Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Leépítenétek az ilyennek a...

Leépítenétek az ilyennek a barátságát? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel azt hittem hogy jót tesz a barátsága nekem, de kezdem azt hinni tévedtem. Egy problémával küzdünk, emiatt is kezdtünk el barátkozni. De az utóbbi időben nagyon elkezdett fárasztani. Eddig is megcsinálta, de most már kezd sok lenni hogy napi 2x-3x felhív, és nem egy percekre, hanem minimum fél órára. Az esetek 90%-ban panaszkodik, amik ellen tudna tenni, de nem akar, csak eldarálja nekem. Van egy közös ismerősünk, aki nagyon kétszínű, tipikus aki a szemedbe nyalizik, de a hátad mögött kibeszél. Minket is kibeszélt. Barátnőm jobb viszonyban van vele, mégis mérges rá hogy ilyen. Pénteken elmondtam neki, hogy én ebben nem kívánok részt venni, mert gyűlölöm a kétszínű embereket, és nem fogok lejárni ebbe a társaságba emiatt is. Barátnőm még vacillál, mert ő megszerette ezt a nőt, és retteg a magánytól. Mondom ha neked megfelel az hogy egy ilyen kétszínű nővel barátkozol, az a te dolgod, én szeretnék tükörbe nézni.


Tegnap eléggé megbántott, nem nagyon akartam vele beszélni. Mindketten rosszul voltunk tegnap lelkileg. Ő letudta ezzel a kifogással, meg hogy "én ilyen vagyok". Mondom akkor lehet barátkozni a kétszínű barátnőddel, aki nem fog meghallgatni, akiben annyi empátia sincs mint egy döglött lóban. Én meghallgatlak mindig, amikor nincs kedvem akkor se, de belém rúgsz. Na ezért is mit kaptam.... Bocsánatot kért, de nekem állt hogy hát mennyiszer kérjen még... mondom nem kell, de nem foghatod a betegségedre hogy lelkileg bele rúgsz az emberbe vagy sem.


Nagyon lehúz engem ez a nő, rosszul vagyok ha már csörög a telefonom. Én megvagyok egyedül is, én nem félek a magánytól.


Leépítenétek az ilyen embert, vagy elfogadnátok hogy ő ilyen?


2022. okt. 2. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Azzal még nem lenne gondom ha folyamatosan beszélne velem. Nyilván vannak időpontok amikor ne zavarjon, de általában véve örömmel meghallgatom, jól esik ha valaki gondol rám és beszél velem (bár lenne egy ilyen barátom, engem a kutya nem keres). Az viszont már nem jó ha bánt. Egyszer még elnézném, emberek vagyunk, hibázunk. De ha folyton ezt csinálja, akkor el kell engedni.
2022. okt. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"Nagyon lehúz engem ez a nő, rosszul vagyok ha már csörög a telefonom. " Ezek után ez nem kérdés.
2022. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Engem azok a dolgok zavarnak, amikre panaszkodik, simán meg lehetne oldani őket,de mintha elengedné a füle mögött. Meg az is hogy simán eltűrné annak a nőnek a kétszínű viselkedését, hogy ne legyen magányos. Mi van?! Ezer év magány mint egy ilyennek a barátsága.


Ez a megbántás most volt először, de engem leszív nagyon az egész lénye. Nekem is nagy gondjaim vannak (anyagiak is), mégsem panaszkodom neki.

2022. okt. 2. 11:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Energiavámpír, ráadásul napi 2-3x telefonálással? No thanks.
2022. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Volt hogy 4x.... Mondom neki hogy tanulok, vagy egyetemen vagyok, és mondja és mondja, volt hogy rá szóltam hogy mennem kell. Utána meg írásban cseszegetett... ekkor ment a telefonom Ne zavarjanak módba.
2022. okt. 2. 11:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Rázd le a pitsába.
2022. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj Mari, nem érek rá, a jövő héten tudunk beszélni egy félórát ha van kedved, majd írok ha ráérek. Szép hetet neked!


És ennyi.

2022. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez lesz. Kedvencem volt az is, hogy meséltem neki hogy ismerkedek egy férfival. Ezt is tegnap felhozta, hogy majd ha lesz valakim, nyilván fogunk beszélni meg kívánja hogy sikerüljön mert tudja milyen rossz egyedül, de mi lesz így vele... ekkor akartam a durva anyjába elküldeni. Majd magányos maradok hogy neki társalkodónője legyen nem?
2022. okt. 2. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!