Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha néhány randi után az egyik...

Ha néhány randi után az egyik fél mégsem akart komolyat, de barátként tartaná veled a kapcsolatot, mennyi idő múlva célszerű összefutni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a két fél nem haragban vált el, de a kapcsolathoz hiányzott a közös kompromisszumkészség. Ugyanakkor felajálnja az egyik fél, hogy barátként tartaná velem a viszonyt.


Mennyi idő után lehet szerintetek rákérdezni, hogy lenne-e kedve találkozni akár egy kávéra.


Ugyebár a barátság is a tettekben nyilvánul meg. Esetleg várni kellene jó pár hónapot ezzel?



2023. febr. 14. 09:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell komolyan venni a barátság ajánlatát. Ez csak mondta azért, hogy ...
2023. febr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Tudom mire gondolsz. Ugyanakkor még is azt érzem, hogy azért tudunk beszélgetni, csak sokkal ritkábban. Lehet nem akar bunkó lenni, és ezért válaszol nekem? Néha viszont ő kérdezi meg hogy vagyok vagy küld egy képet.


Ez meg nagyon is összezavar.

2023. febr. 14. 09:51
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Te mit szeretnél? Akarnál barátságot/haverságot ezzel a személlyel? Én ilyen helyzetben szoktam adni egy esélyt, de általában addig szokott élni ez a dolog, amíg vki be nem csakozik/pasizik. De sztem ebből se kell ügyet csinálni.
2023. febr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt parszor az életemhen ilyen szitu de sose működött. Ha valakivel nem megy azt nem kell erőltetni. Az igazi barátságok nem a párkeresés melléktermékeként jönnek létre.
2023. febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy nagyon friss a dolog. És úgy érzem túl sokat invesztáltam érzelmileg ebbe a dologba.


Most randizom egy másik sráccal, de egy randi után még sokat nem tudok mondani, szimpatikus volt. Lehet ha vele komolyabbra fordulna, akkor inkább tudnék a másikra haverként tekinteni.

2023. febr. 14. 10:06
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Uhh ez nem jó így. Pár évvel ezelőtt én is mindenkiben a potenciális párt láttam, még ha nem is illettünk volna össze, így ja, nehéz ebben a tudatállapotban lazára venni a figurát.

Mára már nem támasztok semmilyen elvárást egy találkozóhoz, inkább úgy tekintek rá, hogy legalább kimozdulok egy kicsit, és lesz egy mozgalmasabb napom. Ezzel a felfogással nekem legalábbis könnyebb barátságot kialakítani, mert vhol úgy is állok hozzá.

2023. febr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A tegnapi randi esetében én is így álltam hozzá. Csak ez a másik felé sem fair, hogy én még titokban a korábbi randipartnerben reménykedem. Nálam amúgy korábban ilyen esetben az idő segített, de volt akivel pár randit fél év után sikerült csak fejben lezárnom.
2023. febr. 14. 10:23
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Fair nem fair, ez van. Lehet Ő is egy másik csaj után áhítozik, nem tudhatod. Végülis idegen emberek, nem tartozol beszámolóval a magánéletedről.

A másik felen is múlik, hogy mennyire kezeli lazán a dolgot. Pár hete történt az, h meg volt beszélve a randi a sráccal, és írtam/hívtam mi a helyzet, erre szőrén szárán eltünt. Írtam egy másik srácnak akivel még csak beszélgettem, h nincs e kedve talizni, mert faképnél hagytak, aztán jót röhögtünk a szitun, meg jól elvoltunk- meg is beszéltük h néha napján összefuthatnánk (kiderült h sok a közös ismerősünk). Olyan is volt, h két hétig vártunk egy talira, de közben mind a ketten randiztunk mással- ezt meg jól kiveséztük, de már az első pillanattól fogva leszögeztük h köztünk nem lesz semmi, mert nem jövünk be egymásnak. Ettől függetlenül jó kis program volt (bemutattam neki a várost) :D


Már az olyanokra nincs is energiám, akik ha egy napig nem kapnak választ, már bombáznak üzeneteikkel, és vájkálnak az életemben. Egy darabig mindig őszintén leírtam, hogy miért nem voltam elérhető- de igazából hiába, annyira kétségbeesetten kapálóztak kapcsolatért. Pár hónapja meg az egyik srác első randi után szerelmet vallott, és nem értette meg, hogy nem akarok egyből beleugrani egy kapcsolatba, de már az én környékemen keresett munkát stb...

Nem kell mindig őszintének lenni, mert tényleg nem kifizetődő sokszor, és így vagy úgy, úgy is Te leszel a hülye qva 😂

2023. febr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"a kapcsolathoz hiányzott a közös kompromisszumkészség. Ugyanakkor felajálnja az egyik fél, hogy barátként tartaná velem a viszonyt.


" Írod. Meg azt is, hogy érzelmileg túl sokat invesztáltál ebbe a dologba.

A közös kompromisszumkészség hiányzott. Úgy érted, ő messze nem tett bele a kapcsolatotokba annyit, amennyit te? Egyáltalán nem volt neki annyira fontos a kapcsolatotok (illetve te), amennyire te szeretted volna? Az nem megalkuvás, ha most élsz azzal az ajánlatával, miszerint ő benne tartana barátként az életében, addig a határig, ameddig neki komfortos? Nem támadásként kérdezem, hanem mert a volt párom velem is szívesen barátkozna. Én meg nem. Ennek ellenére naponta teszem föl magamnak a fenti kérdéseket.

2023. febr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"A közös kompromisszumkészség hiányzott."


Itt arra utalok, hogy egy jó ideig távkapcsolatként működött volna a dolog, mert ő Budapesten lakik, én meg nem, és a munkám miatt kb két hetente tudtuk volna összehozni a találkozót.


Fel fogom neki tenni a kérdést, hogy szeretne-e mondjuk egy ebédre összefutni ha Pesten vagyunk. Nem mint két egykori randipartner hanem mint két ember, akik egyszer valaha randiztak, és jól érezték magukat.


Aztán ha elutasít, kifogásokat keres, akkor rögtön kiderül, hogy tényleg tud-e barátként kezelni.

2023. febr. 25. 12:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!