal? Tényleg én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Annyira unom, hogy csak azért keres, hogy rám önthesse a bajait. És ez nem egy kétirányú dolog. Mert ha én kezdek mesélni valamit vagy látványosan unja vagy végig sem hagyja mondani. Ráadásul vagy nagyon könnyen megoldható apró cseprő problémákon rágódik vagy olyanokkal áll elő ahol én sokkal rosszabb szituációban vagyok mint ő. Nem veszi észre, hiába teszek finoman utalásokat rá, hogy kb olyan a szitu mintha egy hajléktalannak panaszkodna valaki, hogy csak 2 szobás a lakása. Nem akarom összeveszni vele de ebből nekem elegem van.
2022. júl. 21. 17:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolatmegszakítás.
2022. júl. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy ismerősöm, aki rendszeresen kiborul, hogy a pasija egy idióta, és szakítani akar vele. Én először még komolyan vettem, tök sok energiát feccöltem a támogatásába, mert a pasi valóban egy gyökér és ott kéne hagyni a francba.

Aztán elmúlt.

Most már ha panaszkodik, hogy mennyire összevesztek, csak bólogatok, hogy ja, igen, igazad van, tényleg hülye, jajteszegény, de semmi plusz energia. Ha ő nem hajlandó változtatni, én mit kepesszek... Így össze se veszünk, de én se merülök ki. Ő meg talán még jól is érzi magát, mert hiperventillálhat.

2022. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondj neki megoldást, hanem CSAK kérdezz: Mi lenne jobb számodra ennél? Mit szeretnél elérni? Milyen lehetőségeid vannak a megoldásra? Mit tervezel ezek közül? Szerinted mikorra tudnád megoldani így a helyzetet? Stb.

Ez egy ennél sokkal bőségesebb eszköztárral rendelkező módszer amúgy, sokkal-sokkal több kérdést fel lehet tenni egy séma mentén és átbillenteni a másikat megoldás felé, anélkül, hogy direktben tanácsokat adnál. Kitartóan bombázhatod kérdésekkel, ha hagyja magát. Lényeg, hogy ne a Te megoldásodat akard neki megmondani, találja meg a sajátját, amit Te persze nem minősítesz. (Legfeljebb, ha tilos vagy ártalmas.)

2022. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tetszik ez az utolsó módszer meg az előzőt is megfogadom. De ha kérdeseket teszek fel neki akkor még jobban mondja és sosem lesz vége én meg már megőrülök. Bármit mond neki az ember mindig csak azt sorolja hogyan meg miért nem lehet. Egyébként már simán megszakítanám vele a kapcsolatot de egy munkahelyen vagyunk így nehezen tudom kikerülni. Tanácsot biztos, hogy soha többet semmiben nem adok neki. De nem értem az egész szituációt. Ha panaszkodik miért nem megoldani akarja a problémáit miért csak másokat fárasztani vele?
2022. júl. 21. 18:23
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#3-hoz annyit hozzátennék, hogy az illető megoldást így sem fog találni, mert nem is akar találni.


Ellenben a visszakérdezésektől kényelmetlenül fogja érezni magát, mert ahhoz, hogy választ adjon a megoldáson kellene gondolkoznia amit persze nem szeretne, így a kényelmetlenség elkerülése érdekében panaszkodni sem feltétlenül fog.

2022. júl. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem foglalkozni vele, vagy megmondani neki, hogy menjen pszichológushoz, coach-hoz a problémáival.
2022. júl. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
5. Simán felsorolja mit miért nem lehet egy órában. Pl nem tudja hova tenni az irodai kulcsot mert nincs zseb a szoknyáján. 🙈 A nadrág az nem jó mert meleg van. Az övtáska az undorító, a nyakába nem akasztja mert ő attól megőrül....és még 10 hasonlóan emlkedett ok erre a jelentéktelen ügyre amit rajta kívül nyávogás nélkül mindenki megold valahogy. És ilyen szintű problémakból minden napra jut több is.
2022. júl. 21. 19:25
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen személy az életemben, és ő sem értett az apróbb, majd rendesebb utalgatásokból. Amikor rendesen szembesítettem a helyzettel, rögtön támadásnak vette, és veszekedés kerekedett belőle, majd később ő keresett meg újra. Ezt eljátszottuk még párszor, aztán az utolsó alkalommal nem is bunkón, de nem is finomkodva elmondtam neki az egészet. Egy darabig láttam rajta, hogy próbál változni, de később újra belesüppedt ebbe, talán rosszabb is lett. (és szintén apró dolgokat nagyított fel többek közt)

Akkor már nagyon nem bírtam tovább, megszakítottam vele a kapcsolatot.

2022. júl. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#3 ez tök jó megoldás, kár, hogy azok, akik ismernek, ezeket sose tették még fel, pedig nagyon jó lenne. Feszt a megoldáson agyalok, annyira, hogy kipihenni sem tudom magam nagyon régóta és a meleg miatt meg az alacsony vérnyomásom miatt sokat vagyok rosszul. És tudom, hogyha kipihenném végre magam meglátnám a fától az erdőt is. Csak sajna ebben a helyzetben nem tudok pihenni.

És így ismeretlenül is köszönöm ezeket a kérdések, jól esik, tudom, nem nekem szántad, de valamiért ezt a kérdést megnyitottam, semmi sem történik véletlenül.


#5 akkor legalább azt érezném, hogy nem a saját meglátását akarja minden áron letolni a torkomon. Főleg, hogy ismer is. És sose panaszkodom, csak elmondom, mi van, mert aki pl. nem is ismer meg se mondaná, hogy miben vagyok, kivéve a karikákat a szemem alatt. És azok, akik csak felületesen ismernek, mindig a vidám oldalam tudom hozni, mert ezt hozzák ki belőlem, nagyon sok ismerősöm van. Meg alapból kedves és mosolygós vagyok, bár csak azoknak, akiket jó ideje ismerek.



Szerintem ő egy energiavámpír és amikor ezt teszi veled, azzal ő feltöltődik, te meg mivel ennyire segítenél, kimerülsz. Szal az kéne, hogy ne vond bele magad.

Meg lehet még élvezi ezt a figyelmet.

2022. júl. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy feltétlenül segíteni akarok. Csak alapvetően magamból indulok ki és azt feltételezem, hogy ha ő kínlódik valami miatt akkor jobban érezné magát ha megszűnne a problémája. Meg az enyém is mert abbahagyná a nyávogást. Ha elmesélem valakinek a bajom én örülök ha kapok valami tanácsot és megoldódik.
2022. júl. 22. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!