Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek/hogyan cselekedné...

Mit tennétek/hogyan cselekednétek az én helyemben?

Figyelt kérdés

Egy 20 éves, egyetemre készülő lány vagyok. Sokan csendesnek, visszahúzódónak titulálnak, viszont szívesen nyitok mások felé. Középiskolában megismerkedtem egy lánnyal, akivel nemsokkal rá, jó barátságban lettem. Az elején minden jónak tűnt, viszont ahogy telt az idő, egyre jobban azt vettem észre hogy elszeretne nyomni. Mindig ott volt ahol én, mindent másolt, ha pedig esetleg a mélygödörben voltam, végighallgatott, majd rögtön rátértünk arra, hogy neki mennyivel rosszabb. Sokszor mikor a munkáimat, vagy esetleg a kreatívan alkotott dolgaimat mutattam meg másoknak, azonnal kapott az alkalmon hogy ugyanazt a dolgot elkészitse, és magasabb helyre kerüljön a ranglétrán mint én. Akármilyen témát hoztam fel, vagy meséltem magamról a barátaimnak, ő fél füllel mindig hallgatózott, majd mintha teljesen "véletlen", előadta hogy ő is pontosan ugyanazikat szereti. Sorolhatnám az eseteket amikkel fokozhatnám, mennyire lehúzott az életről. Félek hogy az egész, egy gyerekes túlgondolásnak minősülhet, viszont tényleg azt érzem hogy lehetetlen megszabadulnom tőle. Próbáltam vele beszélni erről, volt hogy egy ideig nem is kommunikáltunk, majd ezután a hatalmasabb szünet után újra elkezdtünk beszélni, hiszen én naiv emberként azt gondoltam biztos megváltozik és nem használ a lelki szemeteseként. Tévedtem. Most hogy elballagtunk, a továbbtanulási lehetőség sajnos abban az irányban amiben én mentem, nemsok helyen volt. Ezt a lány tudta is, és hát micsoda véletlen, ugyan oda a helyre indult, ahova én. Ezt a dolgot még két közeli személlyel próbáltam megosztani, viszont az egyikőjük nemnagyon hitt nekem, a másik pedig egy szimpla együttérző mosollyal letudott. Valamiért velük ez a lány nem teszi azt, amit velem. Most hogy itt a nyár, eltudtam végleg szakadni tőle a tanévzárót követően, és hogy őszinte legyek, nemteljesen érzem azt hogy megtudtam volna teljesen óvni magamat. Szinte minden programban amit az említett barátokkal szerveztem le, meghívták őt, hiszen mi milyen jóban vagyunk/voltunk, hiába annak ellenére hogy beszéltem velük erről. Manipulatívnak gondolom, és mérgezőnek. Szoktam használni közösségi médiát, mint a legtöbb ember, viszont itt is ugyanazt érzem, hogy egyszerűen figyeli miket teszek ki. Az utolsó cérna az volt, mikor profilképen megváltoztatása után, egy napra rá ugyanezt tette (tényleg nem szeretném ha bárki gyerekesnek gondolna, viszont minden után, feltünik az embernek ez a fajta dolog), ráadásul ő egyáltalán nem az a személy akit nagyon érdekelne ez a dolog.


Már megkaptam a testvéremtől hogy tiltsam le, viszont mint konfliktus kerülő ember, nemszeretném ha a barátaim számon kérnének efelől, hiszen biztos vagyok benne, hogy a lány mivel imád panaszkodni és szavakat kiforgatni, ellenem uszítaná a többieket.


Nemtudom milyen megoldásra/tanácsra számítok tőletek, csak egyszerűen úgy érzem, bármit is tennék, én jönnék ki mint gonosz ember



#tanács #Mérgező barátnő
2022. aug. 5. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben elmondanám a "barataimnak" hogy ha a továbbiakban programot szerveznek akkor én nem megyek ha őt is hívják. Ha megértik akkor rendben van, ha nem akkor innentől kezdve okafogyottá válna hogy tartsam velük a kapcsolatot a továbbiakban, mivel az igazi barátok nem hagyják figyelmen kívül egymás érzéseit, viszont ha ők ezt mégis megteszik akkor hogyan beszélhetnénk barátságról?


Nyilván ezt leírni nagyon könnyű, de tekintve hogy konfliktuskerülőnek tituláltad magad, a te esetedben ez nem olyan könnyű.


Mindenesetre szúrkolok neked

2022. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ezek szerint ez alkalommal félre kell tennem a konfliktus kerülést, és igazán odaállni mások elé. Sajnos én is így láttam/látom, viszont nagyon reménykedtem benne hogy lesz más alternatíva is!
2022. aug. 5. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!