Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a baj velem? Nekem miért...

Mi a baj velem? Nekem miért nem sikerül szinte semmi, haveroknak meg szinte minden?

Figyelt kérdés
Nagyon kellemetlenül érzem magam,ha egy barátom életére gondolok,kevesebbnek érzem magam.Nagy vonalakban az a helyzet,hogy neki valahogy minden sikerül az életben,pedig lusta,kicsit sem kitartó és egyáltalán nem szabály követő. Én aki viszont lelkiismeretesen elevégzem a munkám,kitartó vagyok és minden úgy csinálok ahogyan azt elvárják nem vagyok népszerű.Rosszul érzem magam amiért irígy vagyok a személyiségére. Már a fene tudja hányadik melóhelyen van,de nem azért mert elküldték volna hanem mert mindig felmondott, megunta "túl monoton lett számára,pedig szinte minden helyen le akarták véglegesíteni" A szórakozóhelyeken,társaságokban mindig népszerű, mindenből kimagyarázza magát,azonnal van valami válasza minden helyzetre,és nem is értékeli,hogy a legnagyobb problémákból néhány mondatban kibeszéli magát aztán még ő a jó fej.Egy évvel ezelőtt kitaláltuk,hogy egy helyre jelentkezünk melózni, neki csak érettségije van,nekem szakriányú végzettségem.Engem hamarabb behívtak el bedzélgetésre,viszont az el beszélgetés után Őt vették fel hamarabb,és csak hónapokkal később engem az Ő protezsálására,ráadásul neki megelőlegezték a státuszt ami nekem már meg volt és felvették mentálhigiéniás asszisztensnek engem pedig szociális gondozó ak,mire mentem már a főnök hívta le cigizni meg ilyenek,simán hülyéskedik a vezetővel.Nem nyalizik vagy ilyesmi ilyet nem mondok csak nagyon laza.Elmondta,hogy ha neki azt mondják ezt "így kell csinálni,azt Ő úgy értelmezi,hogy így is lehet".Mindenben a könnyebb utat választja és senki sem jegyzi meg,hogy ezt nem szabad így csinálni.Annyira szerencsés én aki még végig tanultam az életem,és gürizek meg szinte sehol nem tartok.Neki már felesége van,gyereke.Sokkal jobb tanuló voltam,érettségin egy darab tételt tanult meg és lám azt is húzta ki, a többi tantárgyból meg valahogy elérte a kettest,erre most Ő a sikeresebb az életben.Őt 3 hónap után le véglegesítették, engem még ma sem, de még azt a dolgozót sem aki előttünk kezdett ott fél évvel.Hogy vegyem rá,hogy változtasson,vagy én ,hogy zárjam ki azt,ahogyan él

2023. aug. 18. 04:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam megkérni,hogy legyen komolyabb kicsit,és ,hogy ne ennyire látványosan csinálja ezt az egészet,de csak ki röhögött és azt mondta "nem tudja mi lehet a fejemben,Ő ilyen,neki ez csak jön,ez számára a természetes nem direkt csinálja,és,hogy nőjek fel." Szóval a leülünk és megbeszéljük nem jön be.
2023. aug. 18. 05:07
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Mi a fenét akarsz Te változtatni egy családapán? Már nem az iskolapadban ültök.

Egyáltalán miért hasonlítgatod magad folyamatosan hozzá? Ő lenne a mérce?

Valóban nem tudsz leszakadni róla, munkahelyet kellene váltanod, párt keresni (hogy ne vele foglalkozz), és végre kilépni a bűvöletéből, vagy ahogyan ő fogalmaz "felnőni".

2023. aug. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2

valamit nagyon félre értettél, nem Ő a mérce,és nem is hasonlítgatom magam hozzá.

Csak kicsit bosszantó maga a tudat,hogy semmit nem tesz mégis Ő a közkedvelt, én aki még végig güriztem az életem,képeztem magam nem csinálhatom amit szeretnék.Gondozói státuszban vagyok nekem pelenkázni,fürdetni kell.Neki akinek még a végzettsége sincs meg foglalkoztatást tart,meg előlegezték neki azt a státuszt ami nekem alapból megvan.Elmondta,hogy neki ez csak munka,nem érdekli igazából.A barátságunkra való tekintettel,ahelyett,hogy próbálna változtatni csak röhögött az arcomba,mert szerinte ez a problémám komolytalan.

2023. aug. 18. 06:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Sokat számít, hogy a személyiség mennyire nyitott vagy zárkózottabb. A nyitott, könnyebben barátkozó személyiség iránt nagyobb a kezdeti bizalom, az esetleges felszínességre csak később ébred rá a környezet (ha egyáltalán ráébred). A zárkózottabb, ám megbízhatóbb személyiség nehezebben tudja elfogadtatni magát, ám a kapcsolatai sokkal szilárdabbak.
2023. aug. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Na várj, azt akarod ,hogy ő változzon meg? Minek, neki jött be az élet s mégis azt akarod ,hogy ezen változtasson mert neked nem tetszik? Ami működik azt nem kell megjavítani. Már családapa biztos munkahellyel szóval nem valami kiskamaszról van szó aki most próbálgatja az életet de ellustálkodja a lehetőségeket, ha olyan rosszul csinálná akkor valószínüleg eddig kiderült volna.

Ha annyira hozzá akarod mérni magad akkor ne őt próbáld lehúzni hanem magadat feltornázni.

2023. aug. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Meg kene vele szakitanod a kapcsolatot meg kellett volna mar reges reg

Nekem is volt olyan ismerosom aki tok veletlenul kikerult angliaba meg amerikaba mikozbe en meg mentem egyik szar munkahelyrol a masikra most irigykedjek ra enis?!

2023. aug. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A kapcsolatot nem tudom megszakítani,egyrészt nagyon látványos lenne,meg ugye egy munkahelyen dolgozunk,és valamilyen formában Ő is utasítást ad az ellátottak gondozásával kapcsolatban.

(Mikor,kit,hova kell vinni foglalkoztatásra stb..)

Egy beszélgetés során majd így kibontom neki a problémát ahogy leírtam.Az lett volna a célom a kérdés kiírásával,hogy majd megmutatom neki az idejött válaszokat,de ez eddig nem igazán segít.Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2023. aug. 18. 09:35
 8/10 anonim ***** válasza:

A hiba nem a barátodban van, nem neki kell változnia.

Ha ez neked gondot okoz, csakis a leválás, távolságtartás, kapcsolatmegszakítás fog segíteni rajtad.

Tényleg érdemes lenne magadon is dolgozni, mert elégedetlennek tűnsz mindennel. Pl ha nem szereted a fürdetést, miért nem keresel másik munkahelyet, hiszen van végzettséged?

2023. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A végzettségem ide is meg van és ez a hely közel van,nagyon közel.Ez is szempont,meg ugye már egy éve ott vagyok,ismerem a lakókat,kollégákat.

De a barátomnak ez csak munka.

Nem jelent neki semmit.El bohóckodja az időt az idősekkel,meg városi sétákra/kirándulásokra viszi a jobb képességűeket.Elmondta,hogy rá keresett,hogy néz ki egy ilyen foglalkoztatás aztán csak simán az alapján tartja a foglalkoztatásokat.A nénikék meg bácsikák meg nem tudják ennek,hogyan kellene működnie hanem csak örülnek,röhögnek a hülyeségein és újságolják milyen jó volt (a nagy semmi) és senki nem látja át,hogy ezt nem így kell tartani,tudom mert tanultam.

2023. aug. 19. 20:14
 10/10 anonim ***** válasza:

"örülnek,röhögnek a hülyeségein és újságolják milyen jó volt (a nagy semmi) és senki nem látja át,hogy ezt nem így kell tartani,tudom mert tanultam"

Teljesen feleslegesen van meg a végzettséged. Amit valószínűleg elavult és az ezredforduló környékén kiadott tankönyvekből tanultál. Egy lehangolt, és letargikus hangulatot közvetítesz. A barátod meg tud alkalmazkodni a társaság igényeihez, és a környezetében boldogok az ápoltak. Ha mind a ketten rendezvényszervező vállalkozók lennétek és a nyugdíjasok lenne a célközönség - te csődbe mennél, a haverod meg egymás után szervezné a kurzusokat és dőlnének hozzá a népek. És fürdene a lóvéban. Fel kéne mérni, hogy kinek és mit kellene tanulnia a másiktól. Mert lehet, hogy az a tulajdonság, ami a te szemedben hiba, az az ápoltak szemében erény. Az alapján amit mondasz, és ahogyan mondod, neked kell változnod.

2023. aug. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!