Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jogos hogy ennyire...

Szerintetek jogos hogy ennyire megbántódtam? Ti mit gondoltok a helyzetről? Úgy érzem már nincsenek barátaim. Az emberekben sem tudok már megbízni.

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, második osztály óta folyamatosan egy osztályba jártunk általánosban és gimiben is, valamint aztán egy egyetemre is mentünk, egy albérletben laktunk vagy 1,5,- 2 évet. Aztán jött a covid, az albérletet otthagytuk. Én utána már nem mentem vissza, mert az online oktatás alatt a tanulmányaimat is befejeztem, ő még most is ott tanul. Már ekkor megvolt a barátja évek óta, aki csomószor nálunk is aludt az albiban mellesleg, és tudták össze fognak házasodni. Barátnőm már ekkor mondta hogy majd így az esküvő úgy az esküvő, én leszek az egyik koszorúslány. Már a ruháinkat tervezgette fejben. Az albiban mivel csak ketten voltunk, szinte már olyanok voltunk mint a testvérek. Legalább is én úgy éreztem. Jól kijöttünk egymással. 2 éve hogy az albiból elköltöztünk, de ő még mindig abban a városban tanul, viszont minden héten hazajön több napra. Így sem tudtunk már értelem szerűen olyan sokat találkozni. Az utóbbi egy évben vagy talán még annál is több, pedig ha ráírtam hogy elmennénk-e együtt buliba, van-e ideje találkozni, kb. sose volt. Ő engem kb. sosem keresett, nem írt rám, de így is találkoztunk azért időnként, ha nagy kegyesen éppen ráért. Tegnap megint találkoztunk, és elmondta hogy sajnos nem tud elhívni az esküvőre, nincs pénzük nagyobbra. Ilyen 77 ember lesz tán meghívva. Ezt meg is értettem volna mert úgy adta elő hogy leginkább család lesz csak ott, mikor elmondta, hogy másik barátnőmet, meg másik két barátnőjét akivel szintén általánosba is együtt jártunk már, meghívta. Az indok, hogy csak nagyon közeli barátokat hívott, akikkel majdnem napi szinten beszél. Na most ebből az egyik csaj külföldön dolgozik, és elég zűrös lány. A nyáron a vőlegényének volt bulija amibe meghívtak, és a csaj megígérte hogy eljön, de nem jelent meg és nem is jelzett semmmit vissza. Hozzá teszem ekkor a másik meghívott "közeli" barátnő sem volt ott. Nem az fáj hogy engem nem hívtak meg, mert ha tényleg csak a család lenne ott akkor megértem a dolgot teljesen. Az fáj, hogy őket meg meghívta. Hogy ezek szerint ők jobb barátai, engem meg nem vesz közeli barátnak, pedig velük sosem élt együtt. Nagyon megbántódtam. Nem akartam bunkó lenni, de észrevette hogy mennyire rosszul esett ez nekem, és majdnem elkezdett sírni emiatt, és azt mondta hogy ha bárki visszamondja, az elsők között leszek akiket meghív. Nem hiszek már neki. Utána mondta hogy még annyi idő van addig, kár is volt mondani. Egyébként jeleztem már nekik (meg másik közös barátnőnknek) korábban hogy ők engem sosem keresnek, mindig csak én őket, és szeptemberben el is hívtam magamhoz őket. Megbeszéltük hogy majd hol egyikünknél, hol másikunknál összejövünk. Azóta se hívott el egyik sem. Most is én hívtam el őt. Lehet hogy rohadt gáz, de én őt barátomnak tekintettem, és ha nekem lenne esküvőm, nem lenne kérdés hogy meghívom vagy nem. Legalább is tegnapig nem volt az. Egy könnycseppet nem ejtettem előtte, de ahogy hazajöttem végig sírtam vagy 2 órát. Legutóbb akkor sírtam ennyit mikor a nagymamám elhunyt. Ma úgy keltem hogy a szemeim rendesen be voltak ödémásodva, azt borogattam fél délelőtt. Teljesen lehozott most ez az életről, hatalmasat csalódtam, és ahogy végiggondoltam az életem egyszerűen úgy érzem hogy senkinek nem vagyok fontos és ha örökre eltűnnék azt is leszarná kb. mindenki. Nem tudom igazam van-e hogy ennyire megbántódtam, vagy csak túlreagálom a dolgot. Szerintetek velem lehet a baj?

2022. nov. 5. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nem volt igaz barátság. Sajnállak amúgy, nekem több igaz barátom is van és szörnyű lenne az életem nélkülük. Ugyanakkor mégis tudom, hogy mit érzel, mert én is vesztettem el barátokat, akikről azt hittem örökök lesznek. De ez sajnos ilyen, mármint a barátok jönnek-mennek. Ritkák az igazak. Legyél nyitott és folyton keress barátokat, aztán nagyobb eséllyel találsz egy igazat, akire tényleg életed végéig számíthatsz és majdhogynem családként tekintetek egymásra.
2022. nov. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki szarná le csak ezek a barátnők. Biztos vannak emberek akiknek fontos vagy, és lesznek még más emberek akiknek fontos leszel. Szerintem ne keresd ezeket a lányokat.

Én is ilyen hűséges barát vagyok, viszont elgondolkoztam higy miért mindig én keresem őket. Egyszer csak nem kerestem őket ők se kerestek és ezzel még is szakadt nagyjából a kapcsolat. Nem bánom hogy így történt mert nem lehet mindenkiből legjobb barátnő. Ők maradnak ilyen haver szinten ha éppen összefutunk de már nem szeretem őket beavatni a személyes dolgaimba.

2022. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Na, ezért hülyeség az az esküvősdi, csak összevesznek rajta az emberek. Amúgy lehet, hogy a vőlegény nem kedvel, ezért nem ettél meghívva.


A barátságok meg idővel megfakulhatnak, sőt, meg is szűnhetnek. Ehhez is szokj hozzá. Nem feltétlenül tartanak örökké.

2022. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem úgy tűnt hogy ne kedvelne, a szülinapi bulijába májusba személyesen hívott meg még januárban. Csodálkoztam is hogy ő előbb elhív hozzájuk mint barátnőm. Amúgy tudom hogy a barátságok nem tartanak örökké, nem vagyok ennyire naiv, és azt is tudom hogy a család az első. Az fáj leginkább hogy emellett több barátot meghívott, köztük három másik barátnő csajt, akiket én is nagyon jól ismerek. Oké hogy az egyikkel tényleg nagyon jóba vannak, mert most azzal lakik albiban, de a másik ketrő? Az egyik külföldön dolgozik, alig jön haza egy évbe. Nekem ez a fura és bántó. Hogy nem a barátokat nem hívja meg végül is, hanem csak azokat akik ezek szerint csak ilyen mellékes "barátok" neki.
2022. nov. 5. 16:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Lejjebb estél a hierarchiában, fogadd el.
2022. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy régi barátom aki sokat keresett engem de en sosem kerestem őt. Mondta is hogy neki ez rosszul esik.


Mondtam neki hogy sajnálom, de úgy erzem nagyon mások lettunk. Más az értékrendünk és az életünk. Rosszul esett neki nagyon és nem is nagyon találkozunk már :(

2022. nov. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegény, ismeretlenül is nagyon együttérzek veled, ezek nagyon fájdalmas dolgok. Sajnos egyetlen barátság sem tart örökké (vagy akinek mégis, annak iszonyat nagy mázlija van), és amikor az egyik gyorsabban távolodik, az a másiknak kegyetlenül tud fájni. Mint egy szakítás, vagy néha annál is rosszabb. Könnyű kívülállóként azt mondani, hogy ez ilyen, meg hogy fogadd el, benne lenni nagyon rossz.

Sajnos én is most veszítettem el egy 10 éves barátságomat. Mi már felnőttek voltunk, nem voltunk soha sülve-főve együtt, de különleges helyet foglaltunk el egymás szívében, és természetes volt, hogy bármi van, akár bánat, akár öröm, azt a másiknak mondjuk el először. Aztán felbukkant két éve a barátnőm körül egy másik nő. Nekem semmi bajom nem volt vele, összeismerkedtünk, eljártunk hármasban ide-oda, sőt, olyan is volt, hogy kettesben mentem el színházba azzal a harmadik csajjal, mert a közös barátnőnk nem ért rá. Aztán az évek alatt mégis én lettem kitúrva, és ez a nő vette át a helyemet a barátnőmnél. Ez egy lassú folyamat volt, nem egyik napról a másikra történt, voltak jelek, de nem akartam ezekkel foglalkozni, meg nem akartam hisztizni. Amikor legutóbb a barátnőmnek gondja volt, már magától értetődően a másik nőt hívta, nem engem. Az egész történetet csak jóval később, mintegy mellékesen mesélte el, amikor az új barátnőjével már hetek óta azon az ügyön pörögtek. Akkor, amikor elmondta, nem mondtam fél szóval se semmit, de azóta nem hívtam. És ő se engem. Nem hiányzom már neki. Nekem ő iszonyatosan, de nem fogok olyanon lógni, akinek ez teher.

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, nem vagy egyedül a problémáddal, nagyon sokan küzdünk hasonlóval.

2022. nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is pontosan tudom milyen ez.


8 éve ismertük meg egymást, és lassan 4 éve teljesen kitöröltem az életemből. Olyan hatalmasat csalódtam, hogy azóta se tudok barátkozni, egyszerűen nem tudok azóta se senkit közelengedni magamhoz.

Nagyon gyorsan egy hullámra kerültünk, nagyon gyorsan elmélyült a barátságunk. Szinte 0/24-ben tartottuk a kapcsolatot, az éjszaka közepén is bármikor hívhatott sírva, az egyik legnehezebb életszakaszában teljes mellszélességgel támogattam.

Az ember ezek után úgy gondolja ugyan olyan fontos a másiknak is, és a nagy napon ott akarja tudni, megosztani vele, hogy a részese legyen a boldogságának..

Aztán jön a felismerés, hogy csak a te részedről igaz barátság, csak neked volt fontos igazán a másik, ő meg csak kihasznált 4 éven keresztűl..

Közel 1 évembe telt meggyászolni a "barátságunkat" ami így utólag már csak egy mérgező kapcsolat volt, nem több.

Viszont azóta képtelen vagyok másokat beengedni az életembe.

A régi barátok meg elkoptak.

2022. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez az esküvő dolog tényleg gáz, pláne hogy akkor akart meghívni miután látta hogy szarul esik hogy nem hívott. És még méltoztatott felrakni a lista legvégére 🤨.. Ha valaki lemondaná ezért felkerulnék a listára, ezek után tuti hogy nem mennék el. Zárd le ezt magadban, van hogy fontosabb nekünk valaki mint mi nekik. De a barátság elmúlása nem feltetlenul azt jelenti hogy ő azelőtt kihasznált.

És ez a legjobb barát dolog is csak egy időre szól. Nem hihetjük hogy valaki csakis nekünk fog megnyílni. És mi van ha párja lesz? Ha tényleg szeretik egymást akkor ő lesz a legjobb barátja.

Szóval lehet több barát is egyszerre. Dolgozó felnőttként nem is tudunk gyakran találkozni. Van barátom aki lelkisebb mint a másik, viszont a másikat mégis megbízhatónak tartom. Jó pár év kellett mire ezeket összeraktam magamban. Forditva is igaz. Tudom higy a barátnőm másokkal is tartja a kapcsolatot mint velem, de nem vagyok féltékeny mert amikor találkozunk látom hogy örül nekem, szeret a társaságban lenni. Nekem ennyi elég.

2022. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!