Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem furcsa ez egy állítólagos...

Nem furcsa ez egy állítólagos barátságban?

Figyelt kérdés

Az egyik barátommal gyakran járunk programokra, viszont én már zsinórban vagy nyolcszor meghívtam őt, ő pedig csak egyszer engem. Egyetemisták vagyunk még, otthonról kapunk pénzt, csak én ÁLLÍTÓLAG valamivel többet. Mindig arra fogja hogy neki nem adtak pénzt. Azért ez nekem is megterhelő anyagilag, már nem is annyira szeretek vele járni helyekre, főleg hogy férfi létére mindig tőle várja a kiszolgáló a fizetést és folyamatosan én adok rá pénzt.

Rászóltam hogy kezd kicsit sok lenni, ne húzzon le, fizessük felesben. Ekkor feljött azzal hogy így viszont unalmas lesz a tali mert neki nincs pénze egy 2000 Ft-os gyrost kifizetni. Valamelyik nap leteszteltem, mivel ő rendelte a kaját a kártyájával fizetett nagyjából a kettőnkét együtt olyan 3000 Ft környékén, viszont én készpénzben kifizettem neki az én részem, és akkor ő csak egy sült krumplit vett. A fura nekem az volt, hogy a kártyájáról tudja állni anyagilag a dolgokat, ő 2 helyről kap ösztöndíjat, én viszont egyről sem. Egyszer már nem volt pénzem kifizetni az övèt is, és hirtelen akkor is előkapott egy tízezrest valahonnan. Szerintetek is csak megjátssza ezt a "nem kaptam pénzt", csak azért hogy lehúzhasson?



2023. márc. 12. 07:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ő fiú, én lány vagyok
2023. márc. 12. 07:26
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Ne légy már ilyen szamár, alap dolog, hogy felezési rendszer van a barátságban. A jó barátság alapja a tiszta elszámolás. Az, hogy néha meghívod egy fagyira és megbeszélitek, hogy jövő héten ő majd visszahív, az oké. Párszáz forintos értékben rendben van. De 8x több ezres értékben te hívogatod, hát nooooormális?! Ne légy madár!
2023. márc. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is nagyon debil, ezért is szóltam rá. Mert sajnos ebből az jön le hogy egyáltalán nem tisztel
2023. márc. 12. 07:42
 4/13 A kérdező kommentje:
Meg hogy ő soha nem hív vissza
2023. márc. 12. 07:42
 5/13 anonim ***** válasza:
Miért nem feleztek alapból? Vagy megy hogy egyszer Te, egyszer ő?
2023. márc. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mondja hogy neki nincs rá pénze

Nem egyszer én, egyszer ő, hanem mindig én.

Most felesben van, mert megelégeltem és beszéltem a fejével, viszont így ő most már csak sült krumplit vesz mindig.

2023. márc. 12. 07:45
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy extrém szinten spórol, ismerek ilyet. Minden esetre ez szerintem pofátlanság, főleg pasitól. Ha tudja, hogy nem viszonozhatja (vagy nem akarja), inkább ne kérjen semmit. Amúgy enni nyilván kell valamit valamikor, de nem látok összefüggést mitől válik unalmassá a tali, ha állítólag nem tud veled kajálni. Ez már gyanús, mintha csak akkor töltene veled időt, ha meghívod valamire. Ezen túl ne hívd meg. Ha így nem akar veled összefutni, kiderült mi áll a háttérben.
2023. márc. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

Hát, ha eddig így álltál hozzá, hihette, hogy neked van ennyi pénzed.

Ettől még persze nem korrekt, de azért valahol még gyerekek vagytok, nem úgy álltok a pénzhez.

2023. márc. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Még ha valakinek van annyi pénze is, akkor sem korrekt folyamatosan meghívatni magad. Meg nem tudom, bennem azért van olyan, hogy ha meghívnak, viszonozzam. Belőle valahogy ez kicsit hiányzik...
2023. márc. 12. 07:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem korrekt, bizony. Nem a te felelősséged ellátni táplálékkal. Kissé fura nekem ez a srác. Emberileg legalább viszonozza, amit teszel érte? Ha te meghallgatod, ő is?
2023. márc. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!