Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért csinálja ezt? Ennyire...

Miért csinálja ezt? Ennyire nincs senkije vagy csak nekem sok?

Figyelt kérdés

Kollégák voltunk, majd én eljöttem a cégtől. Néha volt, hogy váltottunk pár üzenetet. Egyszer találkoztunk és elkezdett többet írogatni nekem. Majd idővel én terhes lettem (több év várakozás után majd 10 év, már feladtuk...) és ezt elmondtam neki. Akkor még inkább jobban akarta tartani a kapcsolatot. Eközben, ő semmi ilyenről nem akart hallani, és alig 2 hónap alatt felvették a csokot+babavárót+lakáshitelt és vettek egy lakást a fővárosban. Nekünk ez a második ingatlanunk így szívesen segítettem neki, ha kérdése volt. Viszont a vége felé már kiakadtam. Folyton ez volt a téma, és olyan furán kérdezett. Például mikor fog utalni a fundamenta, mi lesz a különbözettel, ha több megy át az eladónak.. Én elmondtam neki, amit mi tapasztaltunk és hogy szerintem mi lesz. De folyton azt kaptam majd a XY tudni fogja. (XY nekik egy régi ismerős, hitelközvetítéssel foglalkozik.) Konkrétan leírtam neki, minek kérdezi, ha XY jobban tudja. Hát, hogy kíváncsi a véleményemre de még is ő a szakember. Mondom te nem vagy arra kíváncsi, mert ha az lennél, nem vágnád át a véleményem ennyivel, hogy XY majd tudni fogja. Aztán állandóan a lakás berendezéséről volt szó (Majd 50M hitelről van szó, egyszerű munkásokról), hogy rendelt mosogatógépet, szárítógépet (én sose rontottam el a kedvét azzal, hogy ezt a pénzt nem csak elkölteni de visszafizetni is tudni kell)... Itt is jött a hülye kérdéseivel, mibe hogyan mit... Mondom nem tudom, nekem nem kellett még eddig ilyen. (Tudtunk volna venni, de most 2 főre minek...) Itt is kezdett már elegem lenni, mikor nem érzem jól magam, de olyanokat írogat, hogy mérje le a függönyt és meddig érjen. Majd küldi a képeket.. Mondom nem nekem kell, hogy tetszen. Valahogy úgy érzem, hogy kifordult magából. Mindennap ír valamit (jajj, hogy nem halad a közműátírás .. leszarja az eladó.. itt már nem is írtam neki semmit...) Most meg ugye a gyerek téma párhuzamban. Múlthéten azt írta, hogy edzeni fog, meg kivizsgáltatja magát. (Akkor is ki lettem osztva, mikor kérdezte, hogy már most kezdjen el terhesvitamint szedni. De annyira ráfeszül a témára, hogy lebaszott, mert azt írtam neki, hogy szedje, de ne ettől várja, hogy teherbe essen.) Már reggel ír, hogy 2 hónapja hagyta abba a fogamzásgátlót, és 2 hete késik neki és reggel már halványat tesztelt. Írtam neki, hogy vegyen még egyet és ellenőrizze. Én már lassan szülni fogok és ilyet ír, "hogy állok a vásárlással? Gondolom még sok minden nincs meg." Most meg már küldte, milyen teszteket vett. És hogy pozitívak. Én meg írtam, hogy meg van minden erre csak annyi volt a reakció, hogy legalább le van a gond, majd jött a nyálas ömlengés, hogy ő nem gondolta volna, hogy ilyen hamar.. És nem nem tudok vele örülni, mert úgy érzem, hogy csak egy eszköz vagyok..


30+N vagyunk


2023. okt. 2. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Energiavámpír. Én finoman eltávolodnék tőle.
2023. okt. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

"Kati! Mindjárt szülök. Ha megszületik a baba akkor minden pillanatokat neki akarom szentelni. Ezért az elkövetkező két évben ne keress, ne irogass mert nem fogok ráérni."

Ezután vagy megérti vagy megsértődik, de a problémád meg lesz oldva.

2023. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóvá tettem neki, miután 2 napig csak önmagát ajnározta, hogy azért valakinek ez már sok vagy pedig szarul esik. Írta, hogy bocs este. De már másnap reggel jött a duma, hogy ő csak egy kis támogatást várt volna tőlem. Azt hitte, hogy ez nem gond, mivel én sem ő sem tud senkire sem számítani. (Én ezt úgy értettem anno, hogy fizikálisan. Például hozzánk nem költözik senki, hogy segítsen a gyermekágyas időszakban.) És hogy miért nem válaszolok neki. Mire ez a nagy kisajátítás? 2-3 hetente megkérdezi, hogy eljöjjön-e meglátogatni. Évekig eszébe se jutottam ilyen szinten. Évente egyszer összefutottunk, aztán ennyi volt. (Először a várost akarta megnézni meg az ingatlan árakat összevetni. Utána már mondtam neki, hogy ehhez már se kedvem se erőm nincs, elfogadta. De próbálkozik. És én ezt erőszakosnak érzem. Nem azt mondom, mert van olyan barátnőm, akit bármikor még most is szívesen látnék az otthonomban, de őt valamiért nem.)


Ennyire az egóját akarja legyezni? Vagy csak egy ember kell, aki meghallgatja? Vagy csak még nagyképűen leszarta, miket mondok neki az adásvételnél, most már jó lenne a tanácsom a gyereknél, mert nincs ki fogja a "kezét"? (adásvételnél ugye ott volt a hitelközvetítő. Ja, meg mindent a férje intézett és ha valamit elrontott, nekem írt "habzó szájjal". Igen, akkor is írhattam volna, hogy mi te csak a nevedet írtad oda, semmit nem mozdultál érte. De nem akartam erre a szintre lesüllyedni.)

2023. okt. 4. 07:36
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Jól érzed, hogy kihasznál, egy eszköz vagy neki és elszívja az energiádat. Nekem is volt több ilyen barátságom sajnos. Rá kellett jönnöm hosszú távon, hogyan húzzam meg a határaimat.

Azért csinálja ezt mert ilyen a személyisége. Másokra telepszik, mások energiájából él, mert neki nincs önbecsülése, nincs rendben az élete, így a benne lévő üresség miatti szenvedést másokra teríti. Így ő átmenetileg megkönnyebbül de a másik szenved, majd mivel a hiányérzet miatt újra szenvedni fog ezért újra támad.

Ne légy az áldozata. Semmilyen formában ne segíts neki azzal, hogy meghallgatod. Állíts határokat, nem érsz rá , a saját érdekedben tedd ezt lelkiismeret furdalás nélkül, mert őneki nem rád van szüksége, csak valakire, akire rázúdíthatja a szemetét. Ne légy szemetesláda. Majd keres mást magának.

2023. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Távolodj el tőle, sürgősen.

Neked van kire, kikre fordítanod a figyelmedet. Szükséged van az energiádra. Teljes személyiségeddel a családodra figyelsz.

Köszönj el tőle, kívánj neki sok boldogságot, sikert.

Tiltsd le, blokkold mindenhol.


Különben elkezd hozzátok járni és szétveri a házasságodat is!

2023. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Figyeld meg, hogy már a közeledben keres lakást! Aztán a nyakadra vinné a gyerekét is, hogy vigyázz rá.


Nekem a 101 Kiskutya filmből a Szörnyella de Frász jutott róla eszembe.

2023. okt. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!