Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek nagy anyagi...

Szerintetek nagy anyagi különbség mennyire tehet tönkre egy barátságot?

Figyelt kérdés

Az egyik félnél a fizetés 500e Ft, a másiknál 5m Ft.

Az utóbbi időben a barátnőmmel nem igazán beszélgetünk, és hosszas gondolkodás után arra a következtetésre jutottam, hogy lehet az anyagi különbség zavarhatja. Nem nagyon találunk közös témát.


2023. márc. 16. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem ez nem zavarna. Max vannak olyan programok, amikre egyikünknek nem futja.
2023. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Most azon gondolkodtam mivel és ki tud ennyit keresni:d…amúgy igen tönkre tudja, ekkora szakadék sem kell hozzá.


Nálam már néha azért megsértődnek ha nem hívom vissza piára néha őket (okes inkább haverok) de elég sokszor ez miatt nem beszéltem velük. Ha barát akkor meg az lenne bennem ez a köcsög 5 milliót keres és a barátom…hogy nézi el azt hogy én a felét sem.

2023. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

akkor igen, ha az a 500e-es ember leragad azon a szinten és irigykedik za 5 milliósra. Ha felnőne hozzá mentálisan, akkor nem.


Igen, ha teszik ha nem, a 2 ember nincs ugyanazon a szinten.

2023. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Minden attól függ, hogy ki hogyan tudja kezelni, az érzelmi tartalékoktól és a kommunikációtól.
2023. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22 éve legjobb barátnőmmel kulonbozobbek nem is lehetnénk ebből a szempontból. Mégis soha nem okozott ez gondot köztünk .
2023. márc. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A barátnőm sajnos nem tudja jól kezelni.Ha elmesélem, hogy megyünk valahova nyaralni erről nem lehet vele beszélni utána mert nem mond semmit. Sajnálom hogy ő nem teheti meg, de nem tud velem örülni.
2023. márc. 16. 20:50
 7/11 Sunshinedoll ***** válasza:
47%

Szerintem barátságban ez nem kéne h zavaró legyen, amennyiben az érdeklődéstöbbnyire közös. Nyilván, ha a milliomos minden hétvégén nagy összegű szabadidős programokra akar menni, amit a másik nem tud megengedni magának, akkor igen, gond lehet, ahogy egy párkapcsolatban is.

De ez sztem már jelzi azt, h a másik tapintatlan, vagy nem gondol bele a másik helyzetébe.

Nyilván, ha vagy az irigység, rosszindulat, vagy a sznobizmus megjelenik valamelyik félnél, az is gond, de sztem alapvetően nem kéne.

2023. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Ha a többet kereső fél nem hányja a másik szemére és nem szervez olyan programokat amire nem futja a barátjának akkor működhet a barátság.
2023. márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Személyfüggő. Illetve hogy kinek mennyire fontos a barátság. Tönkreteheti, de nem törvényszerű, hogy ez bekövetkezik.
2023. márc. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaaa. Te nem kezeled akkor jól. Mit mondjon? Mit vársz? Miért meséled el? Ez nem barátság így. De nem a pénz miatt. Hanem mert degradáltad és nem mondod meg neki, hogy úgy érzed zavarja ez a helyzet. Miért nem kérdezel rá?
2023. márc. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!