Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért olyan nehéz egy bizonyos...

Miért olyan nehéz egy bizonyos kor után ismerkedni/barátkozni?

Figyelt kérdés

Jó pár éve nincsenek közeli barátaim akikkel együtt lóghatnék és ha ismerkednék is (többnyire interneten keresztül) nem igazán sikerül, és sajnos nem is tudom hogyan kellene. Úgy érzem nem igazán az erősségem az ismerkedés, de ez a hosszantartó magány is megőrjít már.

A 20-as éveim végén vagyok és a hasonló korúaknak már megvan a saját társasági köre, ahová nehéz lenne beilleszkedni. Tini koromban voltak igazán barátaim, de velük megszakadt a kapcsolat ahogy másfelé mentek az útjaink, más suliba kerültünk stb.

Ahogy észreveszem nem is hajlandóak sokan barátkozni/haverkodni talán amiatt mert megvan a saját életük!?



2022. szept. 7. 12:32
 1/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
65%

Én azt mondom, párkapcsolatot nehezebb, a saját mániáid miatt, meg már egy erősebb személyiség vagy - elviekben.

De pl barátokat könnyebb szerintem találni néhány esteben.

Nekem gyerekként és tinikoromban nem voltak barátaim, mindenki egy idióta volt körülöttem, érettebb és értelmesebb voltam még a falusi felnőttektől is, én már akkor több voltam mindnekitől, a gimiből is ketten mentünk csak továbbtanulni, mondjuk pont azzal a másik emberrel vagyok talán még jóban a múltamból. :D

Most felnőttként meg, abban a közegben, ahova elköltöztem, meg ahol doglozom, értelmes, saját humoromnak való emberekkel vagyok körülvéve, nincs kb. egy szabad percem se, mert mindig valami program van.

2022. szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Az ember az életkorának emelkedésével fordított arányosan képes az alkalmazkodásra.
2022. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, én 39 vagyok, de a mostani barátaimmal, haverjaimmal egy kivételével 30 felett ismerkedtem meg.
2022. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Ha gondolod, írj nekem nyugodtan, szívesen ismerkedem, beszélgetek, amikor időm engedi.
2022. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
A zemberek ma Mo.-n full befelé fordulóak, nem szeretnek semmit sem, ami emberi közeledéssel kapcsolatos lenne.
2022. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert ahogy telik az idő, az emberek egyre távolságtartóbbak, bizalmatlanabbak. A te korodban már sokaknak családjuk is van, az is elvesz annyi időt, hogy örülnek, ha a meglévő barátságaikat valahogy fenntartják, újakra már végképp nincs energia. Lehet egyébként barátokat találni idősebben is, csak sokkal lassabban.
2022. szept. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert sokan mar kenyelmesebbek, otthon pihengetnek a bnojukkel vagy a fix szuk haveri korrel lognak. De ha olyan helyen dolgozol vagy edzel pl akkor lehet 30 folott is siman.
2022. szept. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!