Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rájöttem, hogy az egyik...

Rájöttem, hogy az egyik barátnőm egy energiavámpír. (Bizonyítékok lent) Hogyan tudnék megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben kezdtem így érezni vele magam, hogy folyamatosan neki kell megfelelni, mindig az kell legyen amit ő akar, sosem elégedett semmivel, folyton panaszkodik, mindig van valami baja, amit még csak el sem mond, hanem puffog miatta egy helyben, és csak ezzel van elfoglalva, hogy neki most valami baja van, és akkor mindenki foglalkozzon vele.

Kezdem nagyon rosszulérezni magam mellette, úgy, hogy miután vele voltam, kicsit depresszíven érzem magam, érzelmileg borzasztóan kimerültnek, és szomorúnak.

Nem hinném, hogy tudatosam csinálja mindezt, de attól még ugyanolyan káros rám nézve.

Nem tudom, és őszintén már nem is akarom megbeszélni vele a dolgokat, mert egyszerűen nem képes elfogadni, ha valami nem úgy van ahogy azt ő szeretné.

Elég nehéz lesz leráznom magamról, tekintve, hogy a hátam mögött ül az osztályban és eddig majdnem minden nap beszélgettünk. Kezdem magam elég nyomorultul érezni, mert egy masik, kevésbé toxikus barátnőm kezd eltávolodni tőlem (az ő toxikussága csak annyi, hogy nem hagyja szóhoz jutni az embert, és néha másokon nevet, de erről mára úgy ahogy leszoktattam) és nem sok kedvem van magamra maradni az osztályban tekintve, hogy így sem kedvel senki sem túlzottan. Elsődlegesen, most valahogy el kéne távolítanom az életemből az előbbiekben említett személyt, van közös barátunk is, de én állok hozzá közelebb, nem ő, szóval valószínűleg inkább az én pártomat fogja majd.



2023. ápr. 20. 06:52
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
Feszületkereszt, fokhagyma, kihegyezett facövek a szívébe. Sok sikert.
2023. ápr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Elhiszem, hogy nem akarod vele megbeszélni ezt, viszont, ha mondjuk egyik pillanatról a másikra ignorálni kezded, vagy kevésbé drasztikus módon, fokozatosan beszélgetsz vele kevesebbet, észre fogja venni. Mindkettőt. Valószínűleg ezekre is lenne egy-két szava.

Szerintem a megbeszélés lenne erre mégis a legjobb megoldás, így a legtisztább, és hátha el is gondolkodik az egészen, és változtatni kezd 1-2 dolgon. Nem lesz egyszerű, mert több, mint valószínű, itt is jönnek megjegyzések, de ennek a beszélgetésnek a saját érdekében is meg kell történnie; ezzel a viselkedéssel később is csak embereket fog maga mellől üldözni.

2023. ápr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
26%
Mi a konkrét probléma? Sokat panaszkodik? Így olvasva a szöveget te is azt csinálod, vagy ő másképp csinálja?
2023. ápr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!