Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szóban vagy írásban könnyebb...

Szóban vagy írásban könnyebb félreérteni valakit?

Figyelt kérdés
Neked melyik esetben történt több félreértés? Nyilvánvalóan itt csak azt tudod leírni-beleszámolni, amit felismertél, hogy az félreértés.

2019. nov. 27. 09:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Szóban. Írásban csak a szöveget nézed, ami egyértelmü. Szóban közrejátszik a másiknak az arca, hangja, a szituáció, amihez hozzáfűzi, stb
2019. nov. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi.

Körülbelüli kort is kérhetek a válaszolóktól?

2019. nov. 27. 09:19
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Szóban. Nálam gyakori, hogy gondolatban tudom, mit akarok mondani, és az jó, de amikor kimondom, akkor valamit kihagyok, vagy olyan szót használok, amiről tudom, hogy mire értem, csak a másik nem. Így meg is van a félreértés.../37F/
2019. nov. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Írásban, mert ott nincsen más, nincs hangsúly, nincs mimika, semmi, ami módosíthatja a szavakat. Nem mindegy, hogy mit hogyan mondasz. Egészen mást jelenthet, csak a hangsúly megváltoztatásával is ugyanaz a mondat.

Pl. "De jól nézel ki." Lehet egy dicséret. De gúnyosan mondva, pont hogy azt jelenti, hogy szarul nézel ki.

2019. nov. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Írásban.

Nincs hangsúly, hanglejtés, hangszín. Nincs mimika, testbeszéd. Ezek is sokat nyomnak a latban.

A gúnyt, az iróniát, szarkazmust, cinizmust nem igazán veszed észre az írásban. Vagy pont, hogy azt olvasod ki belőle, pedig nem is úgy szánta, aki írta.


35N

2019. nov. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
3: Köszi, ez egy teljeskörű válasz, mindenre.
2019. nov. 27. 09:33
 7/19 A kérdező kommentje:
4: Köszi, és a saját életedben előforduló félreértések is ezt támasztják alá, vagy ez csak az elmélet?
2019. nov. 27. 09:34
 8/19 A kérdező kommentje:
5: Köszi a választ, a kort is, és a saját felismert félreértéseid száma is alátámasztja ezt?
2019. nov. 27. 09:35
 9/19 A kérdező kommentje:
1: itt is lemaradt a saját esetek száma.
2019. nov. 27. 09:36
 10/19 anonim ***** válasza:
47%
A kommunikáció tartalmát mindig a befogadó fél határozza meg, szóban és írásban egyaránt. Abból adódik félreértés leginkább, de ha választani kell, az említett okok miatt én is az írásra voksolok.
2019. nov. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!