Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi okból viselkedhet így egy...

Mi okból viselkedhet így egy "barát"?

Figyelt kérdés

Régen össze voltunk nőve, mintha testvérek lettünk volna. Általános iskola első óta vagyunk barátok, most pedig már a harminchoz közelítünk.

Kb 2-3 éve kezdődhetett, hogy elkezdett nagyon furcsán viselkedni velem. Olyan módon szurkálódik, amit még soha nem tapasztaltam. Pl a lakásomban kb leülni sem mer, és olyanokat vág a fejemhez, hogy nem akarja, hogy rászóljak. Miközben erre soha nem adtam okot, minden más haverom egyből felrakja a lábát az asztalra, mert tudják, hogy ennyire otthon érezhetik magukat nálam.

Egy másik eset, amikor bemutattam egy új embernek, és hárman elmentünk valahova. Nem tudott egyik beszélgetésbe sem bekapcsolódni, elvolt egyedül, majd amikor kettesben voltunk olyat szúrt oda, hogy látja ÉN nem élvezem az estét..

Egyszerűen fogalmazva totál valótlanságokat képzelve olyanokat mond, amiből engem egy merev, rosszkedvű, szigorú embernek állít be. Amikor normálisan megkérdezem miből gondolja, miért mond ilyet, akkor semmit nem tud rá mondani. Nagyon sajnálom, mert tényleg testvéri szintű barátság volt, de mára ez már teljesen elmúlt. Lassan megszakítom vele teljesen a kapcsolatot, mert belefáradtam ebbe az egészbe.


Mi állhat egy ilyen viselkedés mögött? Mi az oka annak, hogy azt akarja éreztetni velem, hogy más vagyok, mint amilyen?


2022. aug. 10. 00:47
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
nem tudom
2022. aug. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok rosszindulatú lenni, de nem lehet, hogy azért csinálja, hogy ha te már nem keresed, mert belefáradtál a viselkedésébe, akkor azt mondhassa, hogy miattad szakadt meg a barátság?

Kényelmesebb, ha otthagyják, mert akkor ő lesz az áldozat, és nem kell azzal foglalkoznia, hogy egy kapcsolat a két félen egyformán múlik.

2022. aug. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vele történt valami az elmúlt években? Mert simán lehet, hogy volt egy bántalmazó kapcsolata (bárminemű értelemben) és ezáltal elkövetett egy személyiségtorzulást, kivetít.


Értsd: ő csak árt (nem ül le a kanapéra), nem élvezed az estét (vele nem lehet élvezni) stb.


Kicsit kevésnek érzem, és ez csak tipp, de valószínűleg nem egyik napról a másikra lett ilyen.

2022. aug. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3: Igen. Amióta ismerem, egy csapássorozat ez élete. Gyerekként váltak a szülei, anyagi csőd szélére kerültek, egészségügyi problémái lettek, a tanulással is mindig gondjai voltak. Ennek én a szöges ellentéte voltam, nagyon szerencsésnek mondhatom magam, támogató és vagyonos családba születtem, jól ment a tanulás, a karrierben és a lányoknál is mindig szerencsém volt. Gyakorlatilag mindenem megvolt, amiért ő küzdött, és soha nem érte el.

Viszont én mindig támogattam és segítettem mindenben, mindig ott voltam neki, ha szüksége volt rám. Nem hiszem, hogy ez lenne az oka, ugyanis az nem most jött volna elő.


Viszont ő nem magát állítja be úgy, hogy rosszat tenne, hanem engem.

"ő csak árt (nem ül le a kanapéra)" helyett nem ül le, mert elvileg rászólok, szigorú/merev vagyok, nem lehet akárhova ülni

"nem élvezed az estét (vele nem lehet élvezni)" helyett elvileg búvalbélelt vagyok, nem tudom elengedni magam, stb

2022. aug. 10. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

és most mekkora különbség van köztetek életvitelben és életminőségben?

Kinek van kapcsolata, ki az aki többet járkál, utazik stb.

2022. aug. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Talán most a legnagyobb. Az anyagi különbség óriási. Őt nem vették fel harmadik próbálkozásra sem arra a szakra, ahol én végeztem, ezért (is) karrierben sokkal előrébb tartok. Gyakorlatilag 4x akkor a bérem. Saját lakás, kocsi a fővárosban, ő pedig vidéken él albérletben.

Nekem van kapcsolatom, neki nincs. Utazás/bulizás/eljárkálás terén egyértelműen felém billen a mérleg.

De ezzel sosem éltem vissza, sőt.. mindig próbáltam elvinni magammal, ahova tudtam, stb.

2022. aug. 10. 13:19
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Valószínűleg mostanra unhatta ezt meg. Mármint itt senki sem hibás, csak sokszor elöregednek ezek a barátságok, és az ilyen dolgok, amiket írtál, sajnos minden igyekezet ellenére van, hogy éket ver az emberek közé.


Akaratlanul is összehasonlítja az ember magát másokkal, és ha még hasonló céljai is voltak neki, hát akkor meg még inkább.


Nem feltétlenül tudatos ez nála, de alapvetően ez egy természetes reakció, hogy valahogy kijön belőle ez irányodba.

2022. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 2-es és a 3-as válaszolóval értek egyet.
2022. aug. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy irigy rád.
2022. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!