Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok megbízni a legjobb...

Nem tudok megbízni a legjobb barátaimban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyszerűen nem tudok megbízni a legjobb barátaimban. Röviden elmondom a sztorit: Régebben elmondtam nekik, hogy ki az a két ember, aki tetszik nekem (azóta mindkettőből "kiszerettem") de a lényeg, hogy az egyiket megtudta az egész osztályom, mert véletlenül (vagy sem) elmondta az egyik barátnőm egy olyan lánynak, akit mai napig utálok (szerencsére már nincs az osztályba). A másik volt crushomból pedig mindig viccet csinál egy másik barátnőm. Tavaly óta tetszik az évfolyamtársam, (ezt ő tudja is, hogy kedvelem), de mielőtt elmondtam volna a fiúnak, hogy tetszik, azelőtt elmondtam a barátaimnak, ami valamiért nagyon rosz érzés volt. Azóta behazudtam mindkettejüknek, hogy már másvalaki tetszik és el is hitték. De nem merem és nem is akarom megmondani nekik, hogy az évfolyamtársam még mindig tetszik. Szerintetek elmondjam nekik vagy ne?



2022. aug. 27. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, minek mondanád el?


Már egyszer megtetted, láttad, hogy nem lehet bennük megbízni, viccet csinálnak belőle, kibeszélnek. Rajtad is látszik, hogy nem érzed magad konfortosan ha meg kell velük ezt osztanod.


Tartsd csak meg magadnak belső titoknak, neked meg majd később lesznek sokkal jobb barátaid akik százszor megbízhatóbbak lesznek.

2022. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2022. aug. 27. 09:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan merészeled "legjobb barátaidnak" nevezni azokat, akik megosztott titkaidat elpletykálják?

Ha ilyenek a legjobb barátaid, ellenségre már nincs is szükséged.

.

Komolyabban: csak te osztod meg titkaidat velük, vagy ők is sajátjukat veled?

2022. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd el. Nem kell tudniuk róla, pláne hogy már meg is jártad egyszer...

Nem tudom én se hogy ez egyfajta egyirányú barátság vagy ők is osztanak -e meg titkokat veled.

Engem az élet arra tanított, hogy amiről azt szeretném ha nem tudna senki, azt ne mondjam el. Nem szeretnék ekkora bizalmatlanságot meg pesszimizmust plántálni senkibe, de nekem volt már "szerencsém" ahhoz, hogy sok év után egy pletykás illetőtől tudjam meg, hogy akiben megbíztam, ő "nem akar barátkozni tovább velem", pár bizalmas információt is megosztott velem a pletykás illető, amit csak a "barátomtól" tudhatott. Várta a reakciót hogy hú ennek hatására majd én is pletykálok a barátomról neki stb.

2022. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok, amelyek még barátra sem tartoznak, nem kell locsogni.
2022. aug. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

És igen, ők is mondanak el titkokat nekem.

2022. aug. 27. 09:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak -gondolom- te nem elsz vissza ezekkel a titkokkal...

Bennuk viszont egyertelmuen nem lehet megbizni...


Ha ugy erzed, h mindenkepp meg kell valakivel osztanod ezeket, akkor vezess naplot... mar telefonos applikacio formajaban is letoltheto, zarolhato. A titkaid ott biztonsagban lesznek.

2022. aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Köszi, a napló jó ötlet:)
2022. aug. 27. 10:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondj nekik valótlan "titkokat" és ha visszahallod vádoljad őket hazugsággal. ("Kitalált, hazug történetet hallottál!" - mondjad.)
2022. aug. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Már mondtam nekik egy csomó hazugságot, de amúgy köszi:)
2022. aug. 27. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!