Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lenne értelme kockáztatnom a...

Lenne értelme kockáztatnom a barátságunkat, ha a lány folyamatosan arra utal, hogy vonzódik hozzám mint férfihoz, közben viszont napi szinten elmondja milyen hálás a barátságomért?

Figyelt kérdés

Rövid lényeg, hogy évek óta legjobb barátok vagyunk, a flört folyamatosan meg volt köztünk és baromi erős kémiát kellett legyűrnünk ahhoz, hogy ez a barátság tényleg csak barátság maradjon. Így sosem történt semmi egy szimpla ölelésen vagy puszin kívül. Az utóbbi időben ezek a szimpla ölelések sokkal inkább hosszas összebújásokká alakultak, újabban kézen fogva sétálunk, néha azon kapom magunkat hogy tök csöndben csak vizslatjuk egymást pl egy vacsora mellett vagy hasonló. Közben pedig utalgat rá, hogy nehezen tud ellenállni a vágyainak velem szemben.

Nem olyan régen megkérdeztem mi lenne az álom randija... Mire a válasz úgy kezdődött, hogy én elvinném xy helyre. Majd kb rögtön az utána következő napon megkérdezte, hogy milyen nevet adnék a gyerekeimnek majd a jövőben, majd azzal játszadozott, hogyan hangzanának ezek az ő álom neveivel és a vezetékneveinkel együtt.

Természetesen ebből mire következtet az ember...nyílt kapuk vannak és lehet próbálkozni. VISZONT! Folyamatosan, utalgat arra a tényre, hogy ami köztünk van az barátság. (Ez nem úgy értendő, hogy random bevágja, hogy csak barátok vagyunk, hanem ilyen apró kis mondatokkal, mint például ,,Annyira hálás vagyok azért, hogy van egy ilyen barátom mint te"). Emellett pedig hangoztatja, hogy a legutóbbi szakítása miatt még mindig mennyire félne új kapcsolatba belelépni és fél attól is, hogy nem találja meg az igazit vagy elhagyják, összetörik újra, ezért inkább nem is próbálkozik. És ez elképesztően elbizonytalanít. Ha ez nem lenne valószínűleg már régen léptem volna, de sokkal fontosabb nekem annál, mint hogy amiatt veszítsem el, mert többet akartam vagy reméltem tőle.

A közös barátaink véleménye csak még jobban összezavart, mert van aki úgy gondolja , ezek tök egyértelmű jelek arra, hogy szeretné ha lépnék, mások szerint viszont ez inkább csak arra utal, hogy vonzónak talál, de sosem tudna igazán úgy nézni rám, mint egy potenciális partnerre ezért hangsúlyozza a barátság tényét.

Természetesen én sem vagyok bolond és veszem a jeleket (amiknek most sajnos itt csak egy részét tudom megosztani), viszont aki már volt ilyen helyzetben, az tudhatja milyen fontos a megerősítés, mikor az egyik legfontosabb emberről van szó az életében.



2022. aug. 18. 22:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Szeretitek egymást nekem az jön le

Ő meg egyszerüen fél

Mint a csalódástól mint attól hogy elveszit mint barátot ha nem úgy alakul


Sajnos ez nem könnyű

Üljetek le és komolyan beszéljétek meg

Mondd el neki hogy látod a jeleket és szeretnéd letisztázni hogy akkor most mi van köztetek

És nyugtasd meg hogy bármi lesz is te mellette vagy

2022. aug. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Én azt mondom, hogy valamerre lépni kell, mert ebben a kézen fogva sétálgatunk, de hozzá nem nyúlhatok témának hosszú távon semmi értelme nincsen és így csak sima Friendzone.


Egyvalami viszont biztos, az ilyen "félek kapcsolatba lépni dolog mindig csak kifogás. Egyik percben ezt mondja, másik percben meg már azt látod, hogy van pasija akivel érdekes módon nem félt lépni.

2022. aug. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor barátságot akarsz vagy nem? Mert ez nem az, az biztos. Csak f-sol lépni felé, nehogy dobjon és annak a lehetőségét is eldobd, hogy valaha megdugd.


Döntsd el mit akarsz, már ha nem akarod hogy tovább hülyítsen (az exe utáni bohóc vagy, aki a szomorúságát enyhíti azzal, hogy azt érezteti vele mennyire csodálatos). A helyedben hagynám a kapcsolatot, mint mondtam ennek semmi köze a barátsághoz.


Ha folytatni akarod, megteheted persze, de akkor érdemes új szabályokat lefektetni, pl. hogy nem utalgat, nincs kézenfogva járás, nincs hülyének nézés és etetés, hanem akkor baráti viszony, mint két haver.

2022. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a válaszod, valószínűleg tényleg ez lehet a helyzet, és persze tudom, hogy ezt addig nem tudom meg, míg nem beszélek vele, csak a kétségek miatt mégsem vagyok még teljesen magabiztos. Tudom, hogy neki sem könnyű, de nekem sem az ebben a helyzetben.
2022. aug. 18. 23:33
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
#3 Az véletlen lemaradt, hogyha többet akarsz, akkor nyilván azt megbeszélni vele. De ami most van, az a teljes alázásod, papucsnak nézésed.
2022. aug. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#2,3 (azt hiszem mindkettőtök válaszára igaz)

Tulajdonképpen neki nincs mire kifogást keresnie, mivel nem volt semmi, amit egyáltalán kérdeztem volna tőle vagy felvetettem volna. Ő talán még annyira sincs tisztában az érzéseimmel, mint én az övéivel. Az én hozzáállásom nem változott az elmúlt időszakban, így tulajdonképpen, ha balek vagyok max ugyanaz a balek lehetek, aki akkor is voltam, mikor még együtt volt a barátjával (akivel egyébként, bár nem gondoltam, hogy ez fontos lehet, de januárban szakított, szóval akkor kicsit későn reagált lélekben)

2022. aug. 18. 23:40
 7/15 anonim ***** válasza:

#5 Szerintem jól fogalmaz, te vagy a papucs, aki tulajdonképpen csak egy pöcsös barátnő. ehet téged hülyíteni, megadod neki a szükséges érzelmi töltetet, de azért kivágja a stop táblát hogy eddig és ne tovább.


És továbbra is azt mondom, az ilyen "félek kapcsolatba lépni" az kamu. Egyszerűen nem találta még meg a következő kant, addig meg kell valaki aki felszopja lelkileg.


És a is tény, hogy ez a fajta állapot a te folyamatos megalázásod.

2022. aug. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Plusz azt látom, hogy erősen szemellenzővel nézed a dolgokat. Miszerint nincs mire kifogást keresnie, meg nincs tisztában az érzéseivel. Hagyjuk már.


Nem a nőket akarom leszólni, de tény, hogy nagy hülyítők tudnak lenni. Aztán megkapod hogy csak túlgondoltad és nem is volt semmi.


Itt is sanszos, hogy ha neked panaszkodik arról, hogy nem találja az igazit, akkor bizony nem te vagy az igazi.

2022. aug. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Én inkább azt nem értem,hogy te miért nem léptél már rég,merthogy a napnál is világosabb jeleket ad.

Azzal nem értek egyet,amit előttem írtak,hogy megalázna.Sőt szerintem marha nagy mázlid van,hogy egy olyan lányt fogtál ki,aki tűri,hogy flörtölgess vele minden komoly szándék nélkül és egyszer sem fakadt még ki,hogy miért vagy egy töketlen barom.Én nőként ezt inkább tartom megalázónak,mint a tényt,hogy egy lány tulajdonképpen udvarol neked.Mert javíts ki,ha tévedek,de én ezt úgy értelmezem,hogy míg ő adja alád a bankot,te ugyanúgy viszonyulsz hozzá,mint egy baráthoz,ami azért nem feltétlenül lehet számára nagy önbizalom dopping.

Viszont nekem úgy tűnik,hogy kicsit már elege van ebből és szeretne szintet lépni,abból pedig ahogy írsz róla nekem úgy jön le,neked sem lenne ezzel semmi problémád.Szóval mielőtt beleunna ebbe a helyzetbe lépj valamerre!

2022. aug. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8 Vannak kisebb félreértések, talán rosszul fogalmaztam. Úgy értettem, hogy az én érzéseimmel nincsen tisztában. Nyilvánvaló, hogy a sajátjával nála jobban senki nem lehet... Legalábbis gyanítom.

És arról sem panaszkodott, hogy nem találja az igazit... Azt mondta tart attól, hogy annak akiről ő úgy érzi Ő a nagy Ő kölcsönösen ez nem igaz.

2022. aug. 19. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!