Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet túllépni egy...

Hogyan lehet túllépni egy évek óta tartó, nemrég véget ért barátságon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volt egy nagyon közeli barátnőm, de eléggé megharagudott rám, nem akar velem már beszélni.

Nem forsziroztam a dolgot, eleinte persze elnézést kertem.

A konkrét okot nem írhatom le, és bár megértem, hogy neki rosszul esett, nem kell nagy dologra gondolni.

Viszont nekem az esett rosszul, hogy ezt nem hajlandó velem megbeszélni, hanem kb felnőtt létünkre megszakította velem a kapcsolatot nemrég.

Nem értem, miért nem hajlandó megbeszélni, tényleg nem egy nagy dolog, inkább kizárt az életéből.

Most viszont úgy érzem magam, mint egy szakitasnal, egyfolytában szomorú vagyok, bármerre nezek, eszembe jut, egyszerűen nem tudok normálisan funkcionalni.


Tudnátok segíteni kérlek? Eléggé magam alatt vagyok :(


24N


2023. ápr. 25. 17:12
 1/3 Shora ***** válasza:
100%

Kétszer szakítottam hosszú barátságokat meg ilyen okok miatt. Hagyj magadnak kis időt hogy begyógyuljon,nem kell mindent rögtön mosolyogva feldolgozni. Ha kell csinálj olyan dolgokat amitől jobban érzed magad (lehet ez filmezés, új sorozat nézés, séta, futás, új könyv olvasás stb.). Idővel rájössz aki ilyen könnyen eldob egy barátságot annak vagy nem ért ennyit az egész vagy már rég építette le magában az egészet és készen állt tovább lépni. Tiszteletbe kell tartani az ilyet sajnos, szép emlék volt de ha erőltetve van hogy újra beszéljetek csak rosszabb lesz, nem fogsz tudni rá szépen visszanézni.


22N


22N

2023. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez volt. Legalábbis hasonló helyzet. Szívesen elmesélem...


Nagyon közeli barátnőm volt, kb állandóan együtt voltunk, aztán volt egy osszeveszes, aztán meg úgy megharagudott rám, hogy már tökmindegy volt. Pedig azért olyan durva dolgot nem tettem ellene, egyszerűen ez az egész az ő önbizalomhiányából, passzív -agressziv viselkedéséből fakadt. Igazából már több régi barátjával is ugyanígy megszakította a kapcsolatot, ezt tudtam, de velem meg pl. még senki sem csinálta ezt előtte..

Talán mar 2 éve, hogy nem vagyunk barátnők. Aztán nagyon sokszor eszembe jutott, próbálkoztam béküléssel is, ott eljátszotta, hogy minden rendben, hogy hiányoztam neki, de utána sem nyitott felém... Szóval ennyit erről. Tudod, nem minden ember tud megbocsátani, de ez egy olyan dolog, amiről nem te tehetsz. Ha valakinek fontosabb a saját büszkesége, mint egy barátság, ami életre szólt volna, akkor az az ő baja. Sajnos meg kell tanulni, hogy vannak ilyen emberek.

Én akkor nyugodtam kicsit meg, amikor a beküldést kezdeményeztem, és akkor mindent elmondtam neki, hogy ő mivel bántott meg, bocsánatot kértem a tetteimért (egyébként nem kell olyan durva dologra gondolni, csak koliban nem tudtunk együtt élni, nem tetszett neki, hogy az én társaságomat több ember kereste). Aztán az én lelkiismeret ezzel tiszta lett, az ő kezébe adtam az irányítást, és ő döntött úgy, hogy nem keres többet. Szóval lehet hogy neked is ezt kéne tenni, mondjuk 1-2 hónap múlva, amikor lenyugodnak a kedélyek.


Nehéz volt túl lépni ezen, sőt még ennyi idő múlva is azt mondom, hogy ha rámirna hogy találkozzunk én benne lennék. Ha te úgy érzed, már mindent megtettél, de még mindig semmi, akkor majd el kell engedni, és azokkal az emberekkel foglalkozni, akik törődnek veled.

2023. ápr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat, kicsit könnyebb így, hogy tudom, nem vagyok egyedül.

Igazából nálunk az volt, hogy tettem néhány nem túl jóindulatú megjegyzést egy barátnőjére, akit nem kedvelek és ezen haragudott meg ennyire. Mondtam ugyan, hogy sajnalom és valtoztatok rajta, kifejtettem, hogy miért nem kedvelem (teljesen normális stílusban), de mintha a falnak beszelnek. Úgy érzem, nem követtem el akkora bűnt, amiért könyörögnöm kellene, de nekem meg az esik rosszul, hogy lassan 10 éve ismerjük egymást, és ezek szerint ennyire voltam fontos neki, ha egy ilyen abszolút megbeszelheto, nem is ellene irányuló dolog miatt képes megszakítani velem a kapcsolatot.

Nem tudom, hogy kezdeményeznek e bekülést, igazából azt várnám, hogy elnézést ker, de valószínűleg nem fog.

Hat erről ennyit :/

2023. ápr. 25. 18:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!