Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm nyomul a páromra?

A barátnőm nyomul a páromra?

Figyelt kérdés

Párommal együtt vagyunk 2 éve. Barátnőm már sokkal régebb óta a barátnőm, középiskolában barátkoztunk össze. Nem ő a legjobb barátnőm, de elég jóban vagyunk. Középsuli után is tartottuk a kapcsolatot, nekem akkor jött a képbe a mostani párom. Az elején csak haverkodtunk vele és az egyik haverjával, ezzel a barátnőmmel együtt, így négyesben sokszor eljártunk ide oda, páromnál sütögettünk stb (akkor még nem voltunk együtt). Majd barátnőm összejött a párom haverjával, közben köztünk is kezdett kialakulni valami a párommal.

Ekkor kezdte el barátnőm mondogatni (mikor már együtt volt a sráccal) hogy jaj de kár hogy ő ezzel a sráccal jött össze, a (legyen most béla a párom) béla sokkal helyesebb, neki nagyon bejön. Ez már itt fura volt, és rengeteg ilyen megjegyzést tett akkoriban. Először rákérdeztem viccesen, hogy akkor miért nem bélánál próbálkozott be, de csak nevetgélve annyit mondott, hogy hát próbálkozott ő csak béla rá se hederített, s ha nincs ló, jó a szamár is.

Aztán mi összejöttünk bélával. Barátnőm béla haverjával, én bélával, de barátnőm továbbra is teszi ezeket a megjegyzéseket néha. Eleinte csak mosolyogtam nevetgéltem zavaromban, de azért ez így elég gáz. Főleg mikor összeülünk így négyen (már azért ritkábban van ilyen) de látom hogy barátnőm szemei szinte rátapadnak páromra, minden (sz.r) viccén hangosan nevet, hozzáér amikor csak tud stb stb. Párommal már beszéltem erről, mondta hogy neki is gyanús. Nyilván meséltem neki hogy régebben miket mondott batátnőm. Hogyan vagy mit kéne mondani, tenni, hogy ez a helyzet ne legyen ennyire ciki? Lehet beképzelem, de már az is kezd feltűnni, hogy barátnőm sokszor undok, flegma velem. Szegény párját is sajnálom.


2022. nov. 3. 07:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

"Félek ebből sértődés lenne."

. Oszt?


Sértődés lenne? Mert ami most van, az senkinek sem rossz?

Vagy egyszerűen csak nem tudsz megbékélni a tudattal, hogy valaki megsértődik még akkor is, ha jogosan állsz ki magadért?


Jó, szerintem hagyjuk, nincs értelme...

2022. nov. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
nehogy azt hidd már, hogy "béla" nem kúrógatja már rég melletted
2022. nov. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#11 Igazad van. Lépnünk kell párommal valamit, ez így semmiképpen sem jó.


#12 Aranyos próbálkozás, de ennyire ne legyél frusztrált :D

2022. nov. 3. 09:47
 14/19 anonim ***** válasza:
86%
Abból kéne sértődés legyen a részedről, amit a barátnőd művel. Ne legyél nyuszi, mert áttaposnak rajtad. Merj kiállni magadért.
2022. nov. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a sértődés annyit jelent, hogy: "ma is tanultam valamit"

És valószínű, hogy rögzült is benne.

Sosem késő befejezni valaki elqrt nevelését, sajnos ez mindig olyanra vár, aki pl barát, rokon, stb. :(

2022. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Rendben, igazatok van! Köszönöm mindenkinek.
2022. nov. 3. 10:14
 17/19 anonim ***** válasza:
Sok sikert, majd írd meg mi lett?
2022. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
37%

Szóljál be neki a barátod haverja előtt, amikor ott vannak nálatok és megint nyomul. Vagy amikor hozzáér Bélához.

Tegyél megjegyzéseket, legyenek pillantásaid úgy, hogy lássa a barátnőd barátja, vagy legalábbis vegye észre, és essen le neki a tantusz.

Lehet ezt úgy csinálni, hogy ne legyen túl konkrét, de észrevehető legyen. Nem rászólni kell, hanem úgy viselkedni, hogy az érintettek észrevegyék.

2022. nov. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
82%
#18 Igazad van, minek fejlődött a nyelvezetünk korszakokon át, minek tudunk szavakkal kommunikálni! Térjünk vissza majom szintre, és célózgassunk testbeszéddel meg nézéssel, hátha leesik a másiknak! Véletlenül se közöljük félreérthetetlenül, hogy mi a bajunk, az túl egyszerű lenne!
2022. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!