Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem hívnak vissza a...

Miért nem hívnak vissza a barátaink?

Figyelt kérdés

Van néhány barátunk, közel 20 éves a barátságunk, gimnázium óta. Már nekünk is és nekik is van család, gyerek.

Én már többször meghívtam őket a házunkba. Ilyenkor természetesen nagyon készültem, hogy jó vendéglátó legyek. Finom ételeket főztem, volt desszert, kávé, stb.

Ha hívom őket bármikor szívesen jönnek, szeretnek bennünket. Azonban minket nem hívnak vissza az otthonukba. Egyszer hívtak meg egy cukrászdàba, ahol a saját pénzünkből vehettünk magunknak valamit.

Mivel ez az évek során így működött, mostanában nem hívom őket. Meg is kérdezte az egyik barátnőm, hogy csak nincs valami baj?


2023. júl. 21. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők nem olyanok.
2023. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pici a lakásuk, vagy rendetlenség van náluk, egyszerűen nem szeretnek vendéget a házba stb.
2023. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
De a húszéves barátságban még nem jutottatok arra a magas szintre, hogy megkérdezzétek egymástól a miérteket. Ez a gond nagyobb.
2023. júl. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem olyanok, akik szívesen hívnak meg bárkit is hozzájuk, bármilyen okból; túl picinek gondolják (több vendéghez) a házuk/lakásuk, nem szeretnének annyit rákészülni (rendrakás, sütés-főzés, és az azt megelőző bevásárlás), így kényelmesebb nekik. Nem gondolnak arra, hogy jó lenne ezt viszonozni.

Bár az a cukrászdás példa picit elgondolkodtató volt, ott azért illett volna a ti fogyasztásotokat fizetni, szerintem legalábbis.


Ha ennyire zavar (jogosan), akkor azért ennyi év barátság után végképp jó lenne ezt velük megbeszélni.

2023. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Az odáig rendben van, hogy ők "nem olyanok", vagy nem szeretnének rákészülni, nem szívesen hívnak bárkit magukhoz.

Nekem az a furcsa, hogy akkor miért fogadják el a ti meghívásotokat?

Én sem szeretek itt nálunk vendégeskedést, de ha ismerős/barát hív magához vendégségbe, hozzá sem megyek el.

2023. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mehetne el. Ha a másikról azt gondolja szívesen látja.
2023. júl. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nos, tudom hol laknak, szép családi házuk van, àtlagos körülmények között élnek. 4-5 éve amikor itt voltak és már távozni készültek, akkor a barátnőm azt mondta, hogy nagyon köszöni a vendéglátàst és legközelebb már tényleg "ők jönnek". Hát azóta sem voltunk ott. Talán ők azt gondoljàk, ha visszahívnak egy vendéglátó helyre, akkor részükről le van tudva a meghívás.

Az is lehet, hogy nincs kedvük ezzel otthon bajlódni. A vendéglàtàs nekem is plusz energiát, időt és pénzt vesz el. Csak hát egy idő után nekem is elég az egyoldalúsàgból.

2023. júl. 22. 22:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kényelmesek. Nálunk ugyanez volt. Hatalmas bulik voltak nálunk, nagy társasággal..étellel és itallal bőségesen. Mindenki imádott odajönni. Akár napi szinten is eljöttek volna, ha úgy van..egy idő után már olyan gyakorivá váltak a "rendezvények", havi 2-3 alkalom, hogy anyagilag már nem győztünk 20-30 embert etetni, itatni havi 2-3 alkalommal. Itt megjegyezném, hogy mindenki szeretett inni rendesen, tehát nem az a 3-4 felest megivó személyek, akik kidőlnek. Alkalmanként sok-sok liter pálinka és sör fogyott el. Soha nem sajnaltuk, csak idővel nem győztük. Csak annyit kértem a vendégektől, hogyha jönnek hozzanak egy üveg italt. Ezzel segítsenek be. Na itt kezdődtek a gondok. Volt nem is egy olyan, aki odaállított egy üveg 300 Forintos borral, de azonnal a másik által hozott pálinkát kezdte el vedelni. Ezen a vendégek egymás között idővel összekaptak,mert nyilván frusztrálta azt, aki hozta a drága pálinkát, hogy kb. nem is ivott belőle, de már elfogyott és már csak a 300 forintos gagyi bor van. Majd mivel szinte soha, senki nem hívott vissza (2-3 ember kivételével) úgy döntöttünk, hogy csökkentjük a dolgot. Fokozatosan lecsökkentek a találkák és azt is szortíroztuk, kik jöhetnek. Így megfakultak azok a "barátságok", akik soha nem hívtak vissza és csak élősködtek. Maradtak azok, akik visszahívnak és nem használnak ki. Úgy gondolom, szortíroznotok kellene.
2023. aug. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Szívemből szóltál. Bizony így van az emberekkel. Én is ismerek olyanokat, akik nagyon szeretnek vendégségbe menni, ott esznek, isznak, jól érzik magukat, felszabadultak. Majd ha visszahivnak -ha egyáltalán sor kerül rá- , akkor a töredékét kapod vissza.

Milyen érdekes, hogy a ti vendégeid is addig érezték jól magukat, amíg anyagilag mindent ti àlltatok, majd amikor ők hozták az italt, akkor már zavarta őket is, hogy ki mennyit fogyaszt.

Ami a barátainkat illeti, mostanában én sem hívtam őket, mert meguntam, hogy mindig egyoldalú a dolog. Emberileg szeretem öket, ezzel nincs is semmi gond, de legközelebb is egy étterembe megyünk, mert oda hivtak meg, ahol mindenki fizeti a saját fogyasztásàt.

Egyébként én is szeretek vendégül látni, sütni, főzni, de már csak olyanoknak, akiknek mi is annyira fontosak vagyunk, hogy viszonozzák a gesztust.

2023. aug. 5. 22:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Helyes. Látom nagyon hasonlóan gondolkodunk. Sajnos az emberek annyira számítóak és bármennyire fáj vele szembesülni, bizony nagyon sok ilyen van a baráti köreinkben is, csak idő kell, mire rájövünk. Őszintén kívánom, hogy találj helyettük olyan barátokat, akik képesek viszonozni a dolgokat.
2023. aug. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!