Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kezdjek ezzel a szituációval?

Mit kezdjek ezzel a szituációval?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden... a lényeg, van egy barátom akivel gimiben lettem jóban, és nagyon szoros lett "szerintem" a kapcsolatunk. Suliban is együtt lógtunk, hetente járkáltunk moziba és kocsmázni, de sokszor mindig az éreztem pl mikor elhívtuk este iszogatni, hogy csak így muszájból van ott és mindig korán ellépett. Sose mondta hogy baja lenne vagy ilyesmi... pedig kérdeztük. Aztán a gimi utolsó évében nem is tudom egyre kevesebbet lógott velem, meg mintha lecserélt volna egy másik jó barátomra, és ez tudom, hogy nem a legnagyobb tragédia az ember éltében de engem akkor is bánt még most is. Akkor kezdtem észrevenni ezt az egészet, amikor nélkülem mentek moziba, meg suli után délután konkrétan kihagytak minden játékból sose hívtak sehova mindig nekem kellett "oda kullogni" hogy héj van még hely stb. tökre megalázónak éreztem mintha csak ilyen mellékvágányos lennék. Az a baj, hogy nem értem ezt az embert, mert így eltelt még 2 év és volt egy közös játék ami mindig összehozott minket, akkor sokáig együtt gameltünk de ugyan úgy viselkedett mint előtte semmi nem váltzott a legjobban talán érdekembernek mondanám ezt a viselkedést de nem rossz ember csak valahogy így fura, a szülinapi bulikra is mindig meghívott úgy hogy néha csak havonta beszéltünk pár napig aztán a legutolsó szülinapi bulijára már nem hívott meg mert egy másik baráti társaságából 2 ember nem kedvel mert egyszerűen nem jövünk ki jól mióta egyszer sörpongoztunk és eléggé kikaptak és pénz volt a tét... na mind1 Szóval ez az eset, hogy nem hívott meg fájt talán a legjobban de ennek ellenére szeretek vele időt tölteni mert olyan az en bloc stílusa amit bírok jól kijövök vele ha épp csak én vagyok neki.... most lolozni szoktunk együtt de ez is úgy hogy, mit tudom én 3 kör után lelép és mondja hogy majd játszunk hnap neki mára elég volt, és látom utána 1 órával később, hogy gamben van a másik haverommal... szóval kicsit kihasználva érzem magam és bánt és tanácstalan vagyok..


Mit kéne tennem? Elengedni és nem keresni? Majd keres ő ha akar? vagy mit tegyek?


2023. jan. 16. 02:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt tenném: egyáltalán nem keresném, se írásban, se szóban, sehogy.

Ha ezután soha többet, egyetlen üzenet/megkeresés sem érkezik tőle, akkor sajnos ez a kapcsolat egyoldalúságát jelzi.

Ha nem keresed és véletlenül találkozol vele valahol, az esetleges összefutáskori, "ejj jóvanmá azé' gyere te is" jellegű elhívást nem jelezném kölcsönösnek.

2023. jan. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hagyd inkább.
2023. jan. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nagyon zavar, maga a tudat is, hogy csak úgy kizár valaki az életéből. Rosszul esik, és mintha féltékeny, vagy irigy lennék a másik félre akire le lettem cserélve úgymond. És nem tudom elengedni csak úgy hogy nem törődök vele mert mindig eszembe jut valamiről....
2023. jan. 20. 01:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kétségbeesetten könyörögsz: "hadd menj már te is" az nem megalázó? Valamint az, ha csak Te keresed a másikat, ő soha?

Megértem hogy fájdalmas, rosszul esik, mindenről ő jut eszedbe, de keress másokat.

2023. jan. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De, nagyon is az, ezért nem teszem. Nem könyörgök. "Csak így távolról figyelek" Gondolok itt arra, hogy látom hogy elvannak... jolvan akkor megyek csinálok én mást mert nem fogok könyörögni csak megérteni nem tudom miért történt ez az egész és olyan vagyok ha valamit nem tudok magamnak meg magyarázni nehezen fogadom el... de tudom hogy nem lehet mindent megmagyarázni...


Az, a baj hogy nem viselem jól ezt a fajta lerázást amikor a semmiből történik, vannak más jó barátaim, akiket régebb óta ismerek és nagyon örülök, hogy vannak. De régebben gimiben én voltam a gócpont úgymond és rajtam keresztül ismerte meg sok ember a másikat és ez tök jó volt, és hogy így random kiszakad valaki meg már nem akar barátkozni velem egy olyan akit egy igaz barátomnak tekintettem és csomó dolog volt amit együtt csináltunk ez fáj nagyon... meg nem kezelem jól a nagy változásokat, nem szeretem...

2023. jan. 20. 12:57
 6/7 A kérdező kommentje:
De mindenesetre köszi a válaszokat. :D
2023. jan. 20. 12:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok ember viselkedik ilyen módon, mint ahogy tapasztalod.

Az emberi viselkedést nem igazán lehet megmagyarázni, illetve pszichológiailag biztos le lehet vezetni.

2023. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!