Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ugye normális hogy én még...

Ugye normális hogy én még ennyi idősen nem akarok se gyereket se családot?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm aki 20 éves mint én. A barátjával 2-3 éve vannak együtt és már azon fantáziál hogy egyetem után rögtön nagycsalád, eljegyzés stb ami ezt követi. Engem őszintén még ezek a gondolatok elrettentenek. Igaz én egy rossz családból jövök, ahol nem láttam jó mintát a boldog házasságra és családra..

Viszont akkor ott elgondolkodtam hogy velem van a baj ha ezek a dolgok még nincsenek bennem? Van párkapcsolatom egy éve, szeretem őt, de én még utazok, mindenféle dolgot csinálok az egyetemen, külföldre megyek egy ideig tanulni és elképzelni se tudom karrier előtt hogy gyerkőcöm legyen...szeretnék még a világból látni és függetlenül élni. Persze én is szeretnék családot, de valamilyen szinten ijesztő is, hogy vajon úgy alakul e ahogy elképzelem stb...nem akarnék még egy olyan családot mint ami az enyém volt. 30 alatt elképzelni se tudom

szóval szerintetek reálisak, normálisak ezek a gondolatok vagy már nekem is ezen kellene gondolkodjak?



2021. okt. 31. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Manapság inkább a barátnőd gondolkodásmódja a ritka. A legtöbben egyáltalán nem gondolkodnak családalapításon ~27 éves kor előtt.


Én mindjárt 26 vagyok, el nem tudom képzelni, hogy 30 éves korom előtt házasodjak vagy akármi. Nem mintha tolonganának az ajtómnál. :D

2021. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Én 33 éves nő vagyok, mégsem akarok családot. Utálom a gyerekeket.
2021. okt. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Én 25 éves koromban gondolkoztam el azon először, hogy szeretnék egyszer gyereket, előtte childfree-nek vallottam magam. Mondjuk így is 29-30 évesen szeretném majd megvalósítani, addig csak fantázia.
2021. okt. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Én soha nem akarok. Családom van, köszönöm, nem egy lárva teszi azzá, hanem a szeretet. A többi nyűg meg nem kell, boldog akarok lenni, nem szülő. Nekem a kettő együtt nem létezik.
2021. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak akkor van családja az embernek ha gyereke van?
2021. okt. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 25-35 éves időszakomban gondolkodtam gyerekvállaláson, aztán nem lett hozzá megfelelő társam, nemsokára 27 éves leszek, most meg már nem érzem, hogy szeretnék.
2021. okt. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37 leszek, bocs, közel van egymáshoz a 2 és a 3 a telefonon. 🙂
2021. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pacsi.
2021. nov. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
21 éves vagyok, férjezett és jövőre tervezzük a babát. A legjobb barátnőm szintén 21 és még komoly párkapcsolata se volt,nem is akar még. Tök normális mind a kettő élet szitu. Fölösleges egymáshoz hasonlítgatni egymást.
2021. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
40, és nem akarok gyereket erre a romlott Földre, csak vele csesznék ki
2021. nov. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!