Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak ha alíg vannak...

Mit csináljak ha alíg vannak barátaim mert meleg vagyok?

Figyelt kérdés
Kevesen akarnak barátkozni velem, mert mikor megtudják a szexuális identitásom akkor távolság tartóak lesznek velem a legtöbben. Így iskola befejezésével pedig sokan elmentek mindenfelé. Fiúkkal nincs is sok közös téma, mert se a kocsik, se a nők, és a sport nem beszéd téma nálam, a lányok pedig sokszor közösen lógtak nélkülem.

2023. szept. 23. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem a te szégyened,hanem az övék.

Egy barátságban az embert kell nézni,nem az identitását vagy azt, mije van.

Biztos lesz majd olyan, akinek az számít,milyen ember vagy !Mert van olyan,hidd el.

2023. szept. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
Hűljél ki.
2023. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is ezek inkább ilyen haverkodások, nem mély barátságok. Szerintem fontos különbséget tenni. A mély barátságok ritkák, pláne felnőttkorban. A haverok száma is csökken, egyszerűen mindenkinek más dolga, ügyei, teendői vannak, munka stb. leköti az időt.


Ezzel azt akarom mondani, hogy 18 felett, de pláne 25-30 felett sokak esetében ritkulnak az ilyen dumálunk, ide-oda megyünk, együtt "lógunk" stb. típusú lehetőségek.


Szóval felnőttként sokan kicsit egyedül érzik magukat.

Lehet, hogy a te szituációdban a szexuális identitás különbség is rátesz egy lapáttal erre, de felnőttként e nélkül is simán izolálódsz valamennyire.


Szövegedből az jön le, hogy talán egyetemista korú lehetsz (vagy nem per-se egyetemista, de olyasmi korú fiatal felnőtt)?


Próbálj esetleg szakmai körökben új embereket megismerni, ezen keresztül kicsit kielégíteni a társaság iránti igényedet.


Valami közös téma mindenképp kell, ha a szokványos témákba nem tudsz bekapcsolódni, akkor keres olyan társaságot, ami valami neked is tetsző dolog köré szerveződik.


Munka/szakma mellett pl. sport is szóba jöhet esetleg (mármint nem ilyen beszélünk a fociról dologra gondolok, hanem arra, hogy te sportolj valamit és abba a közösségbe kerülj be), valamilyen hobby.


Esetleg lépj be valami egyesületbe, pártba...


Én nem vagyok meleg, de van meleg ismerősöm.

Engem annyira ez nem érdekel, de azokra sem akarok követ dobni, akik esetleg kényelmetlenül érzik magukat vagy úgy érzik, hogy veled már nincs sok közös témájuk (lehet, hogy úgy érzi, hogy hetero kapcsolati témáit veled nem tudja megbeszélni stb.).

2023. szept. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
Átok a melegség, nem tartozunk sehova, nem jutott nekunk normalis élet
2023. szept. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok meleg de volt meleg ismerősöm régen a csajom osztálytársa az volt! Ő a csajokkal lógott mindig! Fiú barát szerintem ritkábban akad mert ahogy írtad nincs közös téma, plusz a fiúk(heterok) se akarnak közeledni mert akkor azt hinnék ők is azok...Pl találkoztam vele párszor társaságba és azt mondta le akar sz*pni...Mondanom sem kell elég kellemetlen volt...
2023. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Én azt veszem ki a szóból, hogy valószínűleg túl hamar forrázod le őket ezzel. Az sokakat elriaszthat, ha úgy kezded a beszélgetést hogy "szia, Béla vagyok, meleg". Még olyanokat is, akik lehet hogy elfogadóak tudnának lenni. Szerintem akkor mondd el, ha már hónapok óta jóban vagytok, és ez alapján toleránsnak tűnik a másik.
2023. szept. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? És fiú vagy, vagy lány? Én szívesen barátkozok bárkivel, én is meleg vagyok.

24/f

2023. szept. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Vajon a személyiségedből miért az az egyetlen fontos tétel, hogy meleg vagy? Talán innen kellene indulni
2023. szept. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kor nélkül kicsit nehéz tanácsot adni. Ha 18 alatt vagy akkor ez nehezebb picit mert sokszor össze vagy zárva x emberrel és ennyi.


Felnőttként pedig én azt tanácsolom hogy találj olyanokat akik hasonló dolgokat szeretnek mint te. Én pl szeretek társasozni, kirándulni, videojátékozni stb stb és ilyen jellegű embereket keresek magam köré. Az internet egy csomó lehetőséget ad a hasonló emberek megismerésére.

Melegség nem egyszerű dolog, főleg hetero férfiakkal való barátság nehezebb dió. Saját tapasztalatból azt mondom hogy legyél a másikkal konfortos mielőtt coming outolsz, illetve mindenképpen fejtsed ki hogy barátságot szeretnél tőle semmi mást.

2023. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy zárkózott vagy nem? Sok meleg az a társadalmi kritika miatt. Próbáld meg egy picit félre tenni ezt magadban mint "lehetséges ok" és úgy nyitni mások felé. A rosszindulatúakat meg tojd le. Sajnos sok van belőlűk.
2023. szept. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!