Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Egyre többet veszem észre, hogy azok az emberek, akik velem amúgy nagyon kedvesek és a barátaimnak “gondolom” őket, mintha mégsem kedvelnének igazán. Igazából kettő ilyen eset van, az egyik a volt osztálytársaim. Amikor kikerültünk egyetemre sokat találkoztunk, összetartottunk, mert nem ismertünk nagyon senkit. Aztán mindenkinek lettek a maga barátai is, de ettől függetlenül sokat voltunk együtt. Nemrég volt a szülinapom, ahova őket (nevesen kb 10 valakiről van szó), meghívtam. Nagyon jó volt, aztán azóta is sokat találkozgattunk, világ életünkben jóban voltunk. A szülinapomra az egyik lány hozott egy barátnőjét. Ő is borzasztó kedves volt. Aztán neki tegnap volt a szülinapja, és persze nem hívott meg. Kb mindenki ott volt, akit anno én hívtam meg, azok is, akik rajtam keresztül ismerkedtek meg (ez nem csak volt osztálytársak, de otthoni haverjaim akik szintén itt tanulnak). Ez egy kicsit rosszul esett mert úgy gondoltam mégis csak egy jó társaság voltunk.


Aztán lehet csak én gondolok bele sokat, de azért kicsit rosszul esett mégis. Ha maga a szülinapos nem is gondolt rám, az ottaniak közül mindenkit ismerek és sokat is vagyok velük.


A másik ilyesmi eset az a lakótársam (albiban lakuk 2en, véletlenszerűen raktak össze). Én mindig viszem magammal mindenhova nagyon jóba lett az én haverjaimmal is, de ő is néha eltűnik találkozni olyan barátáival akikkel amúgy én is jóban vagyok. Vagy csak szól, hogy na mentem az xy-nal billiárdozni, majd jövök, ahova amúgy én is szívesen jönnék. Illetve ezek a haverjai mindig csak őt hívják el, engem nem..


Én nem tudom mit csinálok rosszul, mert ugyan ezek az emberek sokszor irogatnak nekem, hogy miújság, ha találkozunk mindig keresik a társaságom, és én is igykeszem minel szimpatikusabb ember lenni, ami szerintem jól is működik (mások “visszajelzései” alapján).


21/f



2023. jan. 14. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi de hogyan raknak össze random emberrel albérletbe? Ez kicsit fura nekem..

Lehet, hogy túl gondolod a barátságotokat egyesekkel. Te azt hiszed, hogy de nagyon jóban vagytok szerinte meg nem igazán.

Valami oka csak van ha téged nem hívnak meg a barátaid, megbántottál közülük valakit? Valaki nem hazudott vagy mondott olyat rólad amivel megharagította rád a többieket?

Nekem is így kezdődött.. aztán az összes barátom odalett. Jött 1-2 új ember a társaságba akiket jobbnak/érdekesebbnek találtak nálam aztán én háttérbe szorultam na meg a teljes feledésbe..

2023. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Facebook hirdetésen találtam a lakótársamat.

Amúgy ezen kívül gondoltam én is arra, hogy megbánthattam valakit, volt is nemrég egy kisebb balhé szilveszterkor (nem voltam benne, nekem a haverjaim vesztek össze valamin, ami az egyik említett lány és a barátja (nekem nagyon jó barátom) szakításához vezetett). Talán emiatt, nem tudom. Mindenestre ők is tudják hogy nem voltam benne az egészben, hiszen akkor mással voltam. Ott voltam a buliban, de fizikailag máshol amikor éppen összevesztek

2023. jan. 14. 09:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Aztán ha kiderül hogy nem épp kelemes ember stb, utána visszatáncolás?
2023. jan. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A szülinapomra az egyik lány hozott egy barátnőjét

vagy: elhozta egy barátnőjét, vagy: hozott egy barátnőt - Aztán találtam még pár dolgot. Ugye nem magyar szakos vagy?

De a témával kapcsolatban: amiket leírsz, abból az derül ki, hogy ezek szerintem nem barátságok, csak haverságok. Ezeket nem kell túl komolyan venni, ne is essen rosszul, ha valaki nem hív meg, viszont legyen kb. 2 igazi barátod, a többiek nem számítanak túlzottan.

2023. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!