Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az angolok miért nem beszélget...

Az angolok miért nem beszélgetnek a külföldiekkel csak egymás között?

Figyelt kérdés

Néhány felszínes kérdésen túl egyáltalán nem beszélgetnek külföldiekkel.

Ez miért van így?


2023. máj. 19. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Neten tapasztaltam ezt, ignoráltak. Utána egyiktől (másik nicknéven) kérdeztem, hogy "egy barátom" rendszeresen úgy jár hogy szeretne beszélgetni angolokkal, de nem válaszolnak neki. Azt írta vissza, hogy "nem utálják a külföldieket, de a szabadidejükben van jobb dolguk is annál, minthogy angolt tanítsanak külföldieknek."

Tehát nagy a valószínűsége hogy azt gondolják: angolt akarsz taníttatni velük.

Egyfajta felsőbbrendűség is lehet, egy nagy tapasztalatokkal rendelkező barátom mondta, hogy "tudsz velük beszélgetni de csak akkor ha ők is úgy akarják".

2023. máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Egyrészt a legtöbb "külföldi" alig makog valamit angolul - így nem lehet beszélgetni, másrészt a legtöbb "külföldi" nem elég értelmes, hogy lehessen vele bármilyen témáról is beszélgetni-


Nekem soha nem volt gondom ezzel, igaz, hogy B2-C1 a nyelvtudásom, illetve rengeteg minden érdekel, megvan a kellö alapmüveltségem

2023. máj. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1


Köszi. Hát lehet, hogy anyanyelvi szinten tökéletes brit akcentussal nem tud egy külföldi beszélni de ilyent miért várna el? Én sem várom ez ezt egy Magyarországon élő kínaitól vagy ukrántól.

Nekem is inkább elsősorban felsőbbrendűségi komplexusbak tűnik, más logikus magyarázat nincs rá mert amikor egymás közt beszélgetnek is akkor sem hallok olyant, hogy atomfizikáról vagy ilyesmiről menne a duma, tök semmitmondó témák mint hétvégi futball meccs, vagy hétvégi buli esetleg kiruccanás a természetbe.

Sok más külföldivel sokkal mélyebb, intellektuális beszélgetéseket folytatok ennèl.

Ugyanakkor egy volt angol kollégám mondta (jófej gyerek volt) hogy utálja az angolokat angol létére amiért ilyen pökhendiek és intoleránsak a külföldiekkel szemben.

2023. máj. 19. 11:53
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

"másrészt a legtöbb "külföldi" nem elég értelmes,..."


Tehát a "legtöbb" angol "értelmes...".


Erre vonatkozó bármilyen összehasonlítás fellelhető valahol? (A "legtöbb" külföldi "nem", de "a legtöbb angol" "igen"...

Kissé (nagyon) felsőbbrendűen hangzik.

2023. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy a mi a ferjed foglalkozasa, mennyit keresel kerdesekre nem valaszolnak ezek a baratsagtalan angolok?
2023. máj. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5


Nem.

Semmiféle témával kapcsolatban nem érdeklődőek ha külföldiként hozod fel.

Egymás közt mindenről beszélnek de külföldiekkel nem.

2023. máj. 19. 14:30
 7/12 A kérdező kommentje:
Mármint ne értsetek félre, egy szükséges minimumot azért kommunikálnak ami a munkavégzéshez, ügyintézéshez kell de azon túl semmi.
2023. máj. 19. 14:31
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem pont az ellenkező a tapasztalom velük, pedig "rosszabbra" számítottam, miután évekig éltem Olaszországban.

Ha jól beszéled az angolt és értelmes ember vagy (vagyis nem nyelvtanárként tekintesz rájuk és nem untatod őket), akkor nagyon könnyen meg tudnak nyílni, ha egy egyszerű beszélgetésről van szó (nyilván a magánéletükkel szemben elég privátak).

Személy szerint veled lehetett valamilyen problémája a környezetednek.

25/N

2023. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8


Én azt tapasztaltam, hogy amíg engedélykérő vagy meg submisszív, nem vagy túl határozott és domináns akkor tolerálnak és nem rágnak be. Viszont ha úgy akarsz viselkedni mint saját közösségedben akkor az nagyon zavarja őket.

Pedig összességében ők sem egy túl komoly viselkedésű nép, szivatják, ugratják egymást, hangoskodnak is.

2023. jún. 7. 11:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Huh, ismételten nem értek egyet, nekem pont az jött le, hogy szeretik az élcelődő, kicsit rivalizáló kapcsolatokat, főleg a barátságokban. Az egyik legjobb angol barátomat egy könyvklubban ismertem meg, míg a másikat egy vívó edzésen, és mindkettőnél ez a kicsit beszólogatós stílust mutattuk mindketten.

A második bekezdésedről annyit, hogy a komolyság nem zárja ki a lazaságot; más helyzetek és más kapcsolatok más és mást követelnek. Nem minden helyzetben és nem minden emberrel viselkedsz ugyanúgy.

25/N

2023. jún. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!