Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire gyakori, hogy valakin...

Mennyire gyakori, hogy valakinek megmarad egy-két gyerekkori, tinédzserkori barátsága?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm beszélgettem, és eléggé meglepődött, amikor mondtam, hogy senkivel sem tartom a kapcsolatot gyerekkoromból, de még igazán középiskolából se. Én azt tapasztaltam, hogy sokan vannak így vele, de ő azt mondta, hogy ez furcsa. Ti mit tapasztaltok? Nektek maradt meg valaki?

2023. ápr. 23. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Fene se tudja, nekem 2 barátnőm van, az egyikkel "születésünk óta" azok vagyunk, a másikkal ált.nos iskola óta. Akik később jöttek azok mentek is ugyanazzal a lendülettel
2023. ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem se maradt meg pl gimiből se barat, barátnő. Nagyon fura is amúgy. Pl ha en nem keresek senkit, ők nem. Azt gondolom, bizonyos emberek az éppen "akkor es ott" kapcsolatban álló emberekkel erzik jól magukat es kb ennyi. Kevesen vagyunk szerintem akik képesek kialakitani stabil kapcsolatot, de pl ha ketto olyan szemelyiseg talalkozna mint amilyen en vgyk, biztos h mai napig baratok lennenk. Mert en pl nagyon odaadó vagyok, empatikus, őszinte, ragaszkodó, stb. Nagyon tudok szeretni... Nekem pl volt egy baratnőm akivel azthittem h uh örök baratsag stb. Aztan lett pasija és konkretan azóta nem is beszélünk. Nagyon megviselt amugy mert en nem ilyen vgyk, es amikor nekem volt pasim, senkit nem löktem el magamtól.


Nekem pl az altalanos iskolai közösség ahova jartam jobb volt, az osztalytai is baromi jó volt, a gimisre el se mentem.


Bocs... A kerdesre valaszolva, nekem sincs baratom se altalanosból, se gimiből. Mashonnet van. ❤️

2023. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Nem nagyon szerintem...nekem egyetlen egy barátom maradt meg (általános óta)..de talán ő is a legjobb.


30f

2023. ápr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondhatni sokáig megmaradt, de aztán gyerekük lett és kifogytak a közös témák, programok.
2023. ápr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
30 éve voltam gimis. Tehát nem vagyok éppen mai csirke. 😀 De a három legjobb barátnőm mind a gimi óta van meg. A gyerekeink is barátok.
2023. ápr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ksh statisztika gondolom nem készül ilyesmiről, de nekem általános iskolában volt két legjobb barátnőm, és majdnem 20 éve ugyanolyan a barátságunk.
2023. ápr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
5,es 6-os. Ah mekkora mazlistak vagytok. Szerintem ez nagyon klassz :)! Egyebkent szerintem régebben sokkal összetartobb baratsagok voltak. Ma huszoneveseknel nem annyira van így.
2023. ápr. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7es köszönöm, én is úgy érzem. Hétvégén is együtt megyünk kirándulni mindannyian. Plusz egyikünk gyerekének a szülinapját is megunnepeljuk közben. Imádjuk az ilyen alkalmakat. (5-ös voltam).
2023. ápr. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik legjobb barátnőm a gimiből van, pedig 20 éve érettségiztünk. Mostanában ritkán találkozunk, mert messze lakunk egymástól, és épp babája van, de ha sikerül összehozni, akkor együtt töltjük az egész napot, és pont olyan, mint tinikorunkban. A nagyobb gyerekei az enyémekkel egyidősek, úgy terveztük, hogy majd ők is jóban lesznek, de sajnos a ritka talik miatt ez nem jött össze. Ha össze tudjuk hozni, inkább ketten találkozunk gyerekek nélkül (vagyis ő most hozza a babát, de ő még nem sok vizet zavar).

Általánosból két ismeretség maradt meg. Nem szoros barátságok, egy-két évente találkozunk, főleg úgy, hogy egyikük nagyon szeret kerti partikat szervezni, és néha elhív engem meg a másik csajt. Ezek jól szoktak sikerülni, örülök, hogy találkozunk, de ez már rég nem barátság.

2023. ápr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem nincs sajna. Gimi után pár évig még összejártunk, de aztán az élet mindenkit máshova sodort, és ezek a kapcsolatok elhaltak. 30 felett, családdal meg már nehéz mély barátságokat kialakítani. Nekem a párom a legjobb barátom, illetve vannak barátaink, akikkel szabadidőnkben elmegyünk motorozni, vagy kajálni stb, de ezek már nem olyanok, mint a gimis barátságok voltak.
2023. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!