Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire gyakori, hogy valakin...

Mennyire gyakori, hogy valakinek megmarad egy-két gyerekkori, tinédzserkori barátsága?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm beszélgettem, és eléggé meglepődött, amikor mondtam, hogy senkivel sem tartom a kapcsolatot gyerekkoromból, de még igazán középiskolából se. Én azt tapasztaltam, hogy sokan vannak így vele, de ő azt mondta, hogy ez furcsa. Ti mit tapasztaltok? Nektek maradt meg valaki?

2023. ápr. 23. 22:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
34%
Nagy az esélye, hogy elsikkadnak a barátságok, amikor már nem azonos helyre járnak a felek. Egyetértek a kettessel, ott és akkor jó a másik, de ha már több energiát, szervezést kell fektetni a találkozásokba, akkor már kibukik, hogy valódi, vagy csak kényelmi barátságról van-e szó. Nekem 6 osztályos gimiből maradt meg az akkor is legjobb barátnőm, nagyon szoros a kapcsolatunk, huszonéves ismeretségről van szó. Senki mással nem tartom futólag se a kapcsolatot a régi iskolatársak közül, max. Facebookon ismerőseim, de írni se írogatunk egymásnak. Az említett legjobb barátnőn kívül van amúgy még közeli barátom, és sok haver.
2023. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%

Fogalmazzunk úgy, hogy sok embert ismerek, akik ott és akkor az adott helyzetben barátkoztak velem, akár még össze is jártunk, aztán miután már elballagtunk, se kép, se hang. Facebookon se nagyon kezdeményez szinte senki sem, max én.

Középsuliból tartom egy lány osztálytárssal a kapcsolatot, illetve rajta kívül egy valaki van még, akit barátnak nevezhetek, szintén középsuliból.

A legjobb barátommal is például a nagy távolság miatt mentek félre a dolgok. Budapestre költöztek még amikor általános iskolások voltunk és ahogy teltek múltak az évek, rájöttem, hogy már csak én keresem őt. 16-17 éves barátságot dobhattam így ki az ablakon 2021-ben, mivel rájöttem, hogy a másik félnek nem vagyok fontos egyáltalán és igen a személyes találkozást is már csak én erőltettem. Gondolom azt mondanom sem kell, hogy azóta se hívott fel vagy írt rám messengeren.

2023. ápr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Két legjobb barátom van, az egyikőjüket kb. két éves korom óta, a másikat általános iskola első osztálya óta ismerem. Egy osztályba jártunk ott is, majd gimiben is, és annak ellenére, hogy máshol tanultunk egyetemen, a mai napig legjobb barátok vagyunk (33 évesek vagyunk mindannyian). Voltak barátaim gimiben, akikkel ott és akkor elbeszélgettem, néha sulin kívül is találkoztam, de érettségi után szétszéledtünk és nem maradtunk kapcsolatban. Egyetemen is voltak barátaim, egy van, akivel a mai napig szoktam beszélgetni, de valahogy senkivel sem lett olyan erős a barátságom, mint az említett két emberrel. Nővérem szintén nagyon jóban van a gimis barátnőivel, rendszeresen beszélnek és találkoznak, pedig nem egy városban élnek, sőt, az egyik Ausztriában lakik.
2023. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szüleim (60 körüliek) mai napig tartják a kapcsolatot az általános iskolás, gimis barátaikkal, apa egyik legközelebbi barátja pedig pont anya egyik gimis barátnőjét vette el, velük amúgy a mai napig szerveznek/szervezünk közös programokat. Anyának kevesebben maradtak, de telefonon pár havonta beszélnek órákat, apa viszont sokszor összeül egy kávéra, vagy hasonlóra a barátaival/haverjaival. Ő mondjuk nagyon társasági ember. (nem rosszból, nekem is lenne ilyenre igényem)

Unokatesóimnak (25 körüliek) pedig elvétve maradtak meg barátok, de már ők is inkább haverok csak. Nincsenek közös programok, alig-alig beszélnek, azt is szinte csak neten.

Nekem (22) pedig 2 gimis barátom maradt, bár ők is inkább csak haverok már. Egyikükkel csakis netes írogatás van, míg a másikukkal évente 1-2 alkalommal összeülünk, a fontosabb dolgokat megírjuk egymásnak, de ennyi, sajnos. Már nagyon nem olyan az egész, mint régen, többek közt azért, mert nem ugyanott tartunk az életben, és változtunk is.

2023. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem 2 barátnőm maradt meg középiskolából. Amúgy ez mindenkinél változó.
2023. júl. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!