Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is érezte már, hogy a...

Más is érezte már, hogy a külföldi emberekkel sokkal nyugodtabban, felszabadultabban tud beszélgetni, mint a magyarokkal?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy sokkal nyugodtabbak, nem ítélkeznek, ha valamiben más a véleményük.

2023. okt. 15. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hollandiában élek, tökre szeretem a hollandokat, de ők is csak emberek. Sok mindennel szemben toleránsak, tényleg jellemzőbb rájuk az "élni és élni hagyni" szemlélet, de közben kőkeményen ítélkeznek ők is.
2023. okt. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, de itthon sokan hülyének néztek, amiért nem eszem húst. Illetve ha pl szóba került a gyerekvállalás, és én megemlítettem, hogy én nem szeretnék, akkor jöttek azzal, "hogy úristen hogy mondhatsz ilyet". Bezzeg a minap említettem az egyik külföldi barátnőmnek, hogy milyen plasztikai műtétet szeretnék, erre ő azt felelte, hogy "lány ez szuper, ha téged ez boldoggá tesz, akkor csináld", szóval szerintem sokkal elfogadóbbak.
2023. okt. 15. 00:48
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Értelem mire gondolsz és valamelyest egyet is értek, de azért ne felejtsük el, hogy most épp ez a kulturális norma nyugaton. Garantálom, hogy a külföldi barátnőd is jobban felhúzta volna a szemöldökét, ha azt mondod neki, hogy legalább 4 gyereket akarsz vagy, hogy 20 évesen már házasodnál. :D
2023. okt. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Képmutatóbbak, ítélkeznek, csak nem a szemedbe.
2023. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha az ember nem az anyanyelvén beszélget, kicsit mindig egyenesebben, őszintébben fogalmaz, mondhatjuk úgy is, hogy felszabadultabban, talán mert kevésbé vannak benne az anyanyelvén beépült gátak.


Viszont az, hogy a másik mit reagál, amit te is írtál a példában, az sokkal inkább személyfüggő, kultúrafüggő, így viszont nehezen értelmezhető az, hogy "külföldi". Milyen külföldi? Német? Angol? Amerikai? Török? Kínai? Finn? Iszonyat eltérések vannak a normák terén, kommunikációban szintén.

2023. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Igen.

Ausztiában élek, és ha beszélek egy osztrákkal, akkor szerencsére 0% az esélye, hogy egy birka fidernyákkal beszélek.

2023. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#5 olasz a barátnőm. De van török is, őket is szeretem olyan nyugodtak, sőt mikor először kimentem Németbe dolgozni, rendesen furcsa volt, hogy mindenki olyan nyugodt, de még a stresszes helyzetekben is, nem úgy mint a magyarok, mert idegbetegek, múltkor is a zebránál nem akart megállni nekem egy csávó, és még ő volt felháborodva, le is kurvázott, pont akkor jöttem haza külföldről, még mondtam is magamban, hogy tudom mi hiányzott az életemből.
2023. okt. 15. 13:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem meg van olyan olasz ismerősöm akinek mindegy milyen nemzetiségű a barátnője csak ne olaszt.


Az ember mindig kritikusabb a sajátjaival.

2023. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyetemen angolul tanultam a szakom, így sokféle külföldivel volt szerencsém beszélgetni, keleti, nyugati országokból is voltak ott bőven. Általánosságban szinte mindenkire igaz volt, hogy nyitottabbak voltak, mint a magyarok, könnyebb is volt velük beszélgetni bármiről, nem riadtak vissza a komolyabb témáktól sem. Amúgy órákon is ők voltak inkább az aktívak.

Viszont.. ők is tudtak klikkesedni, másokat kibeszélni, ítélkezni, szóval ők sem voltak negatív tulajdonságok híján.

2023. okt. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem hiszem, hogy a plasztikával kapcsolatban elfogadóbbak Németországban, szerintem itt pont, hogy inkább a természetes testtel elfogadóbbak, ha egy nő nem szőrteleít például. Nálunk német suliban 1 lány plasztikáztatott, szétszekálták. Itt szerintem jobban lenézik, ha valaki túlságosan a külsejére koncentrál, kelet-európai országokban meg inkább elvárás a smink és magassarkú. Az USA-ban meg állítólag sokkal elfogadottabb a plasztika mint Európában. De nyilván van mindenféle ember, ez csak általános tendencia.
2023. okt. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!