Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Magányos vagyok, de nem...

Magányos vagyok, de nem akarok barátokat. Más is van így?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok. Amikor látom a sok gyerekkori barátságokat személyesen vagy a neten, esetleg barátnőket, baráti társaságokat az utcán, kávézókban, stb, mindig elfog a rossz érzés és az irigység. Hogy nekem nincs, és igazán sosem voltak barátaim. Viszont emellett, ha volt kialakulóban valami szorosabb baráti kapcsolatom, egyszerűen nem volt kedvem fenntartani. Úgy érzem, túl nagy erőfeszítés és túl sok lemondás egy ilyen kapcsolatot folyamatosan fenntartani. Unalmasnak is tartom magam hozzá. Vannak dolgok, amik érdekelnek, de valahogy nincs kedvem ezeket másokkal megosztani, hülyén érzem magam tőle. Nem tudom mit kellene tennem, ha pl találkoznom kellene egy lánnyal, miről kellene beszélgetni? Úgy érezném, hogy erőltetett és felszínes lenne a dolog. Hogy olyan dolgokat kellene tennem, amik fölösleges időpazarlások lennének, és kedvem sem lenne hozzájuk. Nem merem kifejezni a valódi örömömet és érzéseimet dolgok iránt, és nem tudok ellazulni más társaságában. Úgy érezném, hogy egy börtönben vagyok fogva tartva, vagy csak egy feladat lenne, amit más talált ki nekem, és túl kellene élnem. Valószínűleg ezt mások is érzik rajtam. Nem lenne ezzel gond, ha mellette nem érezném rosszul magam, hogy folyton egyedül vagyok, és "nem kellek senkinek".

Párom egyébként van, és azzal sosem volt problémám, vele szívesen csinálok dolgokat, és felszabadultabban érzem magam. De rajta kívül senki mással nem megy, akármilyen jó fej velem. Egyébként itthon sem csinálok semmi egetverő hobbit, sokszor itthon sincs kedvem semmihez. Jó nagy unalmas ember vagyok 🤣 Depresszió lehet? Más is van így?


2022. júl. 22. 01:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Dettó így vagyok vele sajnos. Úgy érzem, hogy ezért hibás vagyok, pedig mindig én voltam az, aki keresi a másikat, hogy ráérne-e valamikor egy kávéra, koktélra, csak úgy csacsogni stb. Nem tartom magam antiszociálisnak, szeretek beszélgetni kb. mindenről, szeretek eljárni kirándulni, shoppingolni, sütizni bármi, de sokszor gondolkodok, hogy mégis bennem lenne a hiba, hogy mindig így járok?

Egy idő után én is megunom, hogy én vagyok az örök érdeklődő, és őszintén nagyon is rosszul esik, hogy a másik fél rám sem bagózik.


Nekem általánosban volt 2-3 jó barátnőm, 2-vel néha-néha beszélünk, de nem az az igazi nagy barátság. Középiskolában is volt 1-2 olyan személy, akikkel közelebb kerültünk egymáshoz, jó barátnők voltunk, de aztán az érettségi után ez is megkopott. :( Egyetemen szintén, míg tartott ez a 4 év, addig összeültünk, buliztunk, aztán mint amit elvágtak. Hiába próbálkoztam megbeszélni a találkozókat, nem jött össze. A lány sem keresett azóta sem, pedig idén nyáron végeztünk. :(


A barátommal beszélgettem erről, szerinte eddig nem a megfelelő embereket találtam meg. Kedves kérdező, a te esetedben is így lehet. Van, akik életreszóló barátságokat kötnek már gyerekkorban, sajnos nekünk nem sikerült. Ez érdekes, összetett téma, amiről amúgy tök szívesen beszélgetnék veled, ha gondolod.


25L

2022. aug. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is ezt éreztem nagyjából egész életemben.

Ha voltak olyanok, akik a "barátaimnak" mondták magukat, az én kihasználásomban voltak jók csak, másban nem igazán.

Felületes kapcsolataim már csak úgy működnek (1-2 emberrel), hogy én keresem őket, én érdeklődök, én próbálok témát hozni, én vagyok aki a másikat keresi. Ha nem keresném őket, végleg eltűnnének, tudom, mert ha x évig nem keresem őket, x évig nincs felém irányuló kommunikáció semmilyen csatornán...

A fura kapcsolatokhoz az is hozzátartozik, hogy mondjuk hét elején megbeszéltem valakivel, hogy jön hozzám, vagy találkozunk, ezt mindig "elfelejtette" és nem keresett volna hogy mi újság/mégse jön/bármi. Ha valamit meg kellett neki csinálnom, vagy valamiben segítenem kellett, akkor soha semmit sem felejtett el.

2022. aug. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Én is ilyen vagyok. Mondjuk nem használtak ki, csak idővel a sulis barátságoknak vége lett, ha kerestem őket, mindig volt valami ok, amiért nem érnek rá, de igazából nyilvánvaló volt, hogy rám nem akarnak többet időt szánni, mert lett új társaságuk.

Nagy ritkán eszembe jut, hogy lehet jó lenne egy barát, de ha arra gondolok, hogy mennyi erőfeszítésbe kerülne szerezni csak egyet is, valahogy már nem éri meg számomra.

2022. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!