Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jól, érzem, hogy megaláz...

Jól, érzem, hogy megaláz ezzel a barátnőm? Vagy én vagyok fura?

Figyelt kérdés

Szinte mindig az történik, hogyha beszélgetünk, ő ezerfelé “figyel” közben. Úgy értem pl.: beülünk iszogatni baráti társasággal, ő külön felem fordulva megkérdezi, hogy mizu, és fél perc sem telik el, mondat közepén vagyok, és egyszercsak hirtelen hozzászól egy másik beszélgetéshez az asztalnál a baráti társaságunkból, majd visszatér, hogy “jaa bocs, figyelek”. De ugyanez ha megosztok vele valami bizalmas vagy számomra lényeges, esetleg megterhelő dolgot, a barátnőm elkezd rám figyelni, de nagyon hamar elkalandozik, értsd kb. 2 mondatom után. Pl.: “Jaj basszus, holnap korán kelek.”

“Huu nem tudom mit egyek ma vacsira.”

És nem ilyen üres beszélgetéskre gondolok most, hanem amik tényleg lényegesek számomra.

Vagy olyan is volt, hogy én konkrétan sírva meséltem neki a szakításom, és egy hirtelen nagy nevetéssel megszakította a mondatom közepét, hogy: “hallod az xy (exe) véletlen belikolta egy régi képemet”. Meg olyan is, hogy “ma jön meg a rendelt ruhám, úgy várom!”


Rosszul esik, mert mintha egyáltalán nem is érdekelném, plusz nálam alap, hogyha valaki hozzám beszèl, ráadásul fontos dolgokat is oszt meg velem, akkor ahogy tőlem telik rá figyelek, félreteszem a telefont, és ha pl. Sír, akkor eszembe nem jutna ilyen taplón nevetni kezdeni a saját dolgomon, hanem kb. a barátaimmal sírok, ha valami nekik fáj, az nekem is. És próbálok segíteni, ránézni az egész beszélgetés alatt.

Én vagyok fura, vagy tényleg tiszteletlenség amit csinál?



2023. szept. 17. 02:10
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Nagyon jól megírták itt már többen is, amit én is gondolok. Viszont azt hozzátenném, hogy miért kéne nagyon sürgősen megszakítani ezt a barátságot, mégpedig nem diszkréten, hanem úgy, hogy ügyet csinálsz egy ilyen helyzetből.

Az embernek vannak alapvető pszichológiai igényei. Az egyik ezek közül, hogy hatással legyen a környezetére. Mint ahogy a csecsemő depresszióba esik, ha a sírására nem kap választ, ugyanúgy a leértékeltség, mellőzöttség érzése keríti hatalmába azt, akivel gyakran bánnak így. Pláne, ha még attól nem kapja meg a figyelmet, akihez baráti érzések fűzik!

Ha szó nélkül hagyod, tudat alatt azt viszed tovább, hogy nem védted meg magad, és ez nagyon rossz hatással lesz rád a továbbiakban is. A legközelebbi ilyen helyzetben azonnal reagálj, háborodjfel, kérd kimagadnak, és soha többé ne állj vele szóba! Nem érdemes. Meglátod, milyen megkönnyebbülést fogsz érezni!

2023. szept. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!