Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Eladjam a barátomnak bekerülés...

Eladjam a barátomnak bekerülési áron a fesztivál bérletem, ha ezzel bukok sokat?

Figyelt kérdés

Még early-bird áron, nagyon olcsón megvettem egy fesztiválra 3 plusz bérletet, csak "befektetési" céllal, hogy majd ebből fedezzem a fesztiválon a pia és kaja kiadásokat.

Most úgy néz ki, jó esély lesz majd rá, hogy kb. 20e Ft-ot nyerjek majd darabján, azaz összesen 60e Ft nyereségem lenne, az azért már jó kis költőpénz lesz.


Van egy barátom, akit próbáltam rábeszélni, amikor megvettem még olcsón a bérleteket, hogy vegyen ő is. Akkor azt mondta, hogy ez az ár a tavalyihoz képest őrült drága, ő biztos nem fog ennyi pénzt kiadni egy fesztiválra. Most a napokban dicsekedtem neki én hülye, hogy milyen jól fogok majd járni a plusz bérletekkel. Erre közölte, hogy ne adjam már el őket, mert mégis szeretne jönni bulizni a párjával együtt, de a mostani árat már nem tudnák kifizetni. És hogy adjam már el neki két bérletemet a háromból eredeti, early-bird áron, mert akkor ők is tudnának jönni.


Próbáltam elviccelni a dolgot, hogy húúú mekkora bukó lenne az nekem, de a barátom komolyan gondolja, azt mondta, hogy azért őrajta már csak nem lenne pofám nyerészkedni, neki szüksége lenne a két bérletemre eredeti áron, és miért is buknák rajta, hisz kifizeti nekem azt amennyiért vettem, őszerinte nem bukok rajta semmit.


Nem akartam összeveszni vele, egyenlőre azt mondtam, hogy majd még átgondolom. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Tényleg egy szar barát lennék, ha a barátomat is "lehúznám", nyerészkednék rajta és aktuális árfolyamon adnám csak oda neki a bérleteket? Vagy inkább az a bunkóság, hogy ő elkéri tőlem eredeti áron és elvárja, hogy 40 ezret bebukjak őmiatta?



2023. máj. 27. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Neked kell meghozni ezt a döntést.

Te barátod, te ismered őt, te tudod mennyire számíthattál rá eddigi és ezután? Te tudod hogy együtt vagytok e jóban és rosszban?

Van aki a pénzt választja és van aki a barátságot.

Ha esetleg oda adod majd neki a jegyeket, akkor előtt azért mond neki hogy sajnálod de már eladtad, nézd meg hogy reagálja le a dolgot, aztán remélhetőleg látod hogy érdemes e oda adni neki.

2023. máj. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem. Kapják be! Azért Nemár!
2023. máj. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Közöld vele hogy nem ezért vetted. Ha megsértődik legalább hamar kiderül milyen barát is igazából.
2023. máj. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki h már elkeltek. Amúgy nyilván a fszért nem vett ő is akkor, és toszódjon meg. Különben sem létfeltétel a bulikába járás.
2023. máj. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk lecsusztak volna a jegyvasarlasrol es valami olyan koncertol lenne szo, amirol tudom, hogy elete egyik legnagyobb vagya, akkor eladnam neki a jegyeket jo szivvel. A te esetedben viszont nem. Lett volna lehetosege neki is ugyanannyi penzert megvenni, de derogalt neki, raadasul meg most is vannak jegyek az esemenyre, csak mar nem a korabbi aron.

Rohej, hogy a baratsagotokra hivatkozva akar teged lehuzni annak ellenere, hogy vilagosan felvazoltad neki a szitut es az elejen kulon szoltal neki, hogy o is vegyen, amikor meg volt ra lehetoseg.

2023. máj. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy már eladtad. Üzletben nincs barátság.
2023. máj. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet eladod neki, utána meg ő eladja nagy haszonnal , te meg vered a fejed a falba milyen hülye voltál.
2023. máj. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!