Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kommunikációs félreértés? Hog...

Kommunikációs félreértés? Hogyan barátkozzak vele, ha ilyen apróságokon megsértődik?

Figyelt kérdés

Egy elég kellemetlen szituációba kerültem tegnap , ami miatt azóta is szorongok...

Albérletben lakok, lett egy új lakótársam, aki fiatal , mint én,

barátságos...

Néha csavargunk err arra, beszélgetünk.

Viszont tegnap, nem tűnt valami beszédesnek, nekem meg kínos volt a csönd, ezért én indíotttam a beszélgetést, egy teljesen ártalmatlan , csajos téma volt... Utána témát is váltottunk,

aztán egyszer csak rámförmedt, hogy vegyek vissza, változtassak magamon, mert észre se veszem ,hogy megbántom. Pedig esküszöm semmi, de semmi bántó dolgot nem mondtam, nem kérdeztem soha.. egy átlagos csajos beszélgetés volt, ruhákról..

Amikor megkérdeztem, hogy mivel bántottam meg, akkor azt válaszolta, hogy nem veszem észre magam... De nem mondja meg, hogy mi volt bántó, akkor honnan tudjam?

Annyira rosszul éreztem magam, hogy nem is mondtam semmi rosszat és megbántódott, és nem tudtam ,hogy mivel bántottam meg.. Ennyi erővel bármi rosszul eshet neki... és most szorongok, és már nem is merek beszélgetni vele, mert nem tudom,hogy min bántódik meg...

Aztán később már nem mertem mondani semmit,

ha valamit kérdezett válaszoltam halkan szorongva (gondoltam magamban, nehogy megint rosszat mondjak), és akkor meg az volt a baj ,hogy miért nem beszélek...

Nem szeretnék rosszban lenni vele,

jó volt , hogy barátkoztunk,

de így én már nem tudok beszélgetni vele, mert olyan dolgokon megsértődik, amin egy átlag ember nem... És így nem tudom, hogy mit mondhatok és mit nem...

Ilyen helyzetben, hogyan kell reagálni? Amikor a másik fél megsértődik olyan dolgon, amiben semmi ,de semmi rossz, bántás nem volt... egy teljesen átlagos , csajos téma...

ennyi erővel azért is megsértődhetne, mert elmondom, hogy én hogyan készítem a paprikás krumplit,

most csak mondok egy példát

mert lehet hogy volt a paprikás krumplival rossz élménye, mert mondjuk valaki ráurította és ez egy trauma neki,

de az ,hogy én elmondom , hogy én hogyan készítem a paprikáskrumplit ,abban semmi rossz nincsen,

és az, hogy megkérdezem ,hogy szereti e a paprikáskrumplit, abban semmi személyes nincsen,

csak egy ártalmatlan témát vetettem fel...

ez a ruha téma is kb ilyen...

Ha ilyen dolgokon megharagszik, akkor honnan tudjam ,hogy mit mondhatok?

Én értem ,hogy vannak múltbeli sérelmei,

de, ha annyira könnyű megbántani, akkor minek barátkozik velem?



2023. máj. 2. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mondja meg, mivel bántottad meg, akkor pukkadjon meg! Ne hagyd magad, mert terrorizálni fog, nevesd ki, szólj vissza! Nem az a baja, hogy kövér? Vagy ronda? Azok ilyen terroristák meg hangulatemberek. Egyet jegyezz meg, te ne érezd magad más hülyesége miatt rosszul! Ha ennyire nem korrekt, hogy szemtől szembe megbeszéljétek, neked kéne találgatni, akkor ott súlyos problémàk vannak. Lehet a saját anyjával is így viselkedik. Jajjjj de utálom az ilyen sértődős, műbalhés csitriket!
2023. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hülye pitsa lehet, vannak ilyen elkényeztetett libák. Zavard el onnan.
2023. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Innentől én nem szólnék hózzá egy árva szót sem. Ha ő megszólal, akkor a "Inkább nem mondok semmit, mert nem akarom, hogy megbántódj megint".


Egyábként meg ha ő nem megy el, akkor én lépnék le. Ilyen toxik légkörben egy perc is sok.

2023. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen toxic embereket kerülni kell minél messzebb, NEM barátkozni velük.


Passzív-agresszív hülyeliba, jobban teszed, ha megszakítod vele a kapcsolatot, mielőtt teljesen kicsinál érzelmileg.

2023. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!