Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szóljak a szüleinek, hogy...

Szóljak a szüleinek, hogy drogozik?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel azért ment szét a barátságunk mert lett egy pasija, és vele közöse drogoznak. Évek óta megy már ez. Párhavonta csinálják és az verte ki nálam a biztosítékot, hogy újabb és újabb szereket próbálnak, nem állnak meg egynél. Amikor próbáltam beszélni a barátnőmmel akkor még engem nézett hülyének. Meg lesajnált amiért én félek a drogoktól, és oltogatott, hogy berúgni és cigizni bezzeg merek. Odáig fajult, hogy nem beszél velem, és akik vannak közös barátaink, azok is inkább mellé állnak.

Én szeretnék tenni valamit. Egyrészt dühből, mert nincs rendjén, hogy ő jön ki úgy ebből az egészből hogy én legyek lenézve, mikor semmilyen világon nem lehet olyan, hogy még úgy tegyen mintha neki lenne igaza és rendben lenne drogozni. Másrészt pedig a történtek ellenére is féltem őt és nem akarom, hogy tönkremenjen az élete.

Tudom, hogy milyenek a szülei, tudom, hogy minden anyagi támogatást megvonnának tőle, ha nem lenne hajlandó elfogadni a szakszerű segítséget, elvonót. Hiába nagykorú, ha megtudnák a szülei, akkor következményei lennének.

Csak ezesetben félek, hogy még jobban utálna.

Szerintetek jó ötlet? Van rá esély, hogy rájöjjön, hogy érte tettem?



2023. okt. 5. 23:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Én anyaként nagyon örülnék neki ha valaki szólna amikor baj van és mi még nem vettük észre.
2023. okt. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%
Névtelen levél vagy telefonhívás a szülőknek? Akkor megtudják, amit kell, de nem kerülsz gyanúba, így a barátság is megmarad.
2023. okt. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Évek óta csinálják párhavonta? :D Hmmm.

Amúgy egy lényeges infot hagytál ki: Milyen drogról van egyáltalán szó?

Amúgy vicces, hogy csak másodsorban motivál az aggodalom, elsősprban pedig az egód. Te magad írtad le. Dühből tennéd, mert milyen már, hogy lenéz.

2023. okt. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%

Egyreszt duhbol. Tehat patkanysag. A szulei tehetetlenek, ha nem vettek eszre, maradjanak is vakok inkabb.

Szomoru dolog, hogy drogozik, de te egy istent jatszo pitianer senki vagy.

2023. okt. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
83%

Most lehet belém fogtok kötni, de ezekből kerülnek ki később a függők.

Ha nagyon nagyon ritkán csinálják, buliznak vagy valami, nem is kell nagy figyelmet fordítani rá, de ha gyakrabban én is hasonlóan tennék.

Nem a düh miatt, indulatból sohasem cselekszünk, főleg, ha komoly a helyzet.

Szerintem mérlegelj, gondold át mennyire súlyos a helyzet és ne az indulataid vezéreljenek.

Ha megvan minden indokod arra, hogy úgy gondold segítségre van szüksége, menj el a szüleihez, ültesd le őket és beszélgessetek el róla. Ne levélbe, ne is rohand le őket, csak diszkréten. Ez nem egy olyan téma amiről bárki ujjongva akarna hallani.

Ha viszont nem súlyos akkor csak hagyd. Ne akarj mást tönkretenni a magad sérelmei miatt.

2023. okt. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

Ha az alkoholt ma fedeznék fel, akkor ugyanúgy illegális drog lenne. Objektíven rohadt veszélyes, csak szimplán megtanultunk vele együtt élni. Már aki persze. Nagyon is számít, hogy milyen szerekről van szó. Nem véletlen legalizálja egyre több fejlett ország a füvet vagy a varázsgombát is, miközben heroint senki se fogja. Hatalmasak a különbségek.


Ha a teljes baráti társaság az ő oldalára állt, akkor ezzel csak jobban elásnád magad mindenki szemében. Valószínűleg megvan az oka, hogy miért neki adott mindenki igazat, aki ismeri a történetet személyesen.

2023. okt. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20%
Ha ennyirre megakarod uszni, akkor esetleg a szüleit kéne valahogy rávezetni, hogy Ők találják ki, hogy valami nem stimmel. Esetleg egy másik ismerőst rávenni, hogy szóljón, akinek nem számítanak.
2023. okt. 6. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem meg tojd telibe hogy megtudja e hogy te mondtad el a szüleinek vagy sem. Mond el nekik! Nem dühből, hanem aggódásból.
2023. okt. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Én 20 évesen (visszagondolva) nagyon örültem volna, ha valaki felnyom a szüleimnél. Hasonló szitu: halálosan szerelmes lettem egy srácba, osszejottunk. Először csak fuvezni kezdtem el vele együtt, később jöttek a parti drogok is, egy idő múlva minden héten toltuk legalább kétszer, a füvet szinte minden nap,unalmunkban is. Éreztem hogy ez így nem jó, de mégsem tettem semmit, sodrodtam. A régi barátaim lekoptak, az újak meg az akkori páromhoz hasonlóak voltak. Kimaradtam az egyetemről, ki is buktam, hazudoztam össze - vissza. Míg végül a szüleim eljöttek értem, beraktak a kocsiba és hazavittek. Jó pár évem ment a kukába, amit aztán felnőtt fejjel raktam rendbe. Most már csak azért izgulok, az én gyerekem ne csináljon hasonló baromságot, mint én akkor.
2023. okt. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. okt. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!