Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jól, érzem, hogy megaláz...

Jól, érzem, hogy megaláz ezzel a barátnőm? Vagy én vagyok fura?

Figyelt kérdés

Szinte mindig az történik, hogyha beszélgetünk, ő ezerfelé “figyel” közben. Úgy értem pl.: beülünk iszogatni baráti társasággal, ő külön felem fordulva megkérdezi, hogy mizu, és fél perc sem telik el, mondat közepén vagyok, és egyszercsak hirtelen hozzászól egy másik beszélgetéshez az asztalnál a baráti társaságunkból, majd visszatér, hogy “jaa bocs, figyelek”. De ugyanez ha megosztok vele valami bizalmas vagy számomra lényeges, esetleg megterhelő dolgot, a barátnőm elkezd rám figyelni, de nagyon hamar elkalandozik, értsd kb. 2 mondatom után. Pl.: “Jaj basszus, holnap korán kelek.”

“Huu nem tudom mit egyek ma vacsira.”

És nem ilyen üres beszélgetéskre gondolok most, hanem amik tényleg lényegesek számomra.

Vagy olyan is volt, hogy én konkrétan sírva meséltem neki a szakításom, és egy hirtelen nagy nevetéssel megszakította a mondatom közepét, hogy: “hallod az xy (exe) véletlen belikolta egy régi képemet”. Meg olyan is, hogy “ma jön meg a rendelt ruhám, úgy várom!”


Rosszul esik, mert mintha egyáltalán nem is érdekelném, plusz nálam alap, hogyha valaki hozzám beszèl, ráadásul fontos dolgokat is oszt meg velem, akkor ahogy tőlem telik rá figyelek, félreteszem a telefont, és ha pl. Sír, akkor eszembe nem jutna ilyen taplón nevetni kezdeni a saját dolgomon, hanem kb. a barátaimmal sírok, ha valami nekik fáj, az nekem is. És próbálok segíteni, ránézni az egész beszélgetés alatt.

Én vagyok fura, vagy tényleg tiszteletlenség amit csinál?



2023. szept. 17. 02:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Tiszteletlen. Gyerek. Fókusz gondjai vannak. Ezek kombinációja.
2023. szept. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Noren1989 ***** válasza:
85%
Szerintem ő nem a baràtnőd, hanem egy kicsivel tàvolabbi ismerős.
2023. szept. 17. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Meg kell beszélni vele (bár vannak dolgok, melyeknek alapnak kellene lennie).

Én egy közeli ismerőssel voltam így, teljesen hasonlóan viselkedett, mondtam neki többször is, hogy szerintem nem igazán élvezi a társaságomat, nem szeretne velem beszélgetni, mire bizonygatta: "ez nem így van" de továbbra is így viselkedett.

2023. szept. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

"Meg kell beszélni vele"

Jézusom, hogy lehet ilyen kommentet írni...

Kérdező, nem a barátnőd. Nagyon távol vagytok egymástól.

2023. szept. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

"Jézusom, hogy lehet ilyen kommentet írni..."


Ha valami zavar valakit egy kapcsolatban, azt - hallgatás helyett - érdemes megemlíteni. Ha nem ér célt a beszélgetés, akkor is. Mindig.

2023. szept. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Baráti és különféle társaságokban mással is viselkedik hasonlóan? Mert ha igen akkor ez egy rendkívül buta szokás.

Lehet hogy fél érzelmileg megnyílni, empátiát mutatni, ilyen szokásokat hozott.

Amíg nem beszélgetsz vele erről, nem tudod meg. Ha beszélgetsz vele, a változásra akkor sincs garancia, de az esélyt megadod erre.

Mondjuk az fura hogy nem akar a másikhoz odafordulni, rá figyelni, de ennek oka nem tudható.

2023. szept. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenkivel ilyen egyébként.
2023. szept. 17. 09:57
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Tehát mindenkivel ilyen, akkor nem "tudatosan csinálja", tehát nem azért csinálja hogy téged megalázzon.

Erről beszélni kell, hogy ezen változtasson, mert ha ez nem változik, esetleg a jövőben semmit nem lehet megbeszélni vele...

Én nem tudom hogy figyelemzavar vagy mi okozhat ilyet...

2023. szept. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szia! Nagyon sajnálom a dolgot! Ismerős helyzet. Szerintem próbáld meg megbeszélni vele a dolgot, ha akkor sem képes rád figyelni akkor én a helyedben elkezdenék mások felé nyitni, és ha elég fontos vagy neki akkor idővel elkezd feléd magától érdeklődni, de hogyha az sem érdekli, hogy te eltávolodsz tőle, és egyre kevesebbet foglalkozol vele, és mások felé nyitsz, akkor szerintem ez nem is barátság. Nem értékel téged eléggé, hisz te értékes ember vagy, ő pedig ezt nem veszi észre. Esetleg ha nem tetszene ez az eltávolodásos, és mások felé nyitós opció, akkor vesd be az olyan a mosdó mint, a törölköző taktikát, bár azokból ítélve amiket leírtál, szerintem jobb lenne ha inkább keresnél másokat. Elég egyoldalú barátságnak tűnik ez így, és te nem teljesedhetsz ki mellette. Kell az embernek egy olyan barát aki bármikor meghallgatja, segíti őt, és a nehéz időket segít átvészelni, úgy tűnik a te barátnőd inkább magát helyezi az előtérbe, és lehetséges, hogy ehhez társul egy kis feltűnési viszketegség. Nagyon sajnálom hogy így viselkedik veled, ennél biztos vagyok benne, hogy jobbat érdemelsz. Nekem is volt már pár egyoldalú barátságom, mindig a szavaimat valahogy úgy át tudta forgatni a barátnőm, hogy áttérjünk ismét rá, és mindig arról volt szó, hogy neki milyen rossz meg hogy milyen bajai vannak, de az sose érdekelte, hogy velem mi van. Egy idő után ezt megelégeltem, és még ha féltem is, hogy akkor talán egy "igaz" barátom se marad, elmondtam neki mindent ami bánt, és ő azt mutatta, hogy megérti és együttérez, és azt mondta hogy változtatni fog ezen, de nem változtatott, én pedig elkezdtem távolodni tőle és több ember felé is nyitni, akikkel eddig nem tudtam, mert annyira az volt, hogy van a "legjobb barátnőm" és mellette másra már nincs is szükségem, persze voltak mellette is barátaim, de velük csak felszínesen beszélgettem, nem bizalmasan. Eltávolodtam a lánytól és a többiekkel pedig közelebb kerültem, ők befogadták és meghallgattak. Nagyon jól esett, felszabadultam. Mindaddig annyira elnyomva éreztem magamat, de ezt követően sokkal jobban éreztem magamat a bőrömben, értékesnek éreztem magamat, ennek a döntésnek hála olyan emberek közé kerültem akik értékesnek látnak és itt vannak nekem mindig. Kívánom neked is, hogy meg tudd oldani ezt a problémát, és szeretném, hogy te is kiteljesedhess, nem érdemled ezt, keress olyan embereket akik megbecsülnek, hogy vagy nekik 🥰❤️
2023. szept. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beteg.

Ahogy te is írtad, normális ember nem kezd el röhögni, vagy a vacsorájáról beszélni, ha valaki épp sír mellette, vagy nehéz dolgokat oszt meg. Egy csomó idegennel beszélgetek időnként, akik semmit nem jelentenek nekem (pl. ügyfél munkában, vagy néni a vonaton), nem érdekel, élnek-e, vagy halnak, de nem fogok nekiállni nevetgélni azon, hogy milyen vicces dolgot láttam a telefonomon, mikor a mellettem ülő ember épp azt meséli, hogy 1958-ban hogy szöktek át a családjával egy kamionban a határon, vagy nekiállni hangosan gondolkodni arról, hogy mit kéne enni, mikor egy random idegen hajnal háromkor a pultnál elmeséli nekem, hogy két napja kidobta a csaja/pasija.

Csak azt akarom mondani, hogy én ezt egy idegennel nem vagyok képes megtenni. A barátnőd meg ezek szerint az úgynevezett barátaival simán, és látszólag nem is érti, hol van itt a probléma.

Én a helyedben elengedném ezt az embert. Láthatóan kelléknek használ a saját életében, te egyáltalán nem is számítasz, néha tesz gesztusokat, mert megtanulta, hogy az embereknek ez kell, de nekem az a benyomásom, hogy képtelen arra, hogy mélyebb érzelmi-szellemi kapcsolatot alakítson ki bárkivel, hiába is várnál tőle változást.

2023. szept. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!