Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Önző vagyok? De már nem...

Önző vagyok? De már nem bírtam tovább...

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosomnál. Meséltem neki barátnőmről, hogy érzem mennyire rossz hatással van rám, mérgező személyiség. Fojtogató a viselkedése, akaszkodik az emberre. Az esetek 80%-ban panaszkodik, hol a családja miatt, hol más miatt. Nem bírtam tovább már. Orvosom megkérdezte tegnap, hogy mi fontosabb? A barátsága vagy a mentális egészségem. Utóbbit választottam. Sajnos már kedélyjavítót is kellett felíratni, az orvosom nagyon aggódik értem. Tegnap elmondtam barátnőmnek, hogy most szeretnék kicsit magamra gondolni és pihenni, mert ha így folytatom, nem fogok sokáig élni. Tudomásul vette, de éreztem a sértődöttséget. Ő szintén bipoláris mint én.


Jól tettem hogy "elhajtottam"? Ti megszakítanátok vele a kapcsolatot, vagy csak kevesebbet találkoznátok vele?


2022. okt. 22. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha már orvoshoz kell járnod emiatt, akkor a saját egészséged az első. Amúgy az emberek nagy része imád panaszkodni.
2022. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Jól tetted. Önző vagy, de annak is kell lenni. Nem teheted magad tönkre mentálisan más ember miatt. Ez alap, hogy hogyha valaki mérgező személyiség, azt leépítjük, mert ilyen emberekre senkinek sincs szüksége. Ha tényleg jó barátod, akkor lehet vele beszélni, ha nem ért belőle és besértődik, akkor ez van, legalább gyorsabban vége.


Úgyhogy ne aggódj, jól cselekedtél. Mindig úgy cselekedj, ahogy az végül neked lesz jó.

2022. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ő szintén bipoláris mint én."


Jól egymásra találtatok, én biztos nem barátkoznék olyannal aki lelkileg "lehúz".

2022. okt. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Jól tetted.

Én ezért nem tartok egyáltalán "kebelbarátnőket", akikkel kettesben pusmoghatunk, gyakorlatilag meg az erősebb rátukmálja magát a másikra.

2022. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as, igen, az vagyok, de nem panaszkodok senkinek, max. az orvosomnak, de soha nem terhelek senkit a problémáimmal. Nekem is van bőven. Én megyek és keresem a megoldást, nem picsogok.


1-es nem miatta járok orvoshoz, eleve havonta járok kontrollra, de nyár óta éreztem hogy nekem ez a barátság nem jó, mert lehúz. Múlt szombaton írtam neki, hogy vasárnap egész nap tanulni fogok, mert zh lesz hétfőn. Ő erre vasárnap 2x hívott meg írt is, mert hogy ő aggódott... mondom írtam szombaton mit csinálok nem?!

2022. okt. 22. 10:38
 6/8 anonim ***** válasza:
5. Igazából nem lenne baj hogy barátkoztok, hogyha egymás támaszai lennétek. De a leírásodból nagyon nem ez jön le.
2022. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezért kezdtem el jobban barátkozni vele, mert örültem hogy van egy sorstársam aki megért. De ahogy mentünk előre, hallgattam a családi problémáit amire meglenne a megoldás, de azt már nem hallotta meg. Van egy hulladék 22 éves gyereke aki vele él de dolgozik, van pénze bőven, de egy kanyi vast sem ad bele a rezsibe. Erről mindig panaszkodik, holott más és én is elmondtam neki, hogy én biztos kiraknám. Ezt meg sem hallja, és mondja is hogy neki senki rosszat se szóljon a gyerekére... akkor tűrjed baszod de ne panaszkodj.
2022. okt. 22. 10:48
 8/8 A kérdező kommentje:
4-es tök igazad van! Mindig megégettem magam velük ahogy most is. Én remekül elvagyok barátnők nélkül.
2022. okt. 22. 10:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!