Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért viselkedik így a fiúhave...

Miért viselkedik így a fiúhaverom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.

Van egy fiúhaverom, akinek vannak mentális gondjai. Tegnap irogattam vele, és meghallgatam hogy mi a problémája. Azt mondta vagdossa magát, senkit se érdekel a jólléte(pedig jo sok baratja van), minden mondatomra adott valami ellenérvet, hogy ő nem fontos, hobb lenne meghalnia, meg majd egyszer felvagja az ereit. En mindent mondtam neki, hogy igenis fontos, meg segiteni probaltam, aztan azt mondta higy amikor elmegy mellette egy auto az utcan arra gondol hogy mi lenne ha ele ugrana. Nekem is voltak/vannak mentális gondjaim, de én úgy gondolom hogy ez már sajnáltatás a véleményem szerint. Mert nekem is voltak ilyen gondolataim, de soha a büdös életbe nem mondtam volna ezekete el SENKINEK. Mert én úgy gondolom hogyha valakinek vannak ilyen gondolatai, az éppen, hogy nem akarja magára vonni a figyelmet, nem? Ti mit gondoltok erről?



Ezeket a mondatokat is leirta:

Senkit se érdeklek

Jobb lenne ha meghalnék

Nincs önbizalmam


Aztán mondtam neki hogy kezdj el változni, menj sportolni, aludj többet, kezdj el egészségesen étkezni, az arcodat kezd el ápolni, hogy ne kegyen pattanásos, változtass a ruháidon, és akkor szeretni fogod magadat egy idő után. Erre ő: Hagyjam békén a hülyeségeimmel, inkább felvágja az ereit.



Mit kénne tennem? Ti is úgy érzitek, hogy ez sajnáltatás már?



2023. ápr. 10. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Hány évesek vagytok? Az írásodból kamasznak tippelnélek. Ha kamaszok vagytok, akkor a szülőket, iskolaigazgatót, gyermekorvost érdemes értesíteni. Ha felnőttek, akkor mentőt kell hívni, amint azon kapod, hogy ilyeneket beszél, a haverodnak egyértelműen szuicid hajlama van.
2023. ápr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ismerem a szüleit, és nem ugyanabban a városban se lakunk. De nem tudom, ha nekem ilyen hajlamaim lennének tuti nem mondanám el senkinek…
2023. ápr. 10. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Azért, mert még gyermek vagy. Ha nem akarsz vele barátkozni, tiltsd le.
2023. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tartja a mondás: " amelyik kutya ugat az nem harap"

Aki valóban meg akar halni, az többnyire csendben teszi, ahogy Te is írtad.

Ez inkább egy segélykérés.

Az #1es jól írta, értesíts valakit. Ez nem a Te problémád, és nem neked kell megoldanod. Ha szólsz másnak azzal tudsz neki segíteni, mégha úgy tűnik hogy nem feltétlenül akkor is.

2023. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok senkit se értesíteni, senkijét se ismerem. Őt se annyira, nem is értem miért pont nekem mondta el
2023. ápr. 10. 13:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben jobb ha minden kapcsolatod megszűnteted vele.

Ezek szerint nem véletlenül rád ruházta át ezt a hatalmas terhet.

Tudatosítsd magadban hogy ez nem a Te felelősséged és tiltsd le mindenhonnan! Később csak rosszabb lenne. Ezután következik az a rész hogy elkezd zsarolni Téged. "Ha elveszítelek akkor fogom megölni magam" és társaik. Láttam már ilyet, tudom miről beszélek. Most még nincs késő. Lépned kell

2023. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Energiavámpír. Egyetértek veled, évekig tervben volt, hogy öngyilkos leszek, de senkinek el nem mondtam volna. Nem keresném a srácot ezután, majd meglátja, tud-e, akar-e normálisan viselkedni, ha pedig nem, le is tiltanám.
2023. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Aki valóban meg akar halni, az többnyire csendben teszi, ahogy Te is írtad."

Ez egyáltalán nem igaz! Nagyon veszélyes lehet ezt gondolni! Nem szabad csak úgy legyinteni arra, ha valaki azt mondja, hogy megöli magát.

2023. ápr. 12. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!