Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A családalapítás baráti kör...

A családalapítás baráti kör vesztéssel jár általában?

Figyelt kérdés

Egy jó barátom akivel korábban egy hullámhosszon voltunk, sok közös érdeklődési kör stb.. mióta családja és felesége van egyre kevésbé érzem, hogy jól meglennénk egymás társaságában


Egyértelmű, hogy a családja, felesége és a gyerekei a legfontosabbak, és nekem meg nincs kedvem állandóan 3. keréknek érezni magam amikor meglátogatom őket


Úgy érzem, hogy az egyetlen megoldás az az, hogy ha én is családot alapítok és gyerekeim lesznek akkor már hasonló prioritásaink lesznek és újra jobb viszonyba leszünk


De így erőltetett, érdemes hagyni ilyenkor?

Még volt, hogy rá is kérdezett múltkor, hogy "mi történt, mi ez a váltás"?


Én meg elmondtam, és megértően válaszolt, de attól függetlenül nem változik semmi, nem is lenne normális ha változna, az a normális, ha a felesége és a gyerekei az elsődleges prioritás, de ez a 3. kerekezés erőltetett akár hogyan is forgatom magam mentálisan


2022. aug. 6. 15:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem jár feltétlenül, de ehhez mindkét félnek toleránsnak kell lenni.


A házasság/párkapcsolat még annyira nem is, mert ha hasonló emberhez megy valaki hozzá, akkor idővel ő is könnyedén a csapat része lesz és folytatódik együtt a móka de a gyerekkel más a helyzet.


Nekem volt egy nagyon jó barátnőm, akinek gyereke született. Nyilván ezzel végetértek a bulizós programok egy jó időre és ezt el is tudtam fogadni. Azt is, hogy az első pár hónapban nagyrészt nála leszünk és meglesz a kis napi rutinjuk, amit időben is be kell tartani. Én próbáltam neki ott lenni és segíteni de megmondom őszintén, egy idő után úgy éreztem magam, mintha láb alatt lennék. Csak a gyerekről tudott beszélni, csak az érdekelte, pár évvel később, mikor már a gyerek bölcsis volt, még mindig abba volt belekattanva, egyszerűen irritáló és dögunalmas lett. Elveszett belőle az az ember teljes egészében, akivel megszerettük egymást anno. És elkezdtem kerülni. Valószínűleg a párja is így volt vele, mert viszonylag hamar elváltak.

2022. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%

Normális esetben igen, hiszen az ember általában szokott családot alapítani és onnantól ők az elsők. Ezzel megváltoznak a témák, a problémák, a prioritások.


De normális esetben a barátok is alapítanak családot és ezért azután utána is össze tudnak járni és lesznek közös programok.


Ez az élet rendje!


Ahol a haverok agglegények maradnak, azok lekopnak. De az is normális, hiszen más lesz az életvitel.

2022. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

Nézd, nem várható el, hogy a gyerekes apa munka után a haverjaival sörözgessen, ahelyett, hogy inkább a gyerekével játszana, aki egész nap őt várta haza.


Jó esetben az ember nem azért vállal gyereket, hogy utána meg ne foglalkozzon vele.


Aki a haverokkal akarja leélni az életét, az tegye!


De ne csodálkozzon, ha egyszer csak magára marad, ha a többiek mégis családot alapítanak.

2022. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Nem feltétlenül.

Nyilán, akinek van családja, jóval kevesebb ideje van, mint akinek nincs. Gyerekek, munka, párkapcsolat... ezek mind fontosabbak már, mint a bulizások, lógasok a barátokkal (hozzáteszem, néha igenis kell kikapcsolódásképp egy buli, vagy a barátokkal lógás).

2022. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Egy bizonyos kor felett azért a többség szokott családot alapítani, így eléggé szomorú és magányos sors vár arra, aki úgy dönt, hogy megpróbál örökifjú maradni.


Egy darabig még jó lesz, de aztán az idő előrehaladtával egyre kevésbé fogja élvezni az egyedüllétet - pláne akkor, ha majd az összes addigi haverja jön szembe vele az utcán a gyerekekkel, unokákkal és ő meg ott áll majd totál egyedül a kezében csupán egy üveg sörrel....

2022. aug. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5-ös


De, hogyan ne érezze azt az ember, hogy csak arra használják, hogy a másik levezethesse a feszültségeit..mind amellett, hogy ott tart a 3. kerék szerepben

2022. aug. 6. 15:38
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Aki egész nap dolgozik és családja van, az inkább velük fog kikapcsolódni, hiszen ritkán látja őket, a szingli haverokat meg nem fogja érdekelni a gyereknevelés-téma stb, tehát nyilván más íze lesz az olyan baráti összejöveteleknek, ahol az egyik az óráját lesi, hogy még hazaérjen a lefektetésre vagy lelkesen mesél a gyerekről, miközben a többiek udvariasságból bólogatnak stb. Ez szerintem így már nem az igazi. Ezért nem is kell erőltetni.
2022. aug. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

"akinek van családja, jóval kevesebb ideje van, mint akinek nincs."


Ez így van!


Nem beszélve arról, hogy ő már nem fog csajokat hajkurászni, sem hajnalig tivornyázgatni a többiekkel, így értelmetlen is ezen erőlködni.


Minden elmúlik és minden változik.


Ezt kell elfogadni.

2022. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De akkor amikor azt kérdezi, hogy van e kedvem nyáron találkozni egyet és azt mondom, hogy nincs akkor azt gyakorlatilag úgy kellene meg tennem, hogy nincs semmi bűntudat bennem, ha jól értelemezem a válaszokat?
2022. aug. 6. 15:54
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Igen
2022. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!