Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Átalakulnak a baráti kapcsolatok?

Átalakulnak a baráti kapcsolatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vannak barátaim, akikből az évek során egyre többen költöztek el külföldre (fiatalabbak vagyunk, mindenki keresi a helyét). Ezekből a barátságokból sok a távolság miatt meg is szakadt, ezt eleve nehéz feldolgozni, de talán a leginkább "érthető" eset.

Sok olyan is van, nagyon jó barátok, akikkel ugyan megmaradt a kapcsolat, de a nagy része "elveszett belőle", vagy nem is tudom, hogy mondjam... nincs már az, hogy összefutunk kávézni, akár napi szinten tudunk találkozni, részese lenni a másik életének, rendszeresen összejövünk.

Beszélgetésre csak a videóhívás van vagy a chat, amik bőven nem olyanok, mint az élő beszélgetés, ahol fizikailag is jelen vagytok. Mintha eltűnt volna a barátságok nagy része, teljesen felszínes ismeretség lett belőlük.

És magányos is emiatt az élet, elidegenedünk egymástól, mert mindenki online éli a társas életét, de az semmi a valódi fizikai kontakthoz képest.


Találkozás csak évi pár alkalommal, amikor egy országban vagyunk.


Nem azért írtam ezt, hogy megoldást találjak rá, mert szerintem nincs. Egyszerűen kiürülnek így a kapcsolatok, ahogy szétszélednek a világban a barátok, mindenesetre én nehezen viselem. És mondom, hiába tartjuk a kapcsolatot, az már sehol nincs a régi időkhöz képest, amikor egy országban éltünk.


Nektek volt hasonló tapasztalatotok? Mit gondoltok erről a helyzetről?



2022. júl. 26. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A régi gimis barátok közül rengetegen megfogadták, hogy "ásó, kapa, nagyharang", aztán persze mindannyian több különböző egyetemre mentünk, és mindenkinek máshogy alakult az élete. Van, aki külföldön tanult tovább, van, aki Debrecenbe ment, vannak, akik Pesten vannak, meg pár ember Miskolcon. Vannak, akik még mindig az alapképzésen vannak, néhányan továbbmentünk mesterre, egyesek dolgoznak, mások meg már családos emberek. Nyilvánvaló, hogy a kapcsolatok megváltoznak, egyesek meg teljesen meg is szakadnak. Ez az élet rendje. A régiek helyett jönnek majd új kapcsolatokat.
2022. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonlóak a tapasztalataim. Annyira máshogy alakult az életünk, és annyira szétszóródtunk az országban, hogy lehetetlen mindenkivel ugyanolyan minőségi kapcsolatot fenntartani, mint régen. Mi 30-an voltunk gimis osztálytársak, gimi ideje alatt sem beszéltem mindenkivel, megvolt az az 5-7 ember, akivel úgy igazán jóban voltam. Gimi után maradt 3 ember, akikkel még beszélek, de ritkán találkozunk. Aztán olyan is előfordult másik 3 emberrel kapcsolatban, akikkel én nem szerettem volna tartani a kapcsolatot, mert világos volt, hogy vagy csak akkor kerestek, amikor kellett nekik valami, vagy kíváncsiak voltak valamire, vagy pedig úgy éreztem, hogy lehúznak, és nem őszinték. Nagyon bekerültünk a mindennapi mókuskerékbe meg az álláspiacra, és több embernél azt éreztem beszélgetés közben, hogy bizonyítanom kell és versenyeznem, hogy kinek van jobb munkája, jobb diplomája, jobb kocsija...stb. És egy idő után mérgezővé vált néhány kapcsolat.
2022. júl. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"Everybody that comes with you can’t go with you."
2022. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!